آهنگساز برگزیده اسکار در تالار وحدت نواخت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۰۸۴۷۶
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
۴۴۱۷
نیکولا پیووانی در کنسرت موسیقی خود قطعاتی را نواخت که از جمله آنها قطعه ای از فیلم «مصاحبه» به کارگردانی فدریکو فلینی بود.

خبرگزاری مهر: کنسرت موسیقی نیکولا پیووانی مهمان ویژه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شامگاه چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه با حضور تعدادی از مهمانان جشنواره، هنرمندان و تعدادی از سفرا در تالار وحدت برگزار شد.

رضا میرکریمی دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در ابتدای این مراسم گفت: همه ما سینمای پرافتخار ایتالیا را با موسیقی فیلم هایش می شناسیم و خوشبختانه در این دوره از جشنواره فرصتی پدید آمد تا به سینمای این کشور توجه دوباره ای داشته باشیم. سینمای ایتالیا بعد از گذر از دوران طلایی خود دوباره شاهد ظهور و بروز جوان های پرشور و هنرمندی است که در فکر احیا کردن این سینما هستند. این هنرمندان هم اکنون فیلم هایی ساخته اند که توجه مخاطبان حرفه ای سینما را به سمت خود جلب کرده است.

وی ادامه داد: امشب در کنار توجه به سینمای ایتالیا میزبان نیکولا پیووانی آهنگساز برجسته سینمای ایتالیا هستیم. ما او را نه فقط به جهت دریافت جایزه اسکار بلکه برای ساخت موسیقی زیبای فیلم های کارگردانان بزرگی چون فلینی، مورتی، برادران تاویانی و بنینی می شناسیم. لازم است در اینجا از همکاری سفارت ایتالیا در ایران با جشنواره جهانی فیلم فجر که چنین شب زیبایی را برای ما خلق کردند، تشکر کنم. ما در این دوره از جشنواره شاهد حضور مهمانان و هنرمندان ارزشمندی از کشور ایتالیا بودیم که با حضور خود در محافل علمی شرایط بسیار خوبی را برای علاقه مندان سینما فراهم کردند. البته لازم است در اینجا از بابک کریمی هم تشکر کنم که در نمایش فیلم های ایتالیایی جشنواره نقش بسیار موثری را ایفا کرد.

مائورو کنچاتوری سفیر کشور ایتالیا در ایران هم پس از صحبت های میرکریمی با خیر مقدم به مهمانان بیان کرد: می خواهم تشکر ویژه ای هم از دست اندرکاران برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر داشته باشم که چنین امکانی را برای ما فراهم کردند. ما امروز بسیار خوشحالیم که طی هفته اخیر غیر از اجرای این کنسرت، شاهد برگزاری برنامه های مختلفی در چارچوب جشنواره جهانی فیلم فجر بودیم به هر صورت این علاقه مردم ایران به فرهنگ ایتالیا برای ما اتفاق بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: زمانی که دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر به ما پیشنهاد همکاری داد پیش خود فکر کردیم که چه برنامه ای ارایه کنیم تا به بهترین شکل ممکن برگزار شود. ایده ما در این زمینه حضور آقای پیووانی در ایران بود که یکی از شناخته شده ترین هنرمندان کشور ایتالیا در بین مردم ایران است. موضوعی که او کار می کند هم درباره سینما و هم درباره موسیقی است که پیوند این دو می تواند باعث شود که همه مردم از یک هنر ارزشمند استفاده کنند. در واقع موسیقی جنبه ای از هنر است که نیازی به ترجمه ندارد و امشب پیووانی دست ما را می گیرد و ما را با سال هایی از سینما، طبیعت و زیبایی های ایتالیا همراه می کند.

سفیر کشور ایتالیا در صحبت های خود گفت: شما در پایان این کنسرت می بینید که تصویر یکی از بزرگترین هنرمندان کشور ایتالیا روی پرده نمایش داده می شود و پیووانی همراه با این هنرمند ما را با خود همراه می کند، اینها همگی مواردی است که من برای آقای میرکریمی توضیح دادم که حضور پیووانی می تواند بهترین معرف برای کشور ایتالیا باشد.

فدریکو فلینی همیشه از موسیقی می ترسید چون موسیقی فیلم خیلی هیجان زده اش می کرد
نیکولا پیووانی قبل از اجرای قطعه اول این کنسرت ضمن ابراز خرسندی از حضورش در ایران برای اجرای برنامه بیان کرد: فدریکو فلینی همیشه از موسیقی می ترسید چون موسیقی فیلم خیلی هیجان زده اش می کرد و حالا ما هم بر اساس این هیجان فضا را به گونه ای تنظیم کردیم که بتوانیم در کشورهای مختلف کنسرت برگزار کنیم. ما امروز اینجاییم که به مقام بزرگ کارگردانان بزرگ سینمای ایتالیا ادای احترامی داشته باشیم به همین دلیل برنامه امشب را با دو قطعه از فیلم های فلینی از جمله «مصاحبه» شروع می کنم.

وی در پایان بیان کرد: تم اصلی موسیقی متن این فیلم برای خود فیلم نبود بلکه برگرفته از موسیقی یک نمایش بود که سال ها قبل از تولید فیلم «مصاحبه» آن را ساخته بودم. وقتی که کارگردان این تم را شنید از من خواست تا دوباره برایش اجرا کنم و وقتی این قطعه را نوشتم او مجذوب کار شد و از من خواست تا در موسیقی فیلم «مصاحبه» از آن استفاده کنم.

نیکولا پیووانی در بخش های مختلف برنامه به اجرای قطعاتی دیگری از موسیقی فیلم های کارگردانان بزرگ سینمای ایتالیا پرداخت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر