زیباترین کتابخانه‌های جهان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۰۶۴۴۵
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
۲۸۶۱۷
با پیشرفت تکنولوژی و کتابخانه‌های آنلاین، رویکرد جوامع مدرن به کتاب و کتابخوانی مقداری تغییر یافته اما هنوز هم کتاب به عنوان یک جاذبه فرهنگی مخاطبان زیادی دارد.
برترین‌ها: با پیشرفت تکنولوژی و کتابخانه‌های آنلاین، رویکرد جوامع مدرن به کتاب و کتابخوانی مقداری تغییر یافته اما هنوز هم کتاب به عنوان یک جاذبه فرهنگی مخاطبان زیادی دارد و حتی در برخی از کشورها کتابخانه‌های مشهور، جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌آیند. بدین ترتیب که یا معماری کتابخانه و سابقه تاریخی آن بهانه ای برای جذب گردشگر می شود یا آنکه عاشقان کتاب از گوشه و کنار جهان به سمت آن‌ها جذب می شوند تا نسخه ای اصلی و نایاب از کتاب مورد نظر خود را مطالعه کنند.
 
کتابخانه جورج پیبادی (George Peabody)، بالتیمور

کتابخانه جورج پیبادی (بخشی از دانشگاه هاپکینز) بیش از ۳۰۰ هزار جلد کتاب در پنج طبقه دارد. قطعا کتاب‌ها هم قابل توجه هستند، اما فضای کلیسا مانند، کفپوش مرمرین و جزئیات آهنی جذابیت اصلی این کتابخانه هستند. آیا تعجبی دارد که این کتابخانه یکی از محبوب‌ترین تالار‌های عروسی در بالتیمور باشد؟
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه عمومی سیاتل، واشنگتن

کتابخانه عمومی سیاتل .توسط معمار مشهور هلندی رم کولهاس (Rem Koolhaas) طراحی شده است. این عمارت شیشه و فولادی، یازده طبقه دارد و به دلیل موقعیتش روی تپه می‌توان از طبقات مختلف آن، وارد و خارج شد. از طبقه دهم می‌توانید منظره شهر و خلیج الیوت را ببینید. چون لقب سیاتل شهر زمردین است، در دیوار‌ها و آسانسور‌ها از رنگ سبز استفاده شده است.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه عمومی استکهلم، سوئد

کتابخانه عمومی استکهلم توسط معمار سوئدی، گانر آسپلاند (Gunnar Asplund) طراحی شده که به دلیل کار روی سینما اسکاندیا و گورستان وودلند (جزء میراث جهانی یونسکو) مشهور است. سالن اصلی مدور و کتاب‌هایی به زبان‌های شمال اروپا دارد و سقف سفید آن شبیه به ابر است.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 

 
کتابخانه عمومی مرکزی ونکوور، کانادا

کتابخانه مرکزی ونکوور برای شما آشناست، چون از کولوسئوم رومی الهام گرفته است. این مجموعه کتابخانه ۹ طبقه یک بلوک شهری را اشغال کرده و شامل فضای اداری، کافی شاپ و خرده فروشی در طبقه همکف می‌شود. یکی از جالبترین ویژگی‌های آن بام باغ آن است که به روی عموم باز نیست، اما می‌توانید درخواست مجوز ورود کنید.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه صومعه استراهوف (Strahov)، پراگ

صومعه استراهوف در پراگ در سال ۱۱۴۳ میلادی تاسیس شده، با وجود جنگ، آتش سوزی و سایر فجایع، دوام آورده و کتابخانه آن در سال ۱۶۷۹ ساخته شده است. معروف‌ترین ویژگی‌ این کتابخانه سقف جالب آن است که با نقاشی‌های مذهبی پوشیده شده و چرخی است که با گرداندن آن می‌توانید قفسه‌ها را بچرخانید و کتاب را راحتتر پیدا کنید.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه سلطنتی دانمارک، کپنهاگ

این کتابخانه در سال ۱۶۴۸ ساخته شد، اما در سال ۱۹۹۹ نوسازی شده و به شکل فعلی درآمد. این کتابخانه را به دلیل بخش‌های فلزی سیاه و براقی که در دو طرف بخش شیشه‌ای وسط کتابخانه قرار دارد، الماس سیاه می‌نامند. داخل آن می‌توانید یک گنجینه واقعی از آثار اروپایی به خصوص دانمارکی پیدا کنید. همچنین موزه عکس ملی، یک کافه، سالن نمایش و یک نقاشی زیبا روی سقف اثر هنرمند مشهور دانمارکی، پر کرکبی (Per Kirkeby) هم در این ساختمان به چشم می‌خورد.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه شهر اشتوتگارت، آلمان

این کتابخانه در یک مکعب بتنی در قلب جنوب آلمان واقع شده و یک کتابخانه معمولی نیست. جذابیت اصلی آن، یک اتاق مطالعه پنج طبقه شبیه یک هرم معکوس است؛ و صد‌ها هزار کتاب که به طور منظم در قفسه‌های آن نشسته اند.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه اسکندریه، مصر

زمانی مشهورترین کتابخانه جهان در اسکندریه قرار داشت. اکنون مصر به احترام تاریخ فرهنگی خود یک ساختمان گرانیتی زیبا برپا کرده است. این ساختمان مدور توسط معمار نروژی طراحی شده و با حکاکی‌هایی پوشیده شده که توسط هنرمندان محلی انجام شده اند و در کنار یک استخر بزرگ قرار دارد. اگرچه کتاب‌های زیادی به زبان‌های عربی، فرانسوی و انگلیسی در این کتابخانه وجود دارد، اما چند موزه، یک افلاک نما و یک آزمایشگاه مخصوص بازگردانی و حفظ نسخ باستانی هم در آن وجود دارد.

زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه واسکونزلوس (Vasconcelos)، مکزیکوسیتی

حتما باید از این کتابخانه دیدن کنید. داخل این کتابخانه بیش از ۴۷۰ هزار جلد کتاب در قفسه‌های معلق را با جزئیات جالب مشاهده می‌کنید و از بیرون، این ساختمان ۳۰۰ متری که از بتن، فولاد و شیشه ساخته شده در میان یک باغ گیاه شناسی حاوی گیاهان بومی مکزیک قرار دارد. بنابراین اگر به دنبال فرهنگ و طبیعت در کنار هم هستید، اکنون می‌دانید که به کجا بروید.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه ال اسکوریال (El Escorial)، اسپانیا

این کتابخانه اسپانیایی نه تنها یک اثر هنری بلکه جزء میراث جهانی یونسکو نیز است. این کتابخانه در اصل به دستور شاه فیلیپ دوم ساخته شد و خیره کننده‌ترین ویژگی آن مجموعه‌ای از هفت نقاشی سقفی است که هنری‌های لیبرال را نشان می‌دهد.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه عمومی بیتو (Beitou)، تایوان

شاید کتاب‌های چاپی به اندازه‌ای که دوستشان داریم، سازگار با محیط زیست نباشند، اما هرچیز دیگری در کتابخانه عمومی بیتو در تایوان فوق سبز است. ساختمان چوبی دو طبقه آن، سقف شیبداری و بالکن‌هایی دارد که با صندلی‌های راک کامل شده اند، و می‌توانید در حال تاب خوردن رمان مورد علاقه تان را بخوانید.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


خانه فرهنگ و کتابخانه ونسلا (Vennesla)، نروژ

این کتابخانه در نزدیکی جنوبی‌ترین نقطه نروژ قرار دارد و علاوه بر کتابخانه، مرکز فرهنگی شهر و محل اجتماع هم هست. این ساختمان یک کافی شاپ، فضای باز ملاقات، چند کلاس برای دوره‌های آموزشی و یک سینما هم دارد. تیر‌های باریک و بلند چوبی در فضای داخلی شبیه داخل بدن نهنگ طراحی شده است.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه جنوب استرالیا، آدلاید

این کتابخانه از بیرون یک جعبه شیشه‌ای فوق مدرن است، اما از داخل شبیه یکی از کتابخانه‌های فیلم هری پاتر است. این کتابخانه در آدلاید قرار دارد و تاکید ویژه‌ای بر تاریخ استرالیا، آثار نویسندگان بومی و نقشه‌ها دارد.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه دانشگاه هنر تاما، توکیو

این کتابخانه در سال ۲۰۰۷ ساخته شده و معماری نسبتا مدرنی شامل طاق‌های بتنی، دیوار‌های شیشه ای، مبلمان مینیمال و ردیف‌های مرتب کامپیوتر دارد، اما همچنان حس و حال کلاسیک و قدیمی دارد. حدود ۱۰۰ هزار کتاب در این کتابخانه وجود دارد و تقریبا همه کسانی که به معماری علاقمندند آن را دوست دارند.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


اتاق مطالعه سلطنتی پرتغال، ریو دو ژانیرو، برزیل

این کتابخانه بیشتر شبیه کاخ اختصاصی کتاب هاست. نمای سنگ آهکی آن از صومعه مشهور لیسبون الهام گرفته شده است، جایی که در آن ساخته شده و با کشتی به ریودو ژانیرو آورده شده است. فضای داخلی آن خیره کننده است، شیشه‌های رنگی قرمز، سفید و آبی پنجره‌ها نور طبیعی را از سقف وارد سالن می‌کنند در حالی که میز‌های نقره ای، مرمرین و عاجی رنگ به بازدیدکنندگان خوشامد می‌گویند.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه مرکزی ریچارد جی. ریوردان (Richard J. Riordan)، لس آنجلس

این کتابخانه مرکزی یکی از باشکوه‌ترین ساختمان‌های لس آنجلس است. از بیرون نمونه برجسته طراحی دکوآرت است، اما از درون، ساختمان گنبدی ظریفی است که یک لوستر برنزی، یک راه پله و نقاشی‌هایی از مهمترین لحظات تاریخ کالیفرنیا در آن به چشم می‌خورد.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


کتابخانه بادلین (Bodleian)، آکسفورد

این کتابخانه از دهه ۱۳۰۰ میلادی استفاده می‌شود و ۱۲ میلیون کتاب دارد که محققان و مسافران زیادی را از سراسر جهان جذب می‌کند. علاوه بر اینکه نسخه‌های ارزشمند کتاب‌های مشهور در این کتابخانه به چشم می‌خورد، ساختمان کتابخانه هم بسیار زیبا و دیدنی است.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 


موزه و کتابخانه مورگان، نیویورک سیتی

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که کتابخانه شخصی یک مولتی میلیاردر چه شکلی است می‌توانید از این کتابخانه دیدن کنید. این کتابخانه از سه ساختمان تشکیل شده که زمانی متعلق به جی. پی. مورگان بوده است. این ساختمان‌ها شامل گالری، کتابخانه، سالن نمایش و کلکسیون کتاب شخصی مورگان می‌شود. دکوراسیون طلایی، سقف پوشیده از نقاشی و سه طبقه کتابخانه با گذرگاه‌های مخفی آن واقعا ارزش دیدن را دارد.
 
زیباترین کتابخانه‌های جهان
 
 
موزیک نوشت (۱۷)          موزیک نوشت (۱۷)
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1397/02/03
کتابخونه های ما هم همین شکلین هرررکتابی بخوای داره صندلیاشم رااااحت
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1397/02/03
دلم آب شد واقعا بی نظیرن کاشکی ماهم از این کتابخانه های بزرگ و مجلل داشتیم
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/02/03
وای من مُردم براشون...
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1397/02/03
آدم خوندنش میاد خخخ
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1397/02/03
اصلا فقط بری اینجا نگاه کنی....
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1397/02/05
خیلی عالیست و
حرفی برای گفتن ندارم
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/02/13
زیباترین کتاب خانه ها عالی بود
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/02/13
وای چه قدعالی وبی نظیربودن.
چه قدر رویایی بودن
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1397/02/15
هنگ کردم ضعف کردم برا این کتابخونه های پر بار و قشنگ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر