کشف جسد در داخل سطل زباله
۷۰۸۹۸۶
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
۲۸۷۶۰ 
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری دو برادر به اتهام ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات یک خانم در منطقه باقر شهر خبر داد.

خبرگزاری مهر: سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری دو برادر به اتهام ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات یک خانم در منطقه باقر شهر خبر داد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این پرونده گفت : ساعت ۲۳:۳۵ مورخه ۰۴/۰۲/۱۳۹۷ از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰یک فقره کشف جسد در منطقه باقرشهر – خیابان یادگار امام به کلانتری ۱۷۵ باقرشهر اعلام شد . با حضور مأمورین کلانتری در محل مشخص شد جسد خانمی حدودا ۴۵ که داخل گونی نارنجی رنگ در داخل سطل زباله قرار داشته، توسط عوامل شهرداری کشف شده است.

با تأیید خبر اولیه مبنی بر کشف جسد ، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل و تشخیص هویت پلیس آگاهی و همچنین قاضی کشیک دادگاه عمومی و انقلاب کهریزک اعلام ، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" تشکیل و تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلین در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . در همان بررسی های بعمل آمده توسط تیم بررسی صحنه اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی مشخص شد که مقتوله بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به ناحیه شکم ، کتف ، دست ها و سر به قتل رسیده است.

شناسایی هویت مقتوله

همزمان با آغاز تحقیقات جهت شناسایی هویت مقتوله ، در ۳۰ دقیقه بامداد مورخه ۰۵/۰۲/۱۳۹۷ فردی به هویت مشخص به کلانتری ۱۷۵ مراجعه و اعلام نمود که همسرش به هویت مشخص ، در مورخه ۰۴/۰۲/۱۳۹۷ و پس از پایان ساعت کارش به منزل مراجعت نکرده است.

با توجه به مشخصات و تصاویر ارائه شده از سوی این شخص ، مأمورین موفق به شناسایی مقتوله شده و هویت جسد کشف شده پس از مراجعه اعضای خانواده ی مقتوله به پزشکی قانونی شناسایی و تأیید شد.

همزمان با شناسایی هویت مقتوله ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به محل کار مقتوله در یک کارگاه خیاطی در نزدیکی محل کشف جسد مراجعه و به تحقیق از همکاران مقتوله پرداختند ؛ در تحقیقات میدانی و پلیسی از همکاران مقتوله مشخص شد که وی ساعت ۱۸:۳۰ مورخه ۰۴/۰۲/۱۳۹۷ و پس از پایان کار، کارگاه را ترک نموده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص نحوه شناسایی متهمین پرونده گفت : همزمان با انجام تحقیقات میدانی و پلیسی از محل کار و خانواده ی مقتوله ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ی محدوده ی کشف جسد موفق به شناسایی تصویر متعلق به دو جوانی شدند که آنها را در حال انتقال گونی نارنجی رنگ حاوی به محل کشف جسد نشان می داد.

تحقیقات جهت شناسایی هویت این دو جوان آغاز و در همان تحقیقات اولیه مشخص که آنها ، دو برادر به نام های ایوب ( ۲۵ ساله ) و امیر ( ۲۲ ساله ) هستند که در همان کارگاه خیاطی محل کار مقتوله مشغول به کار هستند . کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این دو برادر ، ساعت ۱۲:۰۰ مورخه ۰۴/۰۲/۱۳۹۷ با گرفتن مرخصی از کارگاه خارج شده و فردای روز کشف جسد نیز همچون روال عادی به محل کار خود مراجعه کردند.

سرهنگ حمید مکرم ، با اشاره به دستگیری متهمین و اعتراف صریح آنها به ارتکاب جنایت عنوان داشت : کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل کار این دو برادر ، هر دو نفر آنها را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند . دو برادر در تحقیقات اولیه منکر هرگونه جنایت شده اما پس از مشاهده ی تصاویر خود در زمان انتقال جسد به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاجات مقتوله اعتراف کردند.

ایوب ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت : "من به همراه برادرم امیر ، با انگیزه سرقت طلاهای مقتوله وی را ضربات متعدد چاقو به قتل رساندیم . امیر ابتدا با یک میله به سر مقتوله چند ضربه زد و سپس من با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رساندم ".

امیر نیز ضمن تأیید اظهارات برادرش عنوان داشت : "هنگامی که مقتوله با برادرم درگیر شد ، من هم که بسیار ترسیده بودم با یک میله چند ضربه به سر وی زدم . [ پس از ارتکاب جنایت ] طلاهای مقتوله را داخل یک دستمال گذاشته و آنها را بالای کابینت خانه قرار دادم ".

در ادامه و با توجه به اعتراف صریح متهمین ، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی با مراجعه به محل زندگی دو برادر در خیابان ۱۵ خرداد و در بازرسی از منزل آنها چندین حلقه النگو و یک عدد انگشتر متعلق به مقتوله را داخل یک پارچه قرمز رنگ کشف و در ادامه آلت قتاله نیز همراه با طلاجات مقتوله کشف شد .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر گفت: متهمین با صدور قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند .

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/02/07
از مجموع تمام کشورها جلو زدیم
Germany
12:45 - 1397/02/07
فقط تیتر خبرها رو عوض میکنی تا حالا پنج بار این خبر رو نوشتی
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/02/07
به به‌به‌این‌مملکت گل‌وبلبل
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/02/07
خدایا تمومش کن
بریدیم دیگه
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/02/07
خدایا ظهور کن مردم وحشی شدن برای بدست اوردن پول دیگه کشتن و تکه تکه کردن شده عین اب خوردن.
خدایا در کشوری زندگی میکنیم که از هر وجبش ثروت و پول در میاد. خدایا چرا کشور ایران بدست این مسئولین دزد افتاده که با غارت کردن حق مردم رو به این روز انداختن و کشتن و تکه تکه کردن شده اب خوردن. اگه جوانهای ما اموزش و رفاه و کار داشته باشن چرا وضعمون این بشه........
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/02/07
این زن درمنزل دوجوان مجزدچه غلطی می کرده ظاهرا هرسه کثافت به سزای اعمالشان رسیده ومیرسند
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
خداوند تورا لعنت کند که حتی رحم به میت هم نداری اون دوملعون به طمع طلا خودشونو توی این ورطه انداختن تو به چه طمعی هستی؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1397/02/07
واقعا این چندمین بار تیتر زدید و هربار یه اشاره کوتاه کردید! توصیه میکنم یا بعداز وقوع جرم فقط بزنید تااطلاع ثانوی بدستور پلیس( که رسمشم همینه) از انتشار معذوریم یا صحبتهای پلیس رو هربار یه تیکه شو نگید!! وقتی قاتلو انگیزه کشف میشه وپلیس مصاحبه میکنه منتشر کن!! من خودم نظر دادم ولی تعدادی کاربران ازهمون منطقه بودن وگفتن انگیزه سرقت بوده وبرا نمونه میگم منم عذرخواهی کردم!! در کل مارو گیج کردید یک بار بنویس امادرست بنویس ! همین.
France
22:45 - 1397/02/07
هار شدن خدا ورتون داره ماراحت شیم گور ب گور شدها
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1397/02/08
اعدام
اینا که آدم نمی شن
از جماعت به ظاهر مسلمان همه چی برمیاد
حیوانات از انسانها بهترن لااقل یک حریمی دارن برای خودشون
وااااای بر حیوان دو پا که برای پول و قدرت و هوس هر غلطی ازش بر میاد.
نسل کثیف
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1397/02/08
فقط برای چند حلقه النگو یک عمر خودشون وخانواده اون خانم رو بدبخت کردن ..خب فقط باتهدید طلاهارو میگرفتید چرا دیگه کشتینش ..خدایا خودت بهمون رحم کن ..
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1397/02/08
حالاازکجامعلوم که اون طلاها بدل نبوده
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1397/02/08
رز جان خودتوعذاب نده سکته میکنی ها.
United Arab Emirates
06:43 - 1397/02/14
سلام خدایا هر چی خودت بهتر میدانی داخلی هم خودمان شدیم داعش به دادمان برس یک روز دختر افغان یک روز زن ایرانی خدایا به دادمان برس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج