تصمیم ترامپ، اقتصاد ایران را لرزان نمی‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۱۴۸۰۵
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
۹۴۷۳
وزیر اقتصاد:
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تجار و فعالان کسب و کار نباید نگران شرایط آینده کشور باشند، گفت: تصمیم ترامپ نمی تواند اقتصاد را لرزان کند.

خبرگزاری تسنیم: مسعود کرباسیان در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به وضعیت عمومی‌اقتصاد ایران اظهار داشت: صاحبان کسب و کار و تجار نباید نگرانی درباره شرایط پیش‌روی کشور داشته باشند. خوشبختانه با اقدامات دولت و پیش بینی‌های انجام شده، فضایی رقم خورده که مولفه‌های بیرونی مانند تصمیم دولت امریکا نمی‌تواند پایه‌های ثبات اقتصادی کشور را لرزان کند.

تجار نگران نباشند/ برنامه ریزی دولت برای مصون ماندن بازار ارز از عوامل مخرب بیرونی

کرباسیان افزود: شاخص‌های اقتصادی کشور درحال حاضر دلالت بر وضعیت مناسب ارزی و رشد دارند و به‌همین جهت نیز جامعه و فعالان اقتصادی نباید در اضطراب اثرات رفتارهای یکطرفه و خارج از عرف بین‌المللی امریکا باشند. آنچه طی 5 سال گذشته در اقتصاد ایران رخ داده، همگی متکی به استفاده از مزیت درون‌زایی و برون‌نگری بوده است و به‌همین دلیل هم امروز ما کمترین میزان اثرپذیری از تصمیمات امریکا را داریم.

وزیرامور اقتصادی و دارایی افزود: خوشبختانه سطح تعاملات ایران با کشورهای اروپایی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و رفت و آمدهای هیات‌های تجاری بخش‌خصوصی طی 4 سال گذشته نیز تایید می‌کند که بیشترین حجم و تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری خارجی میان ایران و کشورهای اروپایی بسته شده است.

وی گفت: همچنین طی یکسال گذشته سطح روابط ایران با کشورهایی نظیر روسیه و چین بخصوص در حوزه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مشترک افزایش یافته و همین رفتارها میزان آسیب پذیری اقتصاد ایران از رفتارهای امریکا را به حداقل رسانده است.

کربسیان بیان داشت: آنچه امروز برای ما اهمیت فوق العاده‌ای دارد حفظ ثبات اقتصادی و ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری است. در مورد گزاره اول دولت از یک ماه قبل برنامه‌ریزی‌های دقیقی را به انجام رسانده تا بازارهایی مانند ارز تحت تاثیر عوامل مخرب بیرونی و رفتارهای سیاسی دچار نوسان نشوند.

* هیچ فعال اقتصادی در صف خرید ارز نیست

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر هم ثبت سفارش و تخصیص ارز با منطق دقیقی در حال انجام است و هیچ فعال اقتصادی در صف دریافت ارز نیست، تصریح کرد: همچنین دولت طی یکسال گذشته تمرکز خود را برمحور تسهیل فضای کسب وکار قرار داد. حذف بیش از 700 نوع مجوز زاید از فضای کسب و کار، تسهیل رفتارهای بروکراتیک در نهادهایی مانند گمرک و سازمان امور مالیاتی، ایجاد منطق در رفتارهای نظام بانکی برای فروش اموال مازاد و استفاده از منابع برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و همچنین روند مثبت حرکتی شاخص کل بورس همگی تایید کننده، سیاست‌های حمایتگر دولت در کسب وکارهای داخلی است.

* مردم مطمئن باشند اقتصاد ایران باثبات است

کربسیان بیان داشت: آنچه ممکن است که ذهن جامعه را آزار دهد، تاثیرات روانی اقدام یکسویه و بی‌منطق دولت آمریکاست ولی مردم مطمئن باشند که وضعیت اقتصادی کشور با ثبات، پیش‌بینی‌پذیر و در خدمت کارآفرینی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید براینکه از جهت تامین منابع ارزی هم کشور در هیچ محدودیتی قرار ندارد، با اشاره به چند شاخص اقتصادی ادامه داد: اقتصاد زبان اعداد است و این اعداد می‌گویند رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در نه ماهه سال 96 به نسبت مدت مشابه سال قبل 3.9 درصد رشد داشته است. رشد نقدینگی روی عدد 23 درصد قفل شده که گام خوبی برای جلوگیری از افزایش بیشتر و حرکت در مسیر کاهش است.

به گفته وی، شاخص بورس طی سال 1396، 24.7 درصد افزایش پیدا کرده است. هزینه مصرف‌نهایی خصوصی در 9 ماهه سال 96 به نسبت سال قبل 7.5 درصد رشد داشته است. تشکیل سرمایه در ماشین‌آلات و ساختمان هم به‌ترتیب 3.1 درصد و 4.6 درصد بیشتر شده است. میزان درآمد یک خانوار شهری تا سال 1395 که آمار آن را داریم، 13.7 درصد افزایش یافته و در سوی مقابل هزینه آنها هم 8.5 درصد افزایش یافته است و مهمتر اینکه تعداد جوازهای تاسیس صنعتی، میزان سرمایه‌گذاری براساس تعداد جوازهای تاسیس و میزان اشتغال براساس تعداد جواز تاسیس هم طی یازده ماه سال 96 به نسبت سال قبل به‌ترتیب 2.8 درصد، 27.6 درصد و 23.5 درصد افزایش یافته است.

* اقتصاد ایران کمترین وابستگی غیرمنطقی به آنسوی مرزها دارد

وی افزود: خوشبختانه وضعیت اقتصاد ایران کمترین میزان وابستگی غیرمنطقی به آنسوی مرزها را دارد. البته این حرف به معنای صرف نظر از پتانسیل‌های جذب سرمایه گذاران خارجی نیست. هدف دولت تسهیل شرایط برای توسعه کار سرمایه‌گذار داخلی و جذب سرمایه‌گذار خارجی در خدمت ایجاد اشتغال برای کشور است. به همین منظور هم رفتارهای بروکراتیک دولتی تا سرحد امکان اصلاح شده، انضباط مالی در کشور حاکم شده و سیاست‌های اثربخشی نیز در مقابل عوامل مخربی مانند رشد بی‌مهابای نقدینگی به کار گرفته شده است.

کرباسیان افزود: واقعیت این است که حتی با وجود مخالفت‌ها و سنگ اندازی‌های دولت امریکا، شرایط اقتصاد ایران همچنان برای سرمایه‌گذار خارجی جذاب است. دسترسی به بازار 400 میلیون نفری، همجواری با 15 کشور، دسترسی به 8500 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه، 2600 کیلومتر مرز دریایی و 1900 کیلومتر مرز رودخانه‌ای همگی پتانسیل‌های غیرقابل انکاری است که می‌تواند هرسرمایه‌گذاری را جذب اقتصاد ایران کند. این ویژگی‌ها با حضور نیروی کار ارزان و متخصص نیز تکمیل می‌شود.

وزیرامور اقتصادی و دارایی ادامه داد: به‌طور خاص امروز مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور هم مورد توجه سرمایه‌گذار داخلی و هم خارجی قرار گرفته است. تاکنون نیز در مناطق آزاد 4.6 میلیارد دلار برای سرمایه‌گذار خارجی مجوز صادر شده که 700 میلیون دلار آن محقق شده است. طی 4 سال گذشته 74 هزار نفر در مناطق آزاد مشغول به فعالیت شده‌اند. تعداد کل شاغلان در مناطق آزاد و ویژه نیز شامل 440 هزار نفر می‌شود. این اعداد نشان می‌دهد که میل به کار در کشور به شدت وجود دارد و رفتارهای ناگهانی و سیاسی دولت‌های خارجی نیز نمی‌تواند این مسیر را متوقف کند.

* توصیه وزیر اقتصاد به کارآفرینان ایرانی

وزیرامور اقتصادی و دارایی با توصیه به صاحبان کسب و کار گفت: کارآفرینان کشور نشان داده اند که در مقاطع سخت و دشوار تحریم ها به کسب و کار با بیشترین تلاش ادامه داده اند. این جای فخر است که امروز بگویم برخی از واحدهای صنایع غذایی کشور بیش از 15 هزار اشتغال ایجاد کرده‌اند و تولیداتشان به کشورهای منطقه و اروپای هم صادر می‌شود. آنچه در فضای سیاسی رخ داده را نباید به سرعت به بسترهای اقتصادی تعمیم داد. دولت امریکا با نهایت خصم در مقابل ایران ایستاده است ولی کارآفرین ایرانی باید بداند که دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی با نهایت توان در خدمت آنهاست. در چنین شرایطی نباید به هیچ عنوان به فضاسازی‌های رسانه‌ای خارجی یا اظهارنظرهای خارج از منطق دولت‌های دیگر توجه کرد. مولفه‌های موثر و اثرگذار دراقتصاد ایران همگی دلالت برثبات دارند و این ثبات نیز طی هفته‌های آینده حفظ و تقویت خواهد شد.

کرباسیان افزود: دولت رسالت خود را در حمایت از کسب وکارهای داخلی می‌داند. به همین جهت نیز وزارت امور اقتصادی و دارایی بیشترین توان خود را به کار می‌گیرد که از همین امروز سازمان امور مالیاتی، گمرک، سازمان جذب سرمایه‌گذاری خارجی و سازمان بورس بیشترین همکاری را با صاحبان کسب و کار داشته باشند. قطعا اقتصاد ایران دیگر به شرایط بدتحریم‌های داخلی، بازنخواهد گشت و تمام ارکان بروکراتیک کشور در خدمت توسعه خواهند بود. اینکه امروز سرنوشت خودمان را بی جهت متکی به رفتارهای خارجی بدانیم، اشتباهی استراتژیک است و پیش بینی موسسات معتبر جهانی نیز نشان می‌دهد که اقتصاد ایران مسیر رو به رشد کنونی را حفظ خواهد کرد و نباید نگران مداخلات غیراقتصادی بود.

کرباسیان بیان داشت: آنچه امروز نیاز کشور به حساب می‌آید، وحدت در تمام ارکان اداری، اقتصادی و سیاسی در جهت تحقق توسعه و حمایت از کالای ایرانی است.

وزارت اموراقتصادی و دارایی همچنان هدف مهم خود در جهت اجرای 33 پروژه راهبردی را طبق برنامه زمان بندی در خدمت بهبود فضای کسب وکار انجام می‌دهد.

همچنین میزان ارتباط میان وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابع با بخش خصوصی کشور نیز از این پس به بالاترین حدممکن افزایش می‌یابد تا هرگونه مزاحمتی در جهت توسعه کسب وکارها از میان برود.

وزیراقتصاد افزود: در تحلیل شرایط پیش روی کشور باید واقع بینانه رفتار کرد. همین واقع‌گرایی به ما اثبات می‌کند که مسیر اقتصاد ایران رو به بهبود است. البته باید نهایت تلاش خود را به کار گیریم که ادراک عمومی‌مردم هم این اصل را به صورت ملموس بپذیرد.

شهروندان نباید تحت تاثیر اخبار و حاشیه آفرینی‌ها دست به اقداماتی بزنند که امنیت سرمایه خودشان و فضای اقتصادی کشور را با مخاطره مواجه سازد. قطعا همچنان نظام بانکی، بازار سرمایه و همچنین مسیرهای منتهی به تولید و اشتغال امن ترین نقاط سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند و دولت هم با نهایت دقت و وسواس تمام روندهای اقتصادی را کنترل می‌کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 58
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/02/19
آره بابا بی خیال تخم مرغ گران شد نزدیک بود کشور سقوط کنه
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1397/02/19
بابا شمانگران تجارهستی تجار که میتونن هریکیشون یک شهرستان بخره شمانگران ماملت ضعیف وبیکار که نون شب نداریم
United Arab Emirates
20:14 - 1397/02/19
اقتصاد ایران در حالت عادی بندری میرقصه وای بحال تحریما جدید
United Kingdom
20:17 - 1397/02/19
عجب ... دلاربه ۸۵۰۰رسیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
اصنم نگران نیستیم
تازه منتظریم به ده تومن هم برسه
اصنم اقتصاد نمیلرزه
به قول بچگیامون اصنم درد نداشت!!!
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/02/19
الان خودش رو ویره اس لازم نیست نگران بیشتر باشی
Netherlands
20:21 - 1397/02/19
منظورتان قیمت دلار خخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1397/02/19
برگرفته از کتاب طوطی ها واکس میزنند
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1397/02/19
انشالله که همینطور میگی باشه
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/02/19
راست میگه امریکا با ترامپ۳/۲۰۰/۰۰۰شغل اضافه کرده ایران با قطع تلگرام وبستن مرزها برای کولبرها ۱۸۵۰۰۰بیکار اضافه کرده به خیل میلیونی بیکاران داداش ملت رو بادمجون فرض کردی ...
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/02/19
اقتصاد ایران همین الانشم رو گسل زلزله خیزه، چی میگین!
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/02/19
اصلا نگران نباشید دلار شده هشت و دویست
Canada
20:33 - 1397/02/19
عجب! حتماً وزیر اطلاعاتی ما یه چیزی میدونه!
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/02/19
چی میگی واسه خودت بدبخت شدیم به قرآن اقتصادی دیگه نمونده
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/02/19
حرف مفت نزن لطفا..یه نگاهی به قیمت سکه طلا ارز و فلزات بزنين بد نيست دیروز تاحالا شمش فولادي 200تومان بالا رفته با چه عقلی همچین حرفی میزنی تصمیم ترامپ به شماها اقايون رئیس رؤسا تاسري نداره وای به حال ما قشر ضعیف جامعه ..
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/02/19
ببخشید آقای کرباسی حقوق شما چنده و از ایران خبر ندارید چون اقتصاد ایران نابوده. و همه دارند اخراج میشند.
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1397/02/19
تاحالا هرچی گفتین عکسش اتفاق افتاده
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/02/19
آخه چرا همش حرف مفت میزنین؟؟؟؟
France
20:46 - 1397/02/19
مگه اقتصادی هم مونده دیگه؟
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1397/02/19
فعلا که بدجور داره میلرزونه و همه چیز داره گرون میشه
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/02/19
اره.فقط تصمیم دلواپس ها اقتصاد ایران رو لرزان میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1397/02/19
آقا هر وقت شما اطمینان میدی ما نگران میشیم شدید
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1397/02/19
ویرانه نیازی به لرزه نداره
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1397/02/19
مگه اقتصادی مانده که بلرزه؟
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1397/02/19
دستت درد نکنه فقط به این حرفاتون عمل کنین چون ما از گرانی بیزاریم
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1397/02/19
اقتصاد هرمملکت به ارزش پول ملی انست پول ملی ما الحمدلله ازاول انقلاب همینطور روز بروز کم ارزش تر شده وحالا هم که درحد .... تولید ناخالص ملی هم که وجود ندارد رشد اقتصادی هم که فقط روی کاغذ است تورم که پدر مردم رو دراورده حالا بفرمایید این اقتصاد تعریفش چیه که ما نمیفهمیم
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1397/02/19
من نمیدونم آیا مسئولین روی کله مردم ایران گوش دراز می بینند که تو چشم شون نگاه می کنند و مدام دروغ می گویند
آقای وزیر بیا برو بازار یا از اطرافیانت بپرس بگن بهت چه آشفته بازاری هست
گوشی 4 و نیم میلیونی چند ما پیش شده نزدیک 7 میلیون
ماشین 230 میلیونی پارسال داره میرسه به 400 میلیون
خونه نزدیک 20 درصد گرون شده
بازم بگم؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1397/02/19
شماکه راست میگی آقای کرباسیان دلار10 تومن هم بشه نه هیچی نمی لرزه شما بخوابیدنگران نباشید
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1397/02/19
نمیلرزانه چون ترک ترک هستش!
Netherlands
21:32 - 1397/02/19
دقیقاچون این تصمیم مسئولین خودمونه که اقتصادایران رالرزان میکنه
Germany
21:49 - 1397/02/19
راست ميگه نمى لرزونه بلكه ميتركونه
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/02/19
اقتصاد ترک ترک مثل خاک ایران که ترک ترک وخشک شده
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/02/19
بله شما راست ميگين مردم كه اصلا متوجه نشدن
Germany
22:23 - 1397/02/19
..... هنوزم میگین اقتصاد خوبه
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1397/02/19
حواست هست داری چی میگی ؟
اقتصاد ایران خیلی وقته از لرزش زیاد بندری میرقصه . دقیقا منظورت از لرزش چیه ؟؟؟ دیگه چیزی به نابودی کامل نمونده
اوجش رسیده به همین روزها که نتیجه بی کفایتی امثال شماهاست
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1397/02/19
معلومه چون اقتصاد ایران همین الانم رو ویبرس
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1397/02/19
اقتصاد ایران چند سالی هست که لرزان شده! اگر باور ندارید سری به کارخانجات تعطیل شده و خیل عظیم بیکاران بزنید!
United States
22:52 - 1397/02/19
اقتصاد ویران شده دیگه لرزیدن نداره.
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/02/19
البته اگه اقتصادی داشته باشیم، که حقیقت اینه که اقتصاد ورشکسته داریم.
United States
22:57 - 1397/02/19
قیمت طلا سکه ارز مسکن این چند روز و داری
......
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1397/02/19
راست میگه ما پوستمون کلفت تر از اینهاس گور بابای ملت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
آره پوستشون سه لایه اس یه زاپاسم دارن. از کرگدن کلفتره
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1397/02/19
فقط دلال های وطنی ما رو بیچاره میکنن
United Kingdom
23:30 - 1397/02/19
بابا هنوز هیچی نشده دلار بالای ۷۰۰۰ تومان شده
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1397/02/19
اگه لرزان نمی کند پس چرا عین پیاز داغ بالا پایین می پرید؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1397/02/20
اقتصاد رو نمیلرزونه؟ شما اصلا میدونی اقتصاد چیه؟ میدونی گوشت چقده میدونی مرغ چقده خونه چقد شده؟؟ خجالت بکشید.
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1397/02/20
برو عامو تو یکی شکمت سیره چ یادته
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1397/02/20
اقتصاد بسته به چه دردی میخورد آقای وزیر.با گفتن همه چی ارومه که نمیشه اوضاع رو درست کرد.یک بسته سیگار در عرض دوماه 80درصد گران شده و این تازه اول کاره .شما خودت هم میدونی این صحبت ها عوامفریبی بیش نیست .لطف کن یک زنبیل بگیر دستت جناب وزیر ماه به ماه برو سراغ اقلام اساسی.منظورم از اساسی میتونه حتی دیسک و صفحه ماشین هم باشه اونوقت ببین در این جو آرام که ترسیم میکنید از جیب مردم چی در میاد و چی داخلش میاد .چرا باور نمیکنید که درامدها سه برابر شد از سال 89تا الان ولیکن هزینه ها 10برابر .اینکه نمیدانید سفسطه است شما خوب میدانید این هزینه ها در بهترین حالت میخواهد بشود 15برابر و در امدها چندر غاز...من یک آدم بیسواد این ها رو خوب میفهمم و شما در مقام وزارت خودت رو میزنی به اون راه که ناکجا آباد است...این فشار روی گرده های این مردم رنج دیده انصاف نیست جناب وزیر اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1397/02/20
آخرِ سر، تهدید هم میکنه:شهروندان نباید........
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/02/20
مگه‌اقتصادی دیگه مونده
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1397/02/20
راست میگه نمیارزونه بله له میکنه لهههههه
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1397/02/21
عمو جان چیش مونده که بخواد بلرزه

الحمدلله هیچکدومتونم از شرایطی که برای مردم پیش آوردید خجالت که نمی کشید، هیچ ؛ دائم مغلطه و سفسطه می کنید و حقایق رو وارونه جلوه میدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
ادیب_3
عارفی_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کالازم_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر