سرنوشت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان
۷۱۲۴۱۱
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
۲۸۰۷
محمد دهقان طراح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در گفت‌وگو با تسنیم از آخرین وضعیت این طرح در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: محمد دهقان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی راجع به روند بررسی طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»، اظهار داشت: پیش از پایان سال گذشته، طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» با امضای بیش از 180 تن از نمایندگان مجلس، تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد و برخی از نمایندگان که تا زمان تقدیم طرح به هیئت‌رئیسه، آن را امضا نکرده بودند به امضا‌کنندگان پیوستند با این حساب، تعداد امضاها به 206 امضا رسید.

وی افزود: پس از اینکه «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» با امضای 206 تن از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد، هیئت‌رئیسه به طراحان اعلام کرد که طرح‌های دیگری در دستور کار جلسات علنی مجلس قرار دارد. قرار بود این طرح دوم اردیبهشت‌ماه در مجلس مطرح شود، اما آقای لاریجانی رئیس مجلس گفت که "درباره این طرح، جلسه هماهنگی با قوه‌قضائیه و شورای نگهبان برگزار کنیم که اگر ایرادی دارد، برطرف شود تا بتوانیم طرح جامعی تدوین کنیم که شورای نگهبان به آن ایرادی وارد نکند".

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به گله طراحان «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» از هیئت‌رئیسه و رئیس مجلس گفت: بهتر بود جلسات هماهنگی با شورای نگهبان و قوه قضائیه طی دو ماه گذشته که طرح مطرح و رسانه‌ای شده بود، برگزار می‌شد، زیرا ما نظرات شورای نگهبان و قوه قضائیه را جویا شده‌ بودیم و این طرح را به یکی از اعضای شورای نگهبان و برخی مسئولان قوه قضائیه ارائه کردیم تا نظرات‌شان را در این باره به ما اعلام کنند. پس از جمع‌آوری نظرات این افراد به‌لحاظ تخصصی جلساتی را برای تأمین این نظرات در تدوین طرح، با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و سایر کارشناسان برگزار کردیم تا دیدگاه‌های خود را مطرح کنند.

دهقان با بیان اینکه جلسات مفصلی با مرکز پژوهش‌های مجلس، شورای نگهبان و دیگر کارشناسان برای بررسی دیدگاه‌ها درباره طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» بعد از رسانه‌ای شدن آن برگزار شد، افزود: البته با برخی از نمایندگان مجلس جلسات مفصلی داشتیم، زیرا می‌خواستیم هم موقعیت و قاطعیت طرح و هم نظرات شورای نگهبان از نظر حقوقی تأمین شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مردم و دانشجویان نیز پیشنهاداتی را برای ما ارسال کرده بودند که آنها را هم در جلسات مطرح کردیم که اِعمال شود، اما با وجود این، آقای لاریجانی گفت "درست است که به‌روی این طرح کار شده، اما جلسه‌ای برگزار کنیم تا هماهنگی‌های بیشتری صورت گیرد".

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/02/15
من چهل سالم شد سی سال این بحثو دارن میکنن
انگار ماها اخلاق خودمونو نمیشناسیم
هر کسی به فکر ادامه راه هستش نه جلوگیری
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/02/15
برو بابا جمعش کنید ديگه حناتو برای مردم رنگی نداره
United Arab Emirates
15:15 - 1397/02/15
اموال مسولان که در خارج از کشور سرمایه گذاری کرداند چه خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1397/02/15
تیترش و نتیجش خنده ای داره که از گریه غم انگیز تره. پس چه بگم که دین و ایمان مردم رو با بد قولیای مسؤلان به باد دادند چون فهمیدند که مسعولینی که نه جوابگو هستند و نه اعتقاد به آخرت و حق الناس دارند دردی و معجزه نمی کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج