توضیح جهانگیری درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۱۳۲۰۷
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
۸۶۵۶
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اخبار بدون مبنا در مورد خرید و فروش ارز در بازار غیر رسمی،گفت: اگر کسی برای واردات، نیاز به ارز داشته باشد می‌تواند با مراجعه به نظام یکپارچه معاملات ارزی ارز به قیمت مصوب 4200 تومان دریافت کند.

پایگاه خبری انتخاب: اسحاق جهانگیری معاون اوّل رئیس جمهور، صبح امروز (یکشنبه 16 اردیبهشت) در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی کشور با اشاره به حمایت همه دستگاه ها و ارکان نظام از اجرای سیاست های جدید ارزی گفت: این سیاست ها موجب جلوگیری از خروج سرمایه های ملی، مقابله با قاچاق، حمایت از تولید داخلی و نیز ایجاد اطمینان در مردم و فعالان اقتصادی برای ثبات و پیش بینی پذیر کردن اقتصاد کشور می شود و دولت کمترین تردیدی در خصوص موفقیت این سیاست ها ندارد و با قدرت این سیاست ها را اجرایی خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به انتشار اخبار بدون مبنا و بی اساس در خصوص خرید و فروش ارز در بازار غیر رسمی، گفت: با توجه به اینکه دولت نیازهای واقعی ارزی را تأمین می‌کند و اگر کسی برای واردات کالا نیاز به ارز داشته باشد می‌تواند با مراجعه به نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) ارز به قیمت مصوب 4200 تومان دریافت کند، منطقی نیست که کسی برای واردات کالا از بازار سیاه ارز تهیه کند.

وی افزود: متأسفانه این اخبار نادرست که منبع آن مبهم و نامشخص است توسط برخی رسانه ها تیتر می‌شود اما وقتی پرسیده می‌شود این میزان ارز کجا و با چه منظوری خرید و فروش شده است، پاسخ می‌دهند؛ کسانی به آنها اینطور گفته اند که البته نباید به این اطلاعات غیر صحیح اتکا کرد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه دستور کار اصلی کلیه دستگاه های کشور کمک به اجرای درست سیاست های جدید ارزی کشور است، از وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی خواست تا به صورت روزانه مردم را در جریان آخرین تحولات ارزی و میزان واردات کالاهای اساسی به کشور قرار دهند تا از ایجاد شرایط برای فضاسازی و افزایش اخبار نادرست که موجب تشویش و نگرانی در جامعه می‌شود جلوگیری شود.

معاون اول رییس جمهور در این جلسه که با هدف بررسی موانع پیش روی انتقال ارز حاصل از صادرات به اقتصاد کشور و چگونگی ثبت سفارش برای واردات برگزار شد، گفت: تغییر ساز و کارها همواره به لحاظ روانی، اطلاعاتی و اجرایی با مقاومت و مشکلاتی روبرو بوده است اما با همت و تلاش همه دستگاه ها و مردم از این مرحله به نفع اقتصاد و منافع ملی کشور با موفقیت عبور خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه موضوع مدیریت بازار ارز کشور و تأمین نیازهای واقعی مردم به ارز موضوع اصلی دولت است، اظهار داشت: نیازهای جاری کشور به ارز با بازگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد مرتفع خواهد شد و در این زمینه برنامه ریزی شده است تا همانند سال گذشته حداقل ماهانه 3 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیر نفتی به چرخه اقتصاد کشور بازگردد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: : دولت به اندازه کافی ابزار لازم برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور را دارد و با هماهنگی همه صادر کنندگان در صدد است علاوه بر شفاف سازی مبادلات ارزی و پولی، اقتصاد کشور را در برابر تکانه های خارجی مقاوم سازی کند.

وی افزود: با اختصاص منابع اعتباری و ریالی لازم برای خرید ارز به قیمت رسمی از صادر کنندگان کالا توسط بانک مرکزی، روند واریز ارز ناشی از صادرات غیر نفتی به اقتصاد کشور تسریع خواهد شد.‌

جهانگیری همچنین شناسایی نیازهای واقعی مردم به ارز توسط بانک مرکزی را ضروری خواند و با اشاره به مسایل عنوان شده درباره نیاز ارزی و ریالی مردم و غرفه داران داخلی و خارجی در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: دولت در این زمینه پیش بینی های لازم را انجام داده و با توجه به جایگاه و اهمیت اصحاب فرهنگ و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی تدابیر لازم را اندیشیده است و ارز مورد نیاز این بخش با تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قیمت مصوب اختصاص می‌یابد.

رییس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به فروش 2 میلیارد و 700 میلیون دلار به قیمت مصوب برای واردات کالاهای اساسی و اختصاص 100 میلیون یورو ارز مسافری، دانشجویی و درمانی از زمان اجرای سیاست های جدید ارزی، از هماهنگی با بانک شهر و صرافی این بانک بعنوان متولی تامین ارزی و ریالی نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: خوشبختانه هر روز شاهد استقبال بیشتر صادر کنندگان و وارد کنندگان از سامانه نیما هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی هم با اشاره به میزان واردات کنجاله، دانه های روغنی و سایر اقلام مورد نیاز صنعت دام و طیور کشور گفت: خوشبختانه در حال حاضر نگرانی از بابت تامین نیازهای کشور به این اقلام وجود ندارد و کمبودی در این زمینه ایجاد نخواهد شد.

نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت نیز در این جلسه گفت: از زمان اجرای سیاست های جدید ارزی تا کنون بیش از 4.5 میلیارد دلار ثبت سفارش واردات کالا به کشور شده است.

در این جلسه که وزرای اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی، روسای کل بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و معاون اقتصادی رییس جمهور نیز حضور داشتند آخرین تحولات مربوط به نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) میزان واردات کالاهای اساسی به کشور، نحوه تامین نیازهای واقعی ارزی تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد کارگروه ساماندهی مسائل ارزی با تشکیل روزانه جلسات خود در بانک مرکزی ضمن شناسایی نیازهای واقعی مردم که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته اند، راهکارهای لازم برای حل این دست از نیازها را جهت تصمیم گیری پیشنهاد کند.

 

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
21:49 - 1397/02/16
مسئولان ماخوابن یاملت جاهل فرض کردن یاخودشون ...
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/02/16
این جهانکیری فقط بلده داستان برای ملت نقل کنه همین!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
داستانهای خوبی هم تعریف میکنه بخدا
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/02/16
بخدا چی بگیم ما ملت از دست حرفهای شما
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/02/16
جهانگیری حرف نزنه مثل دفعه گذشته که بدتر میشه
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/02/16
دلار امروز 6800 تومن شده.یعنی رکورد جدید
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/02/16
واکنش ندارد اقای جهانگیری این قانون کثیف خیلی وقت است رواج دارد کشور بدون صاحب وبی درو پیکر ومسولین بیکفایت که به فکر این مشکلات که مثل خوره افتاده به جان ملت نیستند ریس جمهوری که به او میگویند دخالت نکن هر کس برای خود قانون وضع میکند اقتصاد را ویران کرده اند نتیجه این میشود ملت داغون شده اند نابود شدند فقر گرسنگی شما به ما دادید چی دست بزرگان نیست که این یکی را ول کرده اند فساد فحشا دوزدی دورغ بیداد میکند مردم گرسنه مانده اند اجارها چرا سیر صعودی دارد تمام اینها بنفع چه کسانی است چه مسولی چه مقامی کدام ارگان از این اشفته بازار نفع میبرند در عجبم که دولتمردان که دم از نترسی میزنند توان کنترل هیچی را ندارند اصلا لیاقت ندارند چطور این چند سال با...با مردم بازی کردند نمی دانم
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/02/16
آسوده بخوابید آقای جهانگیری و روحانی همه چی درسته و همه جا امن و امانه
United States
22:39 - 1397/02/16
اینا چشمشان رو بستن، انگاری تو این کشور زندگی نمیکنن، ببینید دلار تو بازار چقدره، مگه قرار نبود پیگرد داشته باشه، پس کو
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1397/02/16
ارز مملکت دست اقا زادهاست داره خارج میشه .من و شما هم خواب هستیم
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1397/02/16
بیشتر حقیقی باشه بهتر علی موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1397/02/16
امروز روز خرید بیدلیل ارز خارجی نوعی خیانت محسوب میشه با زمینه جهالت... در روزگار سختی باید پشت پول ملی بایستیم... اخه چی شدیم که هجوم میبریم برای بی ارزش کردن پول خودمون.. االبته ین علامت بیماری مهلک اقتصاد بدون شک از بیعدالتی و اختلاس و چپاول طیفی سرچشمه گرفته که سریعا باید دادگاهی مستقل با نهادی مستقل توامان بازرسی از همه چیز و همه کس با اختیارات نامحدود تشکیل بشه تا ضمن برپایی بازرسی ویژه و قطع دست دلالان و متجاوزان به معیشت و سفره مردم اعتماد از دست رفته رو به مسیر درست خودش برگردونه و اقتصاد رو از انگلان و خون‌اشامان برهانه با خانه تکانی اساسی... اگر دلسوزید اقایون مسئول پس بدانید روز و ساعتی هم تعلل جایز نیست!!!
United Arab Emirates
23:19 - 1397/02/16
جوک قشنگی بود فقط حیف طولانی تعریف کرده شد از کیفیت جوک کم شده بود، اینم لحاظ کنید عالی میشه
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1397/02/16
این جهانکیری هم مجموعه ای از بایدها و نبایدها رو کنار هم میگذاره و مشکلات مردم خیلی راحت حل میشه!!!!!باید اینطور بشه!!!!!!!نباید اونطور بشه!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/02/17
به نظرم این بیشتر توجیه بود تا توضیح
آقا جان بگید نمی تونیم برید کنار تا کسانی که بلدند یه کاری بکنند مردم جان به لب شده اند
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/02/17
5 سال است نظر میدهید.به مردم. آنهم دروغ خدا ازتون نگذره
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1397/02/17
چرا این قسمتو گذاشتین؟یا پخش نمیکنین یا سانسور میکنین
Oman
01:31 - 1397/02/17
آقای جهانگیری میشه لطف کنید و بگید که اینهمه ارز که سر چهارراهها خریدوفروش و معامله میشه از کجا وتوسط چه کسانی داره به بازار تزریق میشه
حالا هی شما بگو دلار 4200
ولی واقعیت چیز دیگریست لطفا چشم و گوشتان باز کنید ملت به عینه واز نزدیک شاهد همه چیز هستند
لطفا سیاستهای کهنه و تاریخ مصرف گذشته را کنار بگذارید
سیاستهاتان را بروز رسانی کنید
Germany
01:42 - 1397/02/17
خودتان‌رامسخره کردیداثلا"کودلاردلارهاتوسطکله کنده رفته لندن بر بیارش
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/02/17
...عامل همه خرای وگرانی خود شما هستین
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1397/02/17
اینهم ازمعاون ارشد مملکت.دروغ.وعده‌الکی.محاسبات.ولکی.مملکت بیچاره کردین.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
تدبیرکالا_فوتر