عارف به دنبال صندلی ریاست مجلس نیست
۷۱۳۶۵۳
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
۶۷۲۲
یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: «عارف» تمایلی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست مجلس ندارد.

خبرگزاری تسنیم: محمدرضا نجفی عضو فراکسیون امید (اصلاح‌طلب) مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس در سال سوم مجلس دهم و برنامه‌های این فراکسیون در این باره، گفت: گمانه‌زنی‌ها برای گزینه‌های انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس در فراکسیون امید مطرح شده و برخی دوستان برای عضویت در هیئت‌رئیسه مجلس اعلام آمادگی کرده‌اند، اما اینها فقط در حد گمانه‌زنی است.

وی درباره گزینه‌های احتمالی فراکسیون امید برای ریاست مجلس، اظهار داشت: بنده در صحبت‌هایی که با آقای عارف داشته‌ام، چیزی از وی نشنیدم که نشان‌دهنده این باشد که وی تمایلی برای کاندیداتوری در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس داشته باشد، بنده چنین برداشتی ندارم که آقای عارف بخواهد در این مسئله ورود کند.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه از همه جناح‌ها و گروه‌ها می‌شنوم که علاقه‌مند هستند و ضرورت می‌بینند که در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس ورود کنند، افزود: اینها فعلا در حد استمزاج‌ها و مشورت‌های فردی است و نمی‌توان این مسائل را به اشخاص نسبت داد و درباره آن اظهار نظر کرد، زیرا جنبه گفت‌وگوهای فردی دارد.

نجفی تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان احساس می‌کنند که شاید لازم باشد مقداری تغییرات در مجموعه فعلی هیئت‌رئیسه و یا چنین موقعیت‌هایی ایجاد شود.

براساس آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هفتم خرداد هر سال انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس برگزار می‌شود که براساس آن رئیس، نواب، دبیر،کارپرداز و سخنگوی هیئت‌رئیسه پارلمان با رأی اکثریت نمایندگان مجلس برای یک سال آتی انتخاب می‌شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج