قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۳۹۷۳
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
۱۹۹۲۶
همه موجودات افسانه‌ای از دل داستان‌های تخیلی بیرون نیامده اند. کاوشگران ۲۰۰۰ سال پیش اصرار داشتند که برخی از این موجودات عجیب واقعی هستند.
برترین‌ها - ترجمه از الهام مظفری: همه موجودات افسانه‌ای از دل داستان‌های تخیلی بیرون نیامده اند. کاوشگران ۲۰۰۰ سال پیش اصرار داشتند که برخی از این موجودات عجیب واقعی هستند. وقتی اولین دانشمندان علوم طبیعی تصمیم گرفتند همه قبایل و موجودات روی زمین را فهرست کنند، چیز‌های عجیب و غریبی نوشتند. آن‌ها اصرار داشتند که اگر به اندازه کافی از تمدن دور شوید با قبایل باورنکردنی روبرو می‌شوید.
 
ما هرگز مدرکی پیدا نکردیم که وجود چنین قبایلی را ثابت کند. اما مردم آن زمان اصرار داشتند که آن‌ها را دیده اند؛ و داستان هر مورد نه از زبان یک شخص بلکه چندین نفر گفته شده است. منطقی‌ترین توضیح این است که همه این داستان‌ها ساختگی هستند. اما اگر به این فکر کنیم که مدت‌ها پیش دنیا بسیار متفاوت بود، جای تعجب نیست که بسیاری افراد آن را باور کنند.

بلمیس‌ها؛ مردان بی سر آفریقا

در قرن پنجم قبل از میلاد، در بخش شرقی لیبی، قبیله‌ای از مردان بی سر وجود داشته که چشم‌ها و دهانشان روی سینه آن‌ها قرار داشته است. حداقل نویسنده یونانی هرودوت اینطور ادعا می‌کند. هرچند او فقط آنچه مردم لیبی می‌گفتند را تکرار می‌کرده، اما افراد دیگری هم این گفته را تایید کردند. درواقع بیش از ۲۰۰۰ سال مردم ادعا می‌کردند چنین قبیله‌ای را می‌بینند.
 
بیش از ۴۰۰ سال بعد، پلینی بزرگ، نویسنده رومی اصرار داشت این قبیله واقعی و عشایر وحشی و خطرناکی بودند که به اتیوپی مهاجرت کرده بودند.
 
در سال ۱۲۱۱ میلادی هم کاوشگری به نام فرمس ادعا کرد قبیله‌ای از مردان بی سر دیده که در جزیره‌ای در اتیوپی زندگی می‌کنند و ۳۶۶ سانتیمتر قد آدارند. حدود ۱۰۰ سال بعد، «جان مندویل» هم ادعا کرده آن‌ها را دیده است. در قرن هفدهم هم والتر رالی اصرار داشت آن‌ها واقعی هستند.
 
قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


کالیستری؛ مردانی با سر‌های سگی در هند

یک پزشک یونانی به نام کتسیاس در قرن پنجم پیش از میلاد به هند سفر کرد و با داستان‌های عحیبی بازگشت. او ادعا کرد: «قبیله‌ای در کوه‌ها زندگی می‌کنند که سر‌های سگی دارند. آن‌ها به هیچ زبانی حرف نمی‌زنند بلکه مثل سگ پارس می‌کنند. آن‌ها می‌توانند زبان مردم هند را بفهمند، اما با زبان اشاره یا پارس کردن به آن‌ها جواب می‌دهند. همچنین تعداد آن‌ها بیش از ۱۲۰۰۰۰ نفر است که در کوه‌های هند زندگی می‌کنند.»
 
حدود ۲۰۰ سال بعد، مرد دیگری به نام مگاستنس (Megasthenes) هم به هند رفت و گفت مردان سرسگی واقعی هستند و خودش آن‌ها را دیده است. البته علاوه بر یونانیان، نویسندگان هندی و چینی هم ادعا می‌کردند در نزدیکی تبت چنین مردمی وجود دارند. چند قرن بعد، مارکو پولو هم ادعا کرد قبیله‌ای شبیه کالیستری‌ها در جزیره‌ای به نام آنگاماناین (Angamanain) دیده است که سرهایشان شبیه سگ است.

قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


مردان پا چتری

کتسیاس فقط مردان سر سگی را در هند ندیده، او ادعا می‌کرد قبیله عجیبی هم دیده که مردم آن تنها یک پای بسیار بزرگ دارند. وقتی هوا گرم می‌شود روی زمین دراز می‌کشند و از پای بزرگشان به عنوان چتر استفاده می‌کنند. احمقانه به نظر می‌رسد، اما تا ۲۰۰۰ سال بعد مردم فکر می‌کردند مردان پا چتری واقعی هستند.

قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


پانوتی‌ها؛ مردانی که گوش‌های بزرگی داشتند
 
به گفته طبیعت شناس رومی، پلینی بزرگ، در جزیره شیتیا، قبیله‌ای به نام پانوتی زندگی می‌کردند که گوش‌های بزرگشان از دو طرف سرشان آویزان بود. گوش آن‌ها آنقدر بزرگ بودن که حتی نیاز به لباس نداشتند و روزها گوششان دور خود می‌پیچیدند و شب‌ها هم از آن‌ها به عنوان پتو استفاده می‌کردند.
 
این یک تصویر ذهنی احمقانه است، اما یکی از معاصرانش، به نام «پومپونیوس ملا»ی رومی هم اصرار داشت که پلینی حقیقت را می‌گوید. فقط جای آن‌ها را اشتباه می‌کند و آن‌ها در اسکاتلند امروزی زندگی می‌کنند. به گفته ملا پانوتی‌ها تنها زندگی نمی‌کردند. افرادی دیگری هم در این جزیره زندگی می‌کردند که پاهایشان شبیه سم اسب بود.
 
قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


فوسانگ؛ سرزمین زنان

اروپاییان تنها کسانی نبودند که این قبایل عجیب و غریب را می‌دیدند. یک مبلغ چینی به نام «هوی شن» هم در سال ۵۰۰ میلادی به شرق چین سفر کرد و با داستان‌های احمقانه بازگشت.
 
هوی شن ادعا می‌کرد به جایی به نام فوسانگ رسیده که فقط زنان در آن زندگی می‌کنند و به صورت غیرجنسی تولیدمثل می‌کنند. او می‌گوید این زنان زیبا هستند، اما بدنشان پوشیده از مو است. هیچ مردی میان آن‌ها نیست. این زنان در آب راه می‌روند و منتظر می‌مانند تا جنین در رحمشان شکل بگیرد. سپس سه یا چهار ماه بعد نوزادشان متولد می‌شود.
 
قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 

 
مردان یک چشم کوهستان

به گفته در مناطق شمالی و کوهستانی شیتیا قبیله‌ای ثروتمند زندگی می‌کردند که مردم آن یک چشم بودند. آن‌ها با دزدیدن طلا از شیردال‌ها زندگی می‌کردند. در واقع آن‌ها در نزدیکی گروهی از شیردال‌های حریص زندگی می‌کردند که زمانشان را با نشستن روی توده‌های طلا می‌گذراندند و مردم این قبیله تنها کسانی بودند که شجاعت کافی برای دزدیدن ثروت آن‌ها را داشتند. شاید احمقانه به نظر برسد، اما مورخان جدیدی  وجود داشتند که فکر می‌کردند این قبیله واقعی بوده است.
 
قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


قبیله‌ای که پاهایشان به سمت عقب بود

وقتی اسکندر کبیر به شرق پیشروی کرد، مردی به نام بایتون را برای تحقیق در هند استخدام کرد. اگر حرف‌های بایتون را باور کنید، او به هیمالیا رفته و آباریمون‌ها را در آنجا دیده که پا‌هایشان به سمت عقب بوده است. بااین حال معلول نبودند و می‌توانستند با سرعت حیوانات وحشی بدوند.
 
بایتون سعی کرده یکی از آن‌ها را با خودش به یونان ببرد، اما چون ریه آن‌ها فقط با آب و هوای خودشان سازگار است، خفه شده است. این بهانه خوبی بود، اما بایتون تنها کسی نبود که آن‌ها را دیده بود. مگاستنس نیز ادعا کرد آن‌ها را در سفر به هند دیده، اما ادعا می‌کرد هر یک از پاهای آن‌ها هشت انگشت دارد.
 
قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


قبیله نر ماده‌ها

به گفته رومی‌ها و یونانیان، قبیله‌ای در اتیوپی وجود داشته که همه مردم آن نرماده بوده اند. هرودوت درباره آن‌ها نوشته که خدای ماده جنگ را پرستش می‌کنند و این خدا را با زنانی می‌ستایند که با سنگ و چوب مبارزه می‌کنند. او دقیقا جنسیت آن‌ها را ذکر نکرده، اما ارسطو بعد‌ها گفت که آن‌ها در سمت راست بدنشان سینه زنانه دارند؛ و بعد‌ها نویسنده رومی ادعا کرد که آن‌ها کاملا نرماده هستند و هر دو اندام جنسی را دارند.

قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
 


قبیله هندی که بو می‌خورند

مگاستنس، کاوشگر یونانی ادعا می‌کند در سفرش به هند قبیله باورنکردنی از مردم پشمالو را دیده که لباس پرمویی را دیده که دهان نداشته و با بویدن غذا می‌خورده اند. آن‌ها گل‌ها و ریشه‌های بو دار را با خودشان می‌بردند و برای تغذیه بو می‌کردند. کاشفان قرون وسطی هم ادعا می‌کردند آن‌ها را دیده اند. مندویل هم ادعا می‌کند آن‌ها کوتوله بوده اند و صورتشان کاملا خالی نبوده و سوراخ کوچکی در وسط صورتشان داشته‌اند که معمولا برای نوشیدن با نی از آن استفاه می‌کرده‌اند. و چون دهان نداشته اند، مجبور بودند با صدای تیز هیس کردن حرف بزنند.
 
قبایل عجیبی که کاوشگران باستان دیده بودند!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1397/02/20
اگه قرآن رو باور داشته باشین توی قران هم در باره انسان هایی با دو گوش بزرگ صحبت شده . قوم یأجوج و مأجوج
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1397/02/20
والله خیلی عجیب هم نیست ، هم ایران خودمان ، مردم و ببین با این همه فشار چگونه زنده مانده اند .
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1397/02/20
خوبه ماها اونموقع نبودیم استغفرلله
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1397/02/20
از نزدیکان شنیدم ، که بچه ای با دو اندام جنسی در بیمارستان متولد شده بود و دکتر متعجب شده بود و مدام ذکر میگفته ، که بعد از چند روز بچه از دنیا میره .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
اشتباه بهتون گفتن عزیز؛ هیچ دکتری از دیدن چنین چیزی متعجب نمیشه که بخواد ذکر بگه!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
این یک بیماری نه چندان نادر هستش
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1397/02/20
قبیله درو داف نداریم ؟؟؟
پاسخ ها
آرش
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
LIKE
sam
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
خخ
نامرد
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1397/02/21
شاید اجنه بودند چون خصوصیات اجنه را دارند شاید زمانی بین ادمها بودند و دیده میشدند!
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1397/02/22
بابا مگه تاحالا تجاوز انسان به حیوان نشنیدین خب شاید ازشون یه همچین موجوداتی ساخته شده خیلی از حیواناتی که تو طبیعتن ترکیب دو حیوان مختلفن مثل گراز و کفتار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
چیزی در مورد علم ژنتیک و کروموزوم ها نشنیدید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر