ولایتی: رکن اساسی طب سنتی، طب ایرانی است
۷۱۳۱۶۶
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
۱۱۵۶۹
رییس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: رکن اساسی طب سنتی در دنیا، طب ایرانی است و بنای ما هم در کتاب دایرةالمعارف پزشکی اسلام و ایران، احیای علم، فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی بوده است.

خبرگزاری ایسنا: رییس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: رکن اساسی طب سنتی در دنیا، طب ایرانی است و بنای ما هم در کتاب دایرةالمعارف پزشکی اسلام و ایران، احیای علم، فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی بوده است.

علی‌اکبر ولایتی در مراسم رونمایی از کتاب دایرةالمعارف پزشکی اسلام و ایران، اظهار کرد: برای اولین بار است که طب سنتی اسلام و ایران به صورت یک دایرةالمعارف در می‌آید. در حقیقت با پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشکی، گروه طب اسلامی و سنتی که من مسئولیت آن را دارم، ایجاد شد و در حال حاضر هم سه جلد از این دایرةالمعارف تهیه شده و دو جلد دیگر نیز آماده خواهد شد.

وی افزود: برای نخستین بار است که طب ایرانی و اسلامی به صورت مدون، مستند و مستدل منتشر می‌شود که در تاریخ پزشکی ایران سابقه ندارد.

ولایتی در ادامه با بیان اینکه نهایتا پنج جلد کتاب دایرةالمعارف پزشکی شامل پنج هزار صفحه خواهد بود، گفت: با توجه به تدوین این کتاب کسانی که منکر اصالت طب ایرانی و اسلامی هستند، متوجه مستند بودن طب سنتی ایرانی و اسلامی می‌شوند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1397/02/16
اگر طب سنتی اجر بشه بیسار عالی میشه
Czech Republic
20:28 - 1397/02/16
نکنید اینکارارو با مریضاتون
چند وقت پیش مرده رو اورده بودن بیمارستان مشکوک ب از کا ر افتادگی کبد .نگو اقا میخاستن پاکسازی کبد کنن با کاسنی زیر نظر یکی از همین حکیمای معروف ک اسمشو نمیگم
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1397/02/16
کجا دیگه مسؤلیت نداری بیست شغله هستی ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج