وجود ۳۵ هزار کودک بی‌هویت در تهران
۷۱۵۴۰۶
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
۵۵۲۳ 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نبود سازمانی مستقل جهت رسیدگی به امور مهاجرین از حضور و اشتغال غیرقانونی 350 هزار نفر اتباع بیگانه در کشور انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس:  سلمان خدادادی با انتقاد از نبود سازمانی مستقل در کشور برای رسیدگی به امور مهاجرین، اظهار داشت: در اغلب کشورها تشکیلاتی تحت عنوان سازمان مهاجرت و رسیدگی به امور مهاجرین زیر نظارت وزارت و امور داخلی وظیفه نظارت و رسیدگی به مشکلات ناشی از مهاجرت، اتباع بیگانه و مهاجرین را بر عهده داشته اما متاسفانه در ایران سازمان مستقلی جهت رسیدگی به امور مهاجرین وجود نداشته و تنها اداره‌ای در استانداری‌ها و فرمانداری ها تحت عنوان اتباع در کشور وظیفه رسیدگی به امور مهاجران خارجی را بر عهده دارد هر چند نیروی انتظامی نیز در این رابطه وظایفی دارد.

لزوم تشکیل سازمان مهاجرت

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم تشکیل سازمان مهاجرت، افزود: تشکیل سازمان مهاجرت در دستور کار وزارت کشور قرار گیرد زیرا آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی زیادی از ناحیه اتباع بیگانه غیرمجاز کشور را تهدید می‌کند و باید ورود و تردد، اقامت و عودت آنها ساماندهی شود.

35 هزار کودک بی‌هویت ثمره حضور غیرقانونی اتباع بیگانه در پایتخت است

وی با انتقاد از اینکه 35 هزار کودک بی‌هویت ثمره حضور غیرقانونی اتباع بیگانه در پایتخت است، تصریح کرد: برای جلوگیری از تولد کودکان بی‌هویت و ورود اتباع خارجی غیرمجاز به کشور سازمان مهاجرت باید تشکیل شود.

حضور و اشتغال غیرقانونی 350 هزار نفر اتباع بیگانه در کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم، از حضور و اشتغال غیرقانونی 350 هزار نفر اتباع بیگانه در کشور انتقاد کرد و گفت: این افراد به صورت غیرقانونی در کشور زندگی می‌کنند و مشاغل کشور را تحت تاثیر قرار داده‌اند این در حالی است که تعداد بیکاران کشور روز به روز در حال افزایش است.

خدادادی بهبود وضعیت اشتغال، پیشگیری از تولد کودکان بی‌هویت و آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی و امنیتی را مستلزم جلوگیری از ورود غیرقانونی بیگانه به کشور دانست و ادامه داد: متاسفانه مافیای قاچاق اتباع بیگانه را به طور مداوم به صورت غیرقانونی با کانتینر وارد کشور می‌کنند که در برخی موارد حتی دیده شده در یک کانتینر 40 نفر جاسازی و خفه شدند.

رصد بهتر امور مهاجرین نیازمند وجود تشکیلات سازمان یافته و برنامه‌ریزی منسجم

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، رصد بهتر امور مهاجرین را نیازمند وجود تشکیلات سازمان یافته و برنامه‌ریزی منسجم دانست و افزود: مجلس حدود 15 سال قبل وزارت کشور را موظف کرد که با بررسی وضعیت اتباع بیگانه، غیرمجازها را شناسایی و زمینه خروج و عودت به کشورشان را فراهم کند اما متاسفانه نسبت به این مهم بی توجهی کرد و امروزه شاهد حضور غیرقانونی میلیون ها اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین مجازات‌هایی نیز برای کارفرمایانی که اتباع بیگانه غیرمجاز را بکارگیری می‌کنند تعیین و پیش‌بینی شد اما متاسفانه به اجرای این قانون نیز بی‌توجهی شد؛ به طور قطع مجلس از دولت برای تشکیل سازمان مهاجرت حمایت لازم را خواهد داشت.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/02/21
از دست این افغانی ها امنیت نداریم دیگه
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1397/02/21
درود بر این نماینده.
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1397/02/21
چرا افغانیها رو بیرون نمیکنید?اینا چی میخوان تو مملکت ما جنایتکارها
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1397/02/21
مسیولین که بپرسی میگن ای یه چندتایی بچه دیدیم که شناسنامه همراهشون نبود!!! ولی واقعیت چیزی دیگریست وحتی مردم کوچه وبازار میتوبن که امار اعلام شده اگه به کسی برنمیخوره ! صحت دارد! بی هویت نه بی سرپرست باهم فرق میکنه ! نظر وارونه نذارید....خخ
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/02/21
۲تاصفرکمترگفتی همشون بریزین بیرون پرشدن اینجابودجه ومنابع کشورومیفت میخورن ماتاکی به اینابدیم بخورن بس دیگه خودمون بیشترین بیکارجهان وداریم طبق امارجهانی ولی۱۰ملیون افغانی شغلهاروگرفتن واشغال کردن وایرانیاروبیکار۱۶ملیون چرابایدباشن مگه میشه یه کشوری خرج کشوردیگه روبده بگو مال۱روزکشوردیگه روبده اصلا هیچکس اینکارونمیکنه ومعلوم کشورورشکسته میش وبیش از۳۰درصدسرپرست خانوادهها بیکارن وفقیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج