نوبخت: امسال یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم
۷۰۴۴۰۱
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
۴۵۸۲
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ایجاد اشتغال نه یک انتخاب، بلکه ضرورتی گریزناپذیر است.

خبرگزاری ایسنا: معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ایجاد اشتغال نه یک انتخاب، بلکه ضرورتی گریزناپذیر است.

محمدباقر نوبخت در جلسه مشترک با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی که در محل سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد،‌ افزود: مشوق و مبدع بحث اشتغال، مقام معظم رهبری هستند. ما در جلسه‌ای که در مورد آسیب‌های اجتماعی در خدمت ایشان بودیم، فرمودند که اشتغال به عنوان عامل اصلی کاهش آسیب‌های اجتماعی تلقی می‌شود.

نوبخت با اشاره به تسهیل در مراحل پرداخت وام‌های اشتغال اظهار کرد: ما به دنبال پول‌پاشی نیستیم و هدف ما تولید بیکار بدهکار نیست، بلکه هدف اصلی ما این است که در سال‌جاری بتوانیم یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در ۱۲ برنامه ایجاد کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که تا سال به نیمه خود نرسیده است، گزارش‌های نویدبخشی از اشتغال به استحضار ملت ایران رسانده شود.

بر اساس این گزارش، پیش از سخنان نوبخت، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تا تاریخ 28 فروردین سال‌ جاری، حدود ۹۰ درصد اعتباراتی که به کمیته امداد امام خمینی(ره) در مورد اشتغال‌زایی تخصیص داده شده بود، جذب شده است.

وی افزود: برای حدود ۱۴۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد وام پرداخت شده و خوشبختانه همکاری بانک‌ها با کمیته امداد و مردم متقاضی وام خوب بوده است.

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز با ارایه گزارشی از برنامه اشتغال روستایی، اظهار داشت: برنامه اشتغال روستایی از بیستم دی‌ماه سال ۱۳۹۶ شروع شد و ما نزدیک دو ماه فرصت داشتیم تا برنامه ارایه تسهیلات روستایی را آغاز کنیم که طی این مدت فعالیت‌های خوبی هم انجام گرفت و دستورالعمل مربوط به آن تهیه و ابلاغ شد.

وی افزود: در چارچوب این دستورالعمل، ثبت‌نام متقاضیان روستایی در سامانه «کارا» انجام گرفت و پس از بررسی شرایط، فرآیندها را تسهیل کردیم.

نماینده وزارت کار با اشاره به اینکه در برنامه اشتغال روستایی، اولویت‌های منطقه‌ای احصاء شده گفت: در این برنامه رسته‌های اولویت دار در برنامه اشتغال‌ روستایی و عشایر تعریف شد و توانستیم اطلس روستایی را احصاء کنیم.

در ادامه جلسه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ارایه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص طرح اشتغال روستایی پرداختند.

غلامرضا نوری رئیس کمسیون مشترک عمران و توسعه روستایی با اشاره به شناسایی زیرساخت‌های روستایی گفت: باید در کنار تجمیع روستاها، شهرک‌های صنعتی را هم دایر کنیم تا شاهد موفقیت بیشتر طرح اشتغال روستایی باشیم.

وی افزود: اگر بتوانیم رفت و آمدهای مردم را کم کنیم، در این صورت به بحث اشتغال هم کمک می‌کنیم. در کنار این امر باید زیرساخت‌های روستاها را هم بهتر بشناسیم.

علی کرد، نایب رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس هم در این نشست گفت: ضرورت دارد نظارت کاملی از طرف دولت بشود و به‌گونه‌ای نباشد که بانک ساز خودش را بزند و دستگاه اجرایی به‌گونه‌ای دیگر حرکت کند.

علی بختیار، یکی دیگر از اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: در زمینه توزیع وام‌های اشتغال باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که واحدهای صنعتی مشکل‌دار شناسایی شود و وام‌ها در مسیر خودش به کار گرفته شود.

عین‌الله شریف‌پور، دیگر عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس در ادامه این نشست تصریح کرد: با توجه به اینکه تمهیدات به تسهیلات گیرندگان پرداخت نمی‌شود، این امر به توسعه اشتغال پایدار کمک می‌کند. در عین حال باید نظارت هم جدی شود. ما در منطقه خود از عملکرد کمیته امداد و بهزیستی رضایت داریم.

شهباز حسن‌پور نیز از فراکسیون تولید و اشتغال مجلس به عنوان آخرین سخنران این بخش ادامه داد: دیدگاه ما این است که وام‌های اشتغال به کندی پرداخت می‌شود و در این روند باید سرعت بالا برود تا به موقع دست متقاضی برسد.

بنا به این گزارش در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر درخصوص مباحث برنامه اشتغال روستایی و عشایر،‌ غلامرضا کاتب،‌ رئیس‌فراکسیون تولید و اشتغال با بیان اینکه امیدواریم پرداخت تسهیلات به روستاییان ادامه پیدا کند،‌ گفت: انتظار داریم تا با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، ‌تنها یک دستگاه متولی اعطای وام روستایی تعیین شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1397/01/28
دیگه از بیکاری دیوونه شدیم قسط دامها عقب افتاده با کی درد دل کنیم
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1397/01/28
شما اصلا هدفتون ایجاد شغل نیست
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1397/01/28
... اول کار میکردی تا مردم ببینند بعدمطرح میکردی دولت توخالی شعار...
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/01/28
برو عامو خدا تو یکی رو شفا بده
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1397/01/29
اقای نوبخت توراخداتورا به آن کسی که می پرستی سوگندت میدهم شعارتوخالی نده فردا ۲۹ فروردین وتقریبا آخرماهه هنوزنه سهام عدالت ما بازنشستگان فرهنگی رادادهوونه احکام جدید را ابلاغ ونه ازحقوق خبریه شماکه قادربه پرداخت حق مسلم ما که بودجه های انها تصویب شده نیستید پس چگونه میخواهید اینهمه شغل ایجاد کنید شماحداقل یه پل نشون بدید
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/01/29
بزک نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1397/01/29
سیزده فروردین گذشت و الا می گفتیم دروغ سیزده
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/01/29
درست مثل پارسال مگه آدم بیکاری هم مونده??????
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/01/29
بازم دروغ ۲ماپیش ۷۰۰هزارتاگفتی یه دفعه ۳۰۰هزارتاازکجااوردین ؟!!!!به قول روحانی برای ایجاد۱ملیون شغل باید۷۰۰هزارمیلیاردتومان سرمایه گذاری کردیعنی پول فروش ۱۰سال نفت وگاز چطوراین پول واوردین وازکجاوبااینهمه کم بودبودجه وورشکستگیه دولت وبیمه صندوق بازنشستگی پس مردم میفهمن اشتباه گرفتی این افغانیمهاجرخارجی ... احدود۱۰ملیون شغل اشغال کردن چرااخراج نمیکنید۱۰۰سال بودجه فقط توشغل برای اینهاهزینه میش به چه دردمون میخوربه جزضرر بااینهمه بیکاری وفقیرچراغی که به خانه رواس به مسجدحرام
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1397/01/29
.... آخه مرد حسابی چرا به این مردم فلک زده بدبخت دروغ میگی کدام شغل کدام کار به جای ایجاد اشتغال اومدید بیشتر مردم را بیکار کردید نمونش همین کارگران بیچاره و بی صاحب نانوایی که در هر نانوایی پنج نفر کار میکردند با ساخت دستگاه جدید که معلوم نیست چه نانی میپزه سه نفر کارگر از نانوایی اخراج شدند شاطر بود که بیست و پنج سال سابقه بیمه داشت الان داره توی خرابه ها اشغال جمع میکنه خیلی از کارگران بیکار شدند بعد میگن اشتغال زایی میکنیم باید بروید خجالت بکشین لطقا این یاداشت مرا نمایش دهید ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1397/01/29
امسال هم تمام میشود ودست .اخر متهمان جدید واختلاسهای جدیدی را به ملت معرفی خواهید کرد!
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/01/29
جدید ترین سیستم تکنولوژی را وارد کنید با سیستم مونتاژ کردن در ایران تولید را بالا ببرید . بانک مرکزی درست عمل کرد. حالا وزیر صنعت و وزیر اقتصاد باید تکون بخورن.
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1397/01/29
سلام بخدا من یک مستاجر بابرجی یکو نیم وام چیکار کنم حرف دلم رو به کی بگم بیکارم
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1397/01/29
مواظب دماغت باش دیگه خیلی دراز شده (پینوکیو)
Austria
04:31 - 1397/01/29
اقای نوبخت هیچ چیز بدتر از دروغ گویی نیست تمام صنایع نابود شده کارگران بیکار شده اند .... اگه ازمردم خجالت نمی کشید لااقل ازخودتان خجالت بکشید.
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1397/01/29
دوصدگفتاربه یک کردارنیرزد..الکی میگو
Iran, Islamic Republic of
07:11 - 1397/01/29
بروچندتا نون بگیر دیر وقت عزیزم خواب نمونی باز توخواب حرف می زنی
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/01/29
پیامهای منو پخش نکردید شماهم ازقماش اونایید خودتون حتما یه جاهایی کارداریدباحقوق عالی بی اعتمادا
Iran, Islamic Republic of
05:26 - 1397/03/02
فقط حرف مفت و دروغ کجا آقای نوبخت یکملیون شغل
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1397/06/02
این مرد باید یک کتاب جوک بنویسد خخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج