سیف: مسافرت خارجی، بیش از حد معمول است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۰۹۷۳۳
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۳
۵۹۹۷
رئیس کل بانک مرکزی گفت که مسافرت خارجی در ایران بیش از حد معمول است و باید متعادل شود.

خبرگزاری مهر: ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با حضور در برنامه تلویزیونی "نگاه یک" افزود: مؤسسات غیر مجاز مالی بلیه بسیار جدی برای فضای اقتصادی کشور بودند و بدون هر گونه نظارتی حدود 25 درصد از نقدینگی کشور در اختیار افرادی بود که هیچگونه تخصصی نداشتند و سرمایه های مردم را در جهت ریسک های بالا و احتمال تخریب بازار به کار می گرفتند.

وی ادامه داد: موضوع حل و فصل موسسات مالی غیر مجاز در اوایل دولت یازدهم مورد تاکید قرار گرفت و تاخیر جایز نبود زیرا دامنه های آن در حال گسترش بود.

سیف با بین اینکه تلاش کردیم با بهترین شیوه ها این کار را به سرانجام برسانیم، افزود: منابع و سرمایه مردم در مواردی هنوز تعیین تکلیف نشده است و پیش از این اعلام کردیم
حدود 98 درصد از سپرده گذاران، تعیین تکلیف شدند یعنی حدود 2 درصد از سپرده گذاران شامل حدود 27 هزار نفر هنوز تعیین تکلیف نشدند.

وی افزود: هیئت تصفیه هایی در این موسسات شکل گرفت و نمایندگانی از دستگاه های مختلف مانند بانک مرکزی، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سپرده گذاران در این هیئت حضور دارند.

سیف اضافه کرد: وظیفه اصلی این هیئت، نقد کردن دارایی ها و تصفیه حساب سپرده گذاران است.

وی با بیان اینکه اقدامات بانک مرکزی در جلوگیری از هدر رفت سرمایه سپرده سپرده گذاران بوده است، گفت: سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف و برخورد با متخلفان و غارتگران سپرده های مردم از اقدامات اصلی بانک مرکزی و قوه قضائیه است.

رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سقف وام ازدواج به 15 میلیون تومان برای هر کدام از زوجین ارتقاء یافت، گفت: با طرح ضربتی، یک میلیون و 180 هزار نفر توانستند از وام 10 میلیون تومانی ازدواج استفاده کنند.

سیف افزود: در سال 1397 که بخشنامه وام 15 میلیون تومانی ابلاغ شد تاکنون 20 هزار فقره وام ازدواج به مبلغ 283 میلیارد تومان پرداخت شد و 218 هزار نفر هم در حال تکمیل پرونده هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین تصمیمات و مصوبات شورای پول و اعتبار در طول 4 سال گذشته درباره بخش مسکن بوده است، گفت: آثار این تصمیمات خود را نشان داده و تحرکی در بخش مسکن ایجاد شده است که نوید بخش تحرک در سایر بخش ها خواهد بود.

سیف افزود: با پیگیری های مستمر رئیس جمهور، طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهری در دستور کار قرار گرفته است که این طرح می تواند آثار مثبت زیادی از جمله بهبود تغییر چهره شهر، ایجاد اشتغال و تحرک اقتصادی را داشته باشد.

وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی عاملیت این طرح را دارد و نظام بانکی کشور با حمایت بانک مرکزی هم نقش جدی در این زمینه دارد.

سیف با اشاره به طرح صندوق پس انداز مسکن یکم گفت: 296 هزار نفر در این طرح سپرده گذاری کردند که از این تعداد 37 هزار نفر تسهیلات را دریافت کردند.

وی افزود: تاکنون 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت شده است.

سیف گفت: در طرح بازآفرینی بافت های فرسوده پیش بینی شده است همه ساکنان آن محله در جای دیگری اسکان موقت پیدا می کنند.

وی افزود: پیش بینی می شود 2 برابر واحدهای فرسوده تخریب شده واحدهای مسکونی جدید ایجاد شود و ساکنان قبلی محل برمی گردند و واحدهای خود را دریافت می کنند و بقیه واحدها به توسعه گر پرداخت می شود.

سیف اضافه کرد: برای ساخت این واحدهای مسکونی از وام بانکی با نرخ سود پائین استفاده می شود که برای زوج های جوان خانه اولی، 6 درصد و در حوزه روستایی 4 درصد
است.

وی درباره نوسانات نرخ ارز گفت: بانک مرکزی در 5 سال گذشته عملکرد بسیار مثبتی را در بخش بازار ارز داشته و در کنترل نوسانات ارزی کاملا موفق بود.

سیف با اشاره به اینکه هر سال در سه ماهه سوم با توجه به افزایش تقاضا، نرخ ارز هم افزایش می یافت و در سه ماهه چهارم، تعدیل می شد، افزود: در سال 1396 افزایش نرخ ارز در فصل سوم سال آغاز شد اما در فصل چهارم تعدیل نشد درباره این موضوع علل مختلفی مطرح می شود اما از نظر ما علت آن غیر اقتصادی و روانی است که با التهاب آفرینی ها و فضاسازی ها به ویژه از خارج از کشور ایجاد شد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی مسئول است تا نوسانات کوتاه مدت ناشی از هیجانات و التهابات زودگر در نرخ ارز را کنترل کند و اجازه ندهد اقتصاد کشور از آن متاثر شود.

سیف با بیان اینکه بازار ارز ما وابستگی جدی به وجه نقد ارز خارجی دارد، افزود: به علت نبود کارت های اعتباری بین المللی و حجم مسافران به خارج از کشور که نیاز به اسکناس ارز دارند ، اگر در تامین آن مشکلی به وجود بیاید بلافاصله اثر شدید می گذارد.

وی اضافه کرد: این التهابات موجب شد تقاضا برای خرید ارز و تبدیل دارایی به وجود بیاید.

سیف با بیان اینکه خروج سرمایه از مباحث جدی است، افزود: منابع ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی و نفتی ما سرمایه ملی است که باید به نحو مطلوب و بهینه از آن استفاده کنیم و به مصرف کالاها و واردات مورد نیاز کشور برسد و استفاده از ارز برای بخش هایی که به مصرف قاچاق کالاهای ممنوعه می رسد درست نیست.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در هیچ سالی در نیمه اول فروردین به ویژه در چند روز بین تعطیلات تحرکی در بازار ارز نداشتیم اما امسال این گونه نبود و التهابات زیادی را با حجم بسیار کوچکی از معاملات به صورت کاذب و هدفمند در این چند روز ایجاد کردند.

سیف افزود: این شرایط عادی نبوده است و از نهادهای مسئول تقاضا کردیم آن را بررسی کنند تا علل این التهابات به صورت کامل و مشخص، شناسایی شود.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی های صندوق بین المللی پول، نرخ ارز در زمانی که حدود 4 هزار و 200 تا 4 هزار و 300 تومان بود با متغیرهای اقتصادی تطبیق می کند لذا زمان مناسبی برای یکسان سازی نرخ ارز است و این التهابات توجیهی نداشت.

سیف گفت: با تصمیم اخیر، جهات مثبتی ایجاد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اتفاقات و اعتراضات مجلس شورای اسلامی در روز سخنرانی وی گفت: برخی از نمایندگان به عللی از جمله اینکه شاید موافق سخنرانی ام نبودند فضاهایی را به وجود آوردند و ریاست مجلس هم فضا را به خوبی مدیریت کرد.

سیف با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی جایگاه ویژه و محترمی دارد و عصاره ملت است، افزود: فرهنگ ما اسلامی و ایرانی و روحیه مهمان نوازی است و آن روز مهمان مجلس بودم و شنیدن توضیحات و سخنانم نباید حساسیت ایجاد می کرد.

وی اضافه کرد: تعداد این نمایندگان محدود بود و غاطبه نمایندگان برخورد و نگاه مثبتی داشتند و تلاش کردند آرامش حفظ شود و در مجموع، جلسه خوبی بود.

 

رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم اخیر بانک مرکزی، آن را تصمیم بزرگی دانست و افزود: در ستاد اقتصادی درباره آن بحث شد و با قاطعیت رئیس جمهور، کار آغاز شد و این تصمیم اقتصاد کشور را از التهابات، مصون سازی کرد.

سیف در پاسخ به این پرسش که چرا این تصمیم طول کشید؟ گفت: کار باید آماده می شد و دستگاه های مختلف باید نظرات خود را مطرح می کردند.

وی گفت: سامانه "نیما" هم به خوبی کار می کند و بازخوردهای مثبت و راضی کننده ای داشته است.

سیف در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه میزان ارز در اختیار فعالان اقتصادی قرار گرفته است؟ گفت: تخصیص ارز در زمان گشایش اعتبار و ثبت سفارش و تامین ارز از جمله مراحل است، تخصیص ارز از 22 فروردین تاکنون حدود سه هزار میلیارد و سیصد میلیون دلار و تامین ارز بیش از 2 میلیارد دلار بوده و وقفه ای در تجارت خارجی کشور ایجاد نشده است و کار به آسانی و بی وقفه ادامه یافته است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اعلام کردیم هر قیمت و معامله ای خارج از 4 هزار و 200 تومان برای دلار،​ قاچاق است و بنگاه های اقتصادی حساب و کتاب دارند و هیچ ممیز مالیاتی هم ارز بیش تر از 4 هزار و 200 تومان را نمی پذیرد.

سیف درباره نرخ های بیش از 4 هزار و 200 تومان بازار ارز گفت: مصارف کوچکی وجود دارد از جمله اینکه برخی مسافران ممکن است بخواهند بیش تر از هزار یورو که سهمیه ارزی مسافران است و با قیمت بیشتری تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه این مشکلات در شروع این طرح وجود دارد، افزود: ارزهایی از گذشته در دست برخی افراد است و ممکن است در فضاهایی به دور از کنترل نیروی انتظامی خرید و فروش هایی انجام شود.

سیف گفت: باید فضای اقتصادی کشور را از اقدامات خلاف و مشابه پولشویی پاک کنیم و این مدلی است که در جهان از آن استفاده می شود و باید هویت خرید و فروش کنندگان ارز مشخص باشد.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف نیازهای ارزی دانشجویان، مسافران و بیماران از دغدغه های ما بود که تا حدودی تعیین تکلیف شدند و هر قدر جلوتر برویم طرح تکمیل تر می شود.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مشکلات مهم حل شده و مشکلات جزیی باقی مانده است، گفت: مسافرت مسافران به خارج از کشور در کشورمان بیش از حد معمول است و باید متعادل شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تخصیص منابع ارزی بهینه شود، افزود: منابع و مصارف ارزی کشورمان از تعادل خوبی برخوردار است و ورودی ارزی کشورمان اعم از نفتی و غیر نفتی بالغ بر 90 میلیارد دلار است در حالی که حجم واردات ما برای کالاهای اساسی، مواد اولیه و کالاهای ضروری کشور حدود 70 تا 75 میلیارد دلار است یعنی مازاد ارزی داریم.


رئیس کل بانک مرکزی با تشریح سامانه"نیما" گفت: از ظرفیت های این سامانه می توان به خوبی استفاده کرد.

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Belgium
04:28 - 1397/02/09
به تو چه. زندگی مردم به خودشون مربوطه
یکی میخواد هر هرفته بره خارج
تو اگه خیلی کارت درسته، ارزشو بده. ...
Belgium
04:36 - 1397/02/09
مازاد ح، یعنی دلار 10000 تومن. چرا تو اینقدر دروغ میگی؟ خجالت نمیکشی؟
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1397/02/09
بیش از حد معمول برای تعدادی از افراد خاص آما همه که نمی روند ولیجان
Iran, Islamic Republic of
06:34 - 1397/02/09
این بابا چی میزنه فکر میکنه که اوضاع اقتصادی را در حد عالی رسانده مرد حسابی بیا ببین تو بازار چه خبره شجاعت میخواهد که معذرت خواهی کنید که در شما دیده نمیشود
Germany
06:44 - 1397/02/09
لااقل چند منطقه گردشگری در ایران درست کنند که قوانین اسلام در آن مناطق نباشد.
آنوقت ببینید چقدر سفرهای خارجی کم می‌شود
United Arab Emirates
07:39 - 1397/02/09
عجب ، نمیدونستیم برا مسافرت خارجی بیش ازحد از رئیس بانک اجازه بگیریم ،خخخخخخخ ،خداییش آخرخنده هست هیچ جای دنیا اینجوری نیست
Iran, Islamic Republic of
07:55 - 1397/02/09
کاش یک کشور کمونیست هم تو دنیا بود ما هم می رفتیم اونجا. پدرمون دراومد از این وحشی بازی مالکیت خصوصی.
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/02/09
بعله آقای دکتر سیف عزیز
لطفا به دختر و دامادتون بگید از استرالیا تشریف بیارن ایران بعد واسه بقیه مردم تعیین تکلیف کنید
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1397/02/09
به تو چه که مردم مسافرت خارجی میروند ...
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1397/02/09
میشناسم کسایی رو که یک سال سخت کار میکنن با هزار زحمت پول جمع میکنن تا آخر سال به بار برن وان ترکیه برگردن. آخه می میشه تو همین شمال خودمون یا جنوب یک منطقه گردشگری درست بشه که خواسته مردم از وان ترکیه هرچی هست اینجا تامین بشه تا مردم بدخت اینقدر پول بی زبون مملکت رو دور نریزن؟
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1397/02/09
باز یه چیزی گفتی همه چی گرون بشه ترو خدا استعفا بده
چه غلطی کردیم به روحانی رای دادیم
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1397/02/09
ماشاالله داخل انقدر ارزونیو و اسایش دارن همه هی میرن خارج ببینن گرونی و سختی به چی میگن. طرف یه هفته میره ترکیه به اندازه یه مسافرت دو سه روزه در ایران هزینش میشه
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1397/02/09
سفر میخوان بروند باید از قیم اجازه بگیرند آیا
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/02/09
مردم با پول خودشون می رن اینا شاکین لابد باید پولو بدن شما تشریف ببری!!!!
زن و بچه هاشون همه خارج از کشور با پول این مردم و بیت المال در حال تحصیل و گشت و گذار و خوش گذرونین اونوقت میان واسه مردم نسخه می پیچین
بابا گذشت اون دوران شما هرچی می گفتین مردم باور می کردن مردم دیگه ساده نیستن از زیر و بم زندگیاتون و ریخت و پاشاتون خبر دارن و باید جوابشو یه روز بدین
Oman
09:42 - 1397/02/09
چشم جناب سیف امر بفرمائید.ما هم مثل کشور برادر کره شمالی ممنوع الخروج میشویم.
برو استیفا بده و کمتر حرف بی منطق بزن
متاسف برای آقای روحانی که به یک وعده خود عمل نکرد و اقتدار ملت را نابود کرد
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1397/02/09
علتش راخودشما بهترمیدانی اول رانتی است که درمسافرتهای خارجی وجوددارددوم سودبالای پرداختی بانکهاست که معلوم نیست به کدام جهنمی میروند
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/02/09
اینارو به زنو دخترو پسرتو داماداتو عروساتو خودتو کل خوانوادت بگو نه به مردم ایران... از پول بابات که نمیرن مسافرت مال خودشونه... شایدم فکر می کنی با پول یارانه ای که بهمون میدید میریم مسافرت خارجه... درست فکر کردی جناب سیف
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/02/09
نقض آشکار آزادی های فردی و اجتماعی در این سخنان آقای سیف نهفته ست .سیاست های سوسیالیستی در تو قرن 21 ؟؟؟؟؟؟؟واقعا تاسف اوره.این جناب تا چند ماه دیگه خودشم میره ور دل خانواده ش به ریش ملت میخنده. واقعا این حرفها باعث شوک در جامعه شده ...حرفهای ناقض اصول اولیه حقوق بشری ...تا این آقا بر کنار شود جان مردم به لبشان رسیده...امیدوارم دولتمرد واقعی و دردکشیده ریاست بانک مرکزی رو به عهده بگیر از این وضعیت لنگ در هوا در بیاد کشور
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1397/02/09
ببخشید اگر لازم هست از شما اجازه بگیریم . وقتی توانایی مدیریت ندارید و به عبارتی در اداره امور بی عرضه هستید دلایل عجیبی ارائه می دهید و همیشه مردم مقصرن
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/02/09
خدا را شکر وضع اقتصادی مردم از زمان آقای روحانی خیلی خوب شده سفر های داخلی و خارجی مردم خیلی زیاد شده درود بر آقای دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1397/02/09
برو بی سواد کم بلف ببا تو را چه کارت به ارز وبانک ،تو اگر میتونستی کنترل میکری
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1397/02/18
مگه اختیار مردم دست شماس....مگه شماها زن وبچهاتون همش درحال مسافرت.اشکال نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
عارفی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالازم_فوتر