ژست دلواپسانه برای حمله به روحانی و کابینه
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۱۲۲۶۰
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
۳۰۴۸
روزنامه قانون نوشت: دولت روحاني خواسته يا ناخواسته براي احقاق حقوق شهروندان آنگونه كه بايد تلاش نمي‌كند و اين موضوعي است كه امروز توجه همه جريان‌هاي سياسي را به خود جلب كرده‌است و حتي آن‌ دسته از افرادي كه زماني حامي اصلي دولت بودند امروز به ناتواني آن‌ها اذعان دارند.

روزنامه قانون نوشت: دولت روحاني خواسته يا ناخواسته براي احقاق حقوق شهروندان آنگونه كه بايد تلاش نمي‌كند و اين موضوعي است كه امروز توجه همه جريان‌هاي سياسي را به خود جلب كرده‌است و حتي آن‌ دسته از افرادي كه زماني حامي اصلي دولت بودند امروز به ناتواني آن‌ها اذعان دارند.

ولي براي اين سقوط چه بايد كرد؟! آيا هر روز با سخنراني‌ها و غم‌نامه‌خواندن‌ها مي‌توان مردم را به آينده اميدوار نگه‌داشت؟! بي‌شك اين راهي كه برخي در دولت پيش گرفته‌اند آينده خوشي در بر ندارد و بايد منتظر يك رخداد ناخوشايند بود. مردم حركت بر مدار منفعت را برنمي‌تابند و روزي ضربه خود را به بانيان اين تفكر خواهند زد.

در همين راستا صادق زیباکلام ، با نقد بر صحبت‌های اخیر ريیس‌دولت در خصوص ناامیدی وزرا گفت: اینکه روحانی کلی و مبهم می‌گوید برخی از وزرا ایجاد یأس و ناامیدی می‌کنند و می‌گوید اگر رویه خود را تغییر نمی‌دهند استعفا دهند، این بدین معناست که حقایق را به مردم نگویید. صرف نظر از اینکه وزرا چه گفتند ، شاید حرف‌های آنان واقعیت‌های کشور بوده است. وی افزود: آنچه از روحانی انتظار می‌رفت و در گفت‌وگوهای زنده در صدا و سیما هم از آن‌ها حرف زده بود بازگویی واقعیت‌های کشور بود. روحانی با مردم مانند اطفال صحبت ‌کرده و فکر می‌کند مردم با حرف‌های زیبای او سرگرم خواهند شد. جملاتی مثل اوضاع بهتر خواهد شد، مشکلاتی هست شایسته سالاری ضروری است، توجه به جوانان در اولویت است و.. برای مردم تکراری شده است. درواقع برخلاف گفته‌های روحانی کار درست را وزرایی می‌کنند که مشکلات و چالش‌های کشور را با مردم در میان می‌گذارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ايلنا خاطرنشان کرده‌است: بنده ظرف 10 ماه گذشته که روحانی دولت دوم خود را تشکیل داده بارها از او تقاضا کردم که اگر بر فرض درآمد کشور در سال گذشته یکصد تومان بوده، چقدر از این درآمد در اختیار او به عنوان ريیس قوه مجریه بوده و چه مقدار دیگر در اختیار نهاد‌ها و افراد غیر قرار گرفته است. نباید به مردم امید واهی بدهیم و دل آن‌ها را بی‌جهت خوش کنیم چرا که این روش نتیجه‌ای ندارد. وی در انتها با تاکید براینکه ريیس‌جمهور باید تغییر روش بدهد و با مردم صادق باشد، گفت: روحانی به جای سرزنش مسئولان و وزرا باید از بقیه مدیران هم بخواهد مردم را جدی بگیرند. چراکه مردم ایران رشد یافته هستند و نمی‌توان آن‌ها را با امیدهای واهی قانع کرد.تا چند سال این روش قرار است ادامه پیدا کند؟ نباید به مردم بگویید خزانه کشور خالی است؟ نباید بگویید بهترین فارغ ‌التحصیلان کشور در صف خروج از کشور هستند؟ کشور برای بحران آب هیچ راهکار از پیش تعیین شده‌ای نداشته است. چگونه می‌توان با پنهان کردن مشکلات کلان کشور، رو به جلو پیش رفت؟ بهتر است مردم را به همان شکل که هستند فرهیخته و عالم به شرایط بدانید.

عبدا... ناصری نيز‌ درباره انتقاد ريیس‌جمهور نسبت به برخی از مدیران و وزرا که روزه سکوت گرفته‌اند و در برخی مواقع حتی سخنان ناامیدکننده بر زبان می‌آورند و اینکه آیا این انتقادات می‌تواند زمینه‌ساز تغییرات در کابینه باشد،‌ گفت: تا حدودی می‌شود این تصور را داشت، البته رفتار پنج سال گذشته آقای روحانی این را تایید نمی‌کند زیرا چندین بار برخوردهایی را داشته اما اتفاقی نیفتاده است. وی خاطرنشان کرد: جامعه انتظار تحول کم‌ هزینه را که منجر به تحول،‌ نشاط اجتماعی و امید شود ، دارد. باید یک جراحی قابل توجه در کابینه و مدیران در سطح ارشد اتفاق بیفتد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اگر آقای روحانی این کار را انجام دهد علاوه بر اینکه آینده سیاسی سه‌ساله پیش روی دولت تقویت می‌شود، به نقشش هم بسیار کمک می‌کند. وی ادامه داد: اگر ريیس‌جمهور اقدامی غیر از این انجام دهد علاوه بر اینکه هزینه را برای خودش بالا برده نگاه منفی را هم تقویت می‌کند،‌ یک ناامیدی در سطوح مختلف جامعه از نخبگان و الیت‌ها گرفته تا کارگران به وجود می‌آید که این برای آینده خوب نیست. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص فیلترینگ پیام ‌رسان تلگرام و منافات آن با حقوق شهروندی که رييس‌جمهور در زمان مبارزات انتخاباتی وعده داده بود،‌ گفت: آقای روحانی به طور صریح می‌تواند در این باره سخن بگوید. معتقدم ريیس‌جمهور باید بگوید که این امر جمع‌بندی کل نظام و به نوعی یک دستور بوده است. ناصری ادامه داد: بعداز حوادث دی ماه بیان شد که تلگرام فیلتر شود،‌ ريیس‌جمهور باید این را بیان کند. وی خاطرنشان کرد:‌ این درست نیست که ريیس‌جمهور در ظاهر موضع جانبدارانه در این خصوص دارد اما خودش، معاون اول یا سایر وزارتخانه‌ها کانال‌های خود را از این پیام‌رسان حذف می‌کنند و از پیام‌رسان‌های دیگری استفاده می‌کنند. ناصری در خاتمه گفت: آقای روحانی با بیان واقعیت باید موضع خود را مشخص کند که موافق فیلترینگ است یا خیر.

بي‌شك مي‌توانيم دولت دوازدهم را بي‌دستاوردترين دولت قرن اخير بناميم. دولتي كه نه تنها تا كنون دستاوردي نداشته بلكه تلاش‌هاي دولت‌هاي پيشين را نيز برباد داده‌است. همه مردم ايران به خاطر دارند كه حل چند موضوع و مساله را دولت روحاني مدعي آن ها بود. رفع حصر، حمايت از فضاي‌مجازي، مقابله با رانت‌خواري‌هاي لايه‌ قدرت، بازگشت اعتبار به پول ملي و اعتبار پاسپورت ايراني، رفع مناقشات با همسايگان و كشورهاي جهان، حل مساله هسته‌اي و ... همه از ادعاهايي بود كه شخص حسن‌روحاني سينه سپر مي‌كرد و ژست ناجي را در زمينه حل اين مسائل به خود مي‌گرفت ولي امروز وضعيت چگونه است؟! وضعيت حصر مشخص و حال و روز فضاي مجازي دست كمي از حصر ندارد؛ لايه‌هاي قدرت هم كه همان وضعيت گذشته را داشته و تنها ژست مقابله با آن‌ها در دستور كار است؛ وضعيت ارتباط با كشورهاي مختلف نيز كه نيازي به صحبت درباره آن نيست و حتي مغرب و جيبوتي براي ايران خط و نشان مي‌كشند؛ درباره پول ملي و ارزش پاسپورت ايراني هم وضعيت به گونه‌اي است كه ديگر برادران افغان ما نيز براي فعاليت در ايران ميلي ندارند؛ برجام نيز با اين وضعيت امروز نفس‌هاي آخر را مي‌كشد.

سرخوردگي و سرافكندگي مردم تنها دستاورد دولت روحاني به حساب مي‌آيد؛دولتي كه بيشتر وعده‌ها و سخنراني‌ها را داشته ولي امروز دستانش تهي است. بنابراين شخص حسن‌روحاني به جاي آنكه ژست دلواپس گرفته و بالاي منبر برود و براي مردم سخنراني كرده و مشكل را به گردن ديگران بيندازد، دلايل اين بحران‌هايي كه اذهان عمومي را درگير كرده است بيان كند. البته مدت‌هاست كه اين نوع عملكرد خواسته بسياري از مردم و دلسوزان كشور است و اگر روحاني و تيمش با لايه‌هاي قدرت كه مردم براي آن‌ها تعريف مشخصي دارند، روابط خاصي ندارد بايد پيش قدم شود و اگر نيت او با ادعاهاي مطرح شده در سخنانش تفاوت دارد بداند كه اين نوع رويه در آينده‌اي نه‌چندان دور باطل خواهد شد و در آن زمان ديگر آب و صابون هم براي شستن صورت برخي كارآمد نخواهد بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/02/15
ناکارامدی برجام تقصیر دلواپسانِ.فیلتر تلگرام تقصیر مخالفان دولتِ
افزایش قیمت دلار کار روزنامه هاست.افزایش قیمت لوازم زندگی تقصیر نمایندگان است.
دولت تقصیری نداره.همه تقصیر ها گردن همه است به جز دولت.
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
احسنت!
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1397/02/15
مگر میگذارند دولت کارش را بکند همش دخالت همش کارشکنی ...
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
آره! همش کار شکنیه!
حالا که قول 100 روزه تحول اقتصادی روحانی انجام شد و اقتصاد عالی شد، دلواپسا گفتن بیاین یه کاری کنیم که روحانی از این محبوب تر نشه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر