دلار، میوه های وارداتی را گران نکرده است
۷۰۴۸۹۹
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶
۹۷۹۵
رییس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با بیان اینکه هنوز افزایش نرخ دلار بر میوه های وارداتی تاثیر نگذاشته است، گفت: قیمت میوه های نوبرانه در بازار اصفهان نسبت به هفته گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با بیان اینکه هنوز افزایش نرخ دلار بر میوه های وارداتی تاثیر نگذاشته است، گفت: قیمت میوه های نوبرانه در بازار اصفهان نسبت به هفته گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است.

ناصر اطرج در گفت وگو با خبرنگار ، در خصوص وضعیت بازار میوه و تاثیر نوسانات نرخ دلار بر میوه های وارداتی، اظهار کرد: در حال حاضر نوسانات نرخ دلار بر میوه هایی چون آناناس و موز اثر نداشته، چرا که ثبت سفارش آنها مربوط به قبل از گران شدن نرخ دلار بود.

وی تاکید کرد: اگر واردکنندگان با نرخ جدید نسبت به ثبت سفارش موز یا آناناس اقدام کنند قیمت این دو محصول به دلیل افزایش نرخ دلار، گران خواهد شد.

رییس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان هم چنین با بیان اینکه نرخ دلار بر میوه های داخلی تاثیری ندارد، گفت: البته میوه هایی که در آینده تولید می شوند، به طور قطع هزینه تولید آن برای کشاورزان بیشتر می شود.

وی در خصوص میوه های نوبرانه در بازار، اظهار کرد: قیمت میوه های نوبرانه در بازار اصفهان نسبت به هفته گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته چرا که دیرتر وارد بازار اصفهان شد و در حال حاضر هر کیلو گوجه سبز بین 10 تا 4000 تومان و چغاله بادام بین 6000 تا 3000 تومان است.

اطرج هم چنین با اشاره به افزایش نرخ پرتقال در بازار، گفت: با توجه به اینکه عرضه این محصول در بازار رو به کاهش است، نرخ پرتقال نسبت به چند هفته گذشته حدود 15 درصد افزایش یافته، اما با توجه به سرمای هوا، احتمال می رود سیب و پرتقال دوباره به بازار تزریق شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلو پرتقال در میدان میوه و تره بار اصفهان بین 3000 تا 1200 تومان و قیمت سیب بین 3000 تا 1200 تومان است.

رییس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان در خصوص وضعیت صیفی جات در بازار اصفهان بعد از بارندگی روزهای گذشته، گفت: بارندگی روزهای گذشته به دلیل اینکه در قالب تگرگ نبود، موجب از بین رفتن و افزایش قیمت این محصولات، نشد.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هندوانه با توجه به عرضه بیش از حد آن به بازار بین 500 تا 100 تومان، ملون بین 1000 تا 400 تومان و گرمک بین 1000 تا 400 تومان است.

اطرج تصریح کرد: هر باری که نرخ آن کمتر از 1000 تومان باشد با توجه به اینکه هزینه حمل بار یک کامیون بین 2 میلیون و 400 تا یک میلیون و 600 هزار تومان است، موجب ضرر کشاورزان می شود.

وی با بیان اینکه نرخ صیفی جات در اصفهان نسبت به دو هفته گذشته حدود 60 درصد و نسبت به ماه گذشته 100 درصد کاهش یافته است، گفت: عرضه میوه های تابستانه به شرایط آب و هوایی بستگی دارد و پیش بینی می شود تا 15 روز آینده گیلاس و زردآلو وارد بازار می شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1397/01/29
پس بامید سیب وگلابی برجانی تا ده سال دیگه بنشینیم شاید دلار بشه ۷ تومان ..د
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1397/01/30
راست میگه دلار گرون نکرده
خودشون گرون کردن
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/01/30
خجالت بکشید از این همه دروغ!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج