جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجیدی
۷۱۰۹۴۲
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
۶۶۰۹ 
«آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد.

خبرگزاری تابناک: «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان خریدن این حواشی، برای مجیدی و دوستانش ـ که زمینه اکران این فیلم را در این مقطع به هر قیمت فراهم کردند ـ دستاورد ملموسی نخواهد داشت.

جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجیدی

جنجال بر سر نمایش فیلم تازه مجید مجیدی با حذف پرفروش ترین فیلم سالفیلم سینمایی «آن سوی ابرها»، تازه‌ترین اثر مجید مجیدی در شرایطی به جای «مصادره» پرفروش ترین فیلم سال 1397 اکران عمومی می‌شود که اعتراض‌هایی به اکران این فیلم سینمایی وجود دارد و برخی بر این باورند که نمایش عمومی فیلم تازه این کارگردان، بر خلاف قوانین مصرح حوزه اکران سینماست؛ اعتراضاتی که به نظر نمی‌رسد، تأثیری در اکران فیلم مجیدی داشته باشد.

«آن سوی ابرها» به کارگردانی مجید مجیدی، روایتی شبیه فیلم‌‌های سال‌های دور مجیدی است؛ اما این روایت با ساخت در هند و استفاده از اِی آر رحمان، برنده اسکار برای ساخت موسیقی این فیلم گران تمام شد.

این فیلم نخست در هند اکران و گزارش‌های ضدونقیضی درباره میزان فروش این فیلم سینمایی منتشر شد و اکنون در ایران به نمایش درمی‌آید؛ آن هم به جای «مصادره» که تاکنون رکورد فروش سال 1397 را دارد و در صدر جدول فروش قرار گرفته است.

اکران «آن سوی ابرها» در گروه سینمایی جوان با حواشی همراه شده که تا حدودی طبیعی است. این فیلم قرار بود در واپسین روزهای سال 1396 به نمایش درآید و حتی در آن زمان جنجال‌هایی از سوی احمد نجفی به واسطه نوع و محدوده زمانی اندک اکران فیلمش مطرح شد. بر اساس قوانین حوزه اکران، فیلم مجیدی نباید تا پیش از شهریور 1397 در سینماهای ایران اکران شود و آن گونه که به صراحت در قانون آمده، فیلمی که از اکران به هر دلیلی انصراف دهد، تا شش ماه فرصت اکران نخواهد داشت.

پس از انصراف فیلم مجیدی از اکران در روزهای پایانی سال، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش، با اشاره به آیین نامه شورای صنفی نمایش گفته بود: «...بر اساس آیین نامه شورای صنفی نمایش، هر فیلمی که از سرگروهی تحت هر شرایطی انصراف می‌دهد، نمی‌تواند دیگر در سرگروه اکران شود» و انتظار می‌رفت، با فیلم مجیدی نیز همچون فیلم دیگر کارگردان‌هایی که پشتوانه مجیدی را ندارند، برخورد شود.

اکنون فرجی اکران فیلم مجیدی را قانونی خوانده و گفته است: «آن سوی ابرها» از اکران انصراف نداد، بلکه مشکل فنی داشت، زیرا بخشی از کارهای فنی این فیلم در کشور هند انجام شده و بخشی دیگر در ایران. همین مسائل باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده بود که امکان تهیه نسخه آماده اکران را فراهم نمی‌کرد؛ بنابراین، اکران آن در سرگروه جوان قانونی است.»؛ این نوع برداشت، عملاً مصادره به مطلوب قانون توسط امثال فرجی است، چون به هر دلیل، فیلم مجیدی به یک نوبت اکران نرسیده و این به منزله انصراف است.

در این میان، به نظر می رسد، «آن سوی ابرها» با وجود قرار گرفتن در اکران دوم نوروز، فروش چندانی نداشته باشد و احتمالاً شکست سنگینی در گیشه بخورد و هزینه قابل توجه تولید این اثر بازنگردد. بدین ترتیب، اکران این فیلم با به جان خریدن این حواشی، برای مجیدی و دوستانش ـ که زمینه اکران این فیلم را در این مقطع به هر قیمت فراهم کردند ـ دستاورد ملموسی نخواهد داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج