راهکارهای پیشگیری از زایمان زودرس
۷۱۱۷۱۴
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
۶۷۳۲ 
جراح و متخصص زنان توضیحاتی در مورد راهکارهای پیشگیری از زایمان زودرس ارائه کرد.

خبرگزاری فارس:الهام السادات هاشمیان نایینی در گفت‌وگو با خبرنگار گفت: برای پیشگیری از تولد نوزاد نارس نکات پراهمیتی وجود دارد که رعایت کردن آن ها می‌تواند تا حد زیادی از تولد نوزاد نارس پیشگیری کند و احتمال تولد نوزاد را در زمانی زودتر از زمان طبیعی به حداقل ممکن برساند.

وی گفت: مادران باردار در طول دوران بارداری نباید ارتباط خود را با پزشکشان قطع کنند چراکه روند رشد جنین و علائم عمومی بدن مادر و جنین را پزشک باید بررسی کند.

هاشمیان نایینی یادآور شد: با کنترل بیماری‌های مادر، کنترل تغذیه و تأمین شرایط مناسب در بارداری می‌توان از تولد نوزاد نارس جلوگیری کرد و در صورت نیاز نیز می‌توان از مشاوره تغذیه حین بارداری استفاده کرد.

جراح و متخصص زنان تصریح کرد: قبل از مصرف هرگونه دارو حتی مسکن‌ها مادران باردار باید با پزشک‌شان مشورت کنند و از مصرف داروهای شیمیایی و طبیعی بدون مشاوره با پزشکشان پرهیز کنند.

وی گفت: زنان باردار باید مایعات کافی مصرف کنند و از قرار گرفتن در وضعیت کم آبی در شرایط روزمره جلوگیری کنند.

هاشمیان نایینی به زنان باردار توصیه کرد: از خستگی مفرط پرهیز کنند و کار های خارج از توان خود را انجام ندهند، رژیم غذایی خود را دست کم نگیرند و مصرف خوراکی ها و مواد غذایی سالم به ویژه گوشت ماهی که سرشار از امگا 3 است را فراموش نکنند.

هاشمیان نایینی گفت: زنان باردار باید وزن خود را در شرایط طبیعی نگه دارند و مراقب باشند که در دوران بارداری بیش از حد دچار اضافه وزن و چاقی نشوند.

وی افزود:همچنین این افراد باید از استعمال سیگار و قرار گرفتن در محیطی که در آن افراد سیگاری حضور دارند، پرهیز کنند.

هاشمیان نایینی در خصوص مادران افسرده و مضطرب گفت: اگر این افراد جهت مشاوره روانشناسی مراجعه کنند و به آموزش‌ها عمل کنند، می‌توانند ترس و اضطراب را به حداقل برسانند. حمایت و نقش پدر نیز در کاهش این اضطراب‌ها و نگرانی‌ها بسیار تاثیرگذار است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج