وزیران احمدی‌ نژاد رکورد زدند
۷۰۵۴۶
۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۲
۸۳۱۲ 
نمایندگان مجلس در سه ماه پایانی دولت‌ احمدی‌نژاد حدود 1054 مرتبه به اعضای هیأت وزیران تذکر داده‌اند که از این میان وزیر نیرو بیشترین و وزیر اطلاعات، کمترین تذکر را دریافت کرده‌اند.
خبرگزاری خانه ملت: نمایندگان مجلس در سه ماه پایانی دولت‌ احمدی‌نژاد حدود 1054 مرتبه به اعضای هیأت وزیران تذکر داده‌اند که از این میان وزیر نیرو بیشترین و وزیر اطلاعات، کمترین تذکر را دریافت کرده‌اند.

بر اساس ماده 208 آیین‌نامه داخلی مجلس در کلیه مواردى که نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (88) قانون اساسى، از رئیس جمهور یا وزیر درباره یکى از وظایف آنان حق سؤال دارند، مى‏توانند درخصوص موضوع موردنظر به رئیس‌جمهور و وزیر مسئول کتباً تذکر دهند، از این رو هیأت رئیسه خلاصه تذکر را در جلسه علنى مجلس قرائت و متن کامل تذکر را به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط ابلاغ مىکند.

بر اساس آمار معاونت نظارت مجلس، از یکم خرداد ماه تا 31 مرداد ماه سال جاری در مجموع، نمایندگان جمعاً 1054 مرتبه به اعضای هیأت وزیران دولت‌ احمدی‌نژاد تذکر داده‌اند که از این میان مجدی نامجو وزیر نیرو بیشترین و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، کمترین تذکر را دریافت کرده‌اند.

نمودار زیر بیشترین فراوانی این تذکرات را، حوزه‌های مدیریت اجرایی کشور، راهسازی، پرداخت مطالبات و حقوق بازنشستگان، تقسیمات کشوری، احداث سد و تأمین آب، تأمین و توزیع کود شیمیایی و نهاده‌های دامی و کشاورزی، استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان پیش‌دبستانی، قیمت کالاهای اساسی وسایر مسائل اقتصادی شامل می‌شود‌.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:02 - 1392/07/14
کلاً دولت رکوردداری بود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:01 - 1392/07/15
اینا که رفتن پی کارشون، حالا منتظر وزیرای روحانی هستیم ببینیم چه میکنن برای مردم! فعلا که قراره یارانه هارو حذف کنن و لبنیات هم روز به روز گرون تر میشه هیچ مسئولی پیگیر نیست!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج