جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجیدی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۱۰۹۴۲
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
۶۷۲۵
«آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد.

خبرگزاری تابناک: «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان خریدن این حواشی، برای مجیدی و دوستانش ـ که زمینه اکران این فیلم را در این مقطع به هر قیمت فراهم کردند ـ دستاورد ملموسی نخواهد داشت.

جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجیدی

جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجید مجیدی با حذف پرفروش ترین فیلم سالفیلم سینمایی «آن سوی ابرها»، تازه‌ترین اثر مجید مجیدی در شرایطی به جای «مصادره» پرفروش ترین فیلم سال 1397 اکران عمومی می‌شود که اعتراض‌هایی به اکران این فیلم سینمایی وجود دارد و برخی بر این باورند که نمایش عمومی فیلم تازه این کارگردان، بر خلاف قوانین مصرح حوزه اکران سینماست؛ اعتراضاتی که به نظر نمی‌رسد، تأثیری در اکران فیلم مجیدی داشته باشد.

«آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی، روایتی شبیه فیلم‌‌های سال‌های دور مجیدی است؛ اما این روایت با ساخت در هند و استفاده از اِی آر رحمان، برنده اسکار برای ساخت موسیقی این فیلم گران تمام شد.

این فیلم نخست در هند اکران و گزارش‌های ضدونقیضی درباره میزان فروش این فیلم سینمایی منتشر شد و اکنون در ایران به نمایش درمی‌آید؛ آن هم به جای «مصادره» که تاکنون رکورد فروش سال 1397 را دارد و در صدر جدول فروش قرار گرفته است.

اکران «آن سوی ابرها» در گروه سینمایی جوان با حواشی همراه شده که تا حدودی طبیعی است. این فیلم قرار بود در واپسین روزهای سال 1396 به نمایش درآید و حتی در آن زمان جنجال‌هایی از سوی احمد نجفی به واسطه نوع و محدوده زمانی اندک اکران فیلمش مطرح شد. بر اساس قوانین حوزه اکران، فیلم مجیدی نباید تا پیش از شهریور 1397 در سینماهای ایران اکران شود و آن گونه که به صراحت در قانون آمده، فیلمی که از اکران به هر دلیلی انصراف دهد، تا شش ماه فرصت اکران نخواهد داشت.

پس از انصراف فیلم مجیدی از اکران در روزهای پایانی سال، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش، با اشاره به آیین نامه شورای صنفی نمایش گفته بود: «...بر اساس آیین نامه شورای صنفی نمایش، هر فیلمی که از سرگروهی تحت هر شرایطی انصراف می‌دهد، نمی‌تواند دیگر در سرگروه اکران شود» و انتظار می‌رفت، با فیلم مجیدی نیز همچون فیلم دیگر کارگردان‌هایی که پشتوانه مجیدی را ندارند، برخورد شود.

اکنون فرجی اکران فیلم مجیدی را قانونی خوانده و گفته است: «آن سوی ابرها» از اکران انصراف نداد، بلکه مشکل فنی داشت، زیرا بخشی از کارهای فنی این فیلم در کشور هند انجام شده و بخشی دیگر در ایران. همین مسائل باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده بود که امکان تهیه نسخه آماده اکران را فراهم نمی‌کرد؛ بنابراین، اکران آن در سرگروه جوان قانونی است.»؛ این نوع برداشت، عملاً مصادره به مطلوب قانون توسط امثال فرجی است، چون به هر دلیل، فیلم مجیدی به یک نوبت اکران نرسیده و این به منزله انصراف است.

در این میان، به نظر می رسد، «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان خریدن این حواشی، برای مجیدی و دوستانش ـ که زمینه اکران این فیلم را در این مقطع به هر قیمت فراهم کردند ـ دستاورد ملموسی نخواهد داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر