فیاض زاهد: سوپر بیانیه دادن، خوش‌ رقصی است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۱۳۴۲۲
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
۳۳۹۶
فیاض زاهد،‌ فعال سیاسی اصلاح‌طلب دولت حسن روحانی را فاقد استراتژی در برخورد با بحران‌هایی شبیه فیلتر تلگرام دانست.

اعتماد آنلاین: فیاض زاهد،‌ فعال سیاسی اصلاح‌طلب دولت حسن روحانی را فاقد استراتژی در برخورد با بحران‌هایی شبیه فیلتر تلگرام دانست.

او  در واکنش به اطلاعیه حسن روحانی درباره فیلترینگ تلگرام گفت: «اینکه آقای روحانی این مساله را با مردم در میان گذاشتند یک حرکت رو به جلو است؛ این اتفاق یعنی دانا دانستن مردم در کشور و ترجیح نظر اکثریت بر اقلیتی که حداقل در چند انتخابات اخیر افکار عمومی نشان داد با نگرش آن‌ها برای اداره کشور موافق نیست.»

زاهد اضافه کرد: «طبیعی است روحانی باید به مخاطبان خود می‌گفت مشکلی که برای تلگرام به وجود آمده به چه شکلی بوده و در چه سطحی از تصمیم‌گیری گرفته شده است اما نباید از خاطر ببریم ایشان وقتی در کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری می‌‌گوید دست وزیر من به سمت فیلترینگ نخواهد رفت به مردم قول داده است. آقای روحانی که در کمپین انتخاباتی سوئیس شرکت نکرده بود، او در کمپین انتخاباتی ایران شرکت کرده و از مناسبات سیاسی-حاکمیتی در کشور اطلاع داشت بنابراین اگر حرفی می‌زند باید پای آن بیاستد.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «اگر روحانی می‌دانست نمی‌تواند به تعهدات خود عمل کند نباید چنین قولی به مردم می‌داد. طبیعی است که عدم پایبندی به این قول سطحی از بی‌اعتمادی را در افکار عمومی ایجاد می‌کند.»

زاهد با یادآوری اعتراضات دی ماه گفت: «وقتی شورش‌ها و آشوب‌های دی ماه 96 رخ داد از فرماندهان پاسگاه تا امامان جمعه در یک روستای دورافتاده همه از مردم می‌خواستند که مطالبات خود را از طرق قانونی و مسالمت‌آمیز پیگیری کنند. اکنون مشخص است که نظر افکار عمومی درباره فیلترینگ تلگرام چیست. اما متأسفانه وقتی موج‌ها می‌خوابد آقایان تعهدات و مسئولیت‌های خود را فراموش می‌کنند. ضمن اینکه آقایان یادشان می‌رود قدرت خود را از کجا آورده‌اند. البته شاید چون منشأ قدرت را مردم نمی‌دانند خود را در برابر آنان پاسخگو نمی‌دانند.»‌

او با تاکید بر اینکه «فیلتر تلگرام در مجموع به ضرر حاکمیت تمام خواهد شد» گفت: «هیچ شورش و بحران اجتماعی با پاک کردن صورت مساله حل کرد. در انقلاب فرانسه مردم صاحب تلویزیون و رسانه نبودند اما توانستند حرف خود را به یکدیگر برسانند. در روسیه هم همینطور، در زمان پهلوی هم همینطور. یعنی این تلگرام و فیسبوک و اینستاگرام نیستند که منشأ ایجاد تنش هستند این نحوه اداره کشور است که می‌تواند موجب نارضایتی مردم شود.»

زاهد تاکید کرد: «مردم باهوش‌اند. اگر مسئولان منشأ اعتراضات را حل نکنند، حتی اگر هیچ رسانه‌ای نباشد آنها راه‌های مختلفی از جمله روش سرخپوست‌ها مثل روشن کردن آتش را انتخاب و از طریق دود پیام‌های خود را به یکدیگر می‌رساند. بنابراین حاکمیت باید به فکر برطرف کردن ریشه‌های نارضایتی در جامعه باشد.»

زاهد با احساس برخی هواداران حسن روحانی که صحبت‌های او عوام‌فریبی می‌دانند ابراز همدردی کرد اما در همین حال درباره علت احتمالی خروج اسحاق جهانگیری و مسئولان دولتی از تلگرام با وجود مخالفت آنان با فیلترینگ گفت: «شاید خروج معاون اول و مقامات دولت برای این بود مقامات عالی‌رتبه را راضی کنند که مراجعه مردم به پیام‌رسان‌های داخلی با فیلتر تلگرام درست نیست و می‌توان با حمایت دولت از پیام‌رسان داخلی حمایت کرد.»

او با بیان اینکه «وقتی با افکار عمومی صادق نباشیم و مردم به صورت تاریخی با انباشتی دروغ‌ها و ریاکاری‌‌ها روبرو شوند به عملکرد ما با تردید نگاه می‌کنند» گفت: «من از فردی مانند آقای جهانگیری متعجبم! افکار عمومی این نوع حرکات را از سوی ایشان به عنوان یک چهره اصلاح‌طلب که هزینه زیادی هم در انتخابات داد خوش‌رقصی تعبیر می‌کند. اصالت آقای جهانگیری بالاتر از این حرف‌هاست که با این حرکات خود را در معرض اتهام قرار دهند.»

زاهد گفت: «افکار عمومی کوچ کردن از شبکه‌های اجتماعی و بعد سوپربیانیه صادر کردن علیه فیلتر تلگرام را خوش‌رقصی تشبیه می‌کند.»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1397/02/17
فیلتر تلگرام بحرانه ؟ واقعا شماها تو خواب و خیال زندگی می کنید؟ مردم از زور گرسنگی افتادند به فروش اعضای بدنشون بعد شما مساله تون تلگرامه ؟
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1397/02/17
تلگرام خواهشا ولش کنید الان بحران برسر مسایل اقتصادی هزازربار منه افکار عمومی میگم ایشون یه بار میگه بیعقل یهبار شماازجانب خودتان میگید مردم اگاهن تلگرام بحران نیست ولی دیگه همه چی تمام شد شمادلیل دارید که دیکماهرامثال میزنید ولی بااین وضع بازم مردم تجمع میکنن به خاطر گرانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر