جزئیات شرایط ازدواج بدون اذن پدر
۷۱۶۶۱۶
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
۱۳۳۵۲
یک عضو فراکسیون اجتماعی در خصوص شرایط ازدواج بدون اذن پدر گفت: پیشنهادی که داده شده برای کوتاه کردن زمان قانون قبلی است.

خبرگزاری ایلنا: یک عضو فراکسیون اجتماعی در خصوص شرایط ازدواج بدون اذن پدر گفت: پیشنهادی که داده شده برای کوتاه کردن زمان قانون قبلی است.

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره جلسه فراکسیون خانواده با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عصر امروز جلسه‌ای را با آقای لاریجانی رئیس مجلس داشتیم. در این جلسه گزارش‌هایی از کارهایی که در فراکسیون خانواده صورت گرفته ارائه کردیم و برنامه‌هایی که در آینده در دست اجرا داریم هم با ایشان در میان گذاشتیم.

وی تاکید کرد: موضوع خانواده موضوع بسیار مهمی است زمانی که مسائل فرهنگی و اجتماعی را بررسی می‌کنیم باید بدانیم که یک بعد آن خانواده است. برنامه ششم توسعه الزامات بسیار زیادی را برای این رکن اساسی گذاشته که برای ما این ضرورت را ایجاب می‌کند که در حوزه خانواده ورود کنیم.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه در انتهای آن ما باید شاهد کاهش ۲۰ درصدی طلاق باشیم و زنان سرپرست خانوار را ساماندهی کرده باشیم.

وی تاکید کرد: در مورد آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم و دوره‌های قبل هم مطالبی عنوان شد که نظارتی روی آنها وجود نداشت و دستگاه‌ها جدی نمی‌گرفتند اما فراکسیون خانواده نامه‌های متعددی به دستگاه‌ها ارسال کرد که این امر از وظایف ذاتی آنهاست و ما باید بعد نظارتی خود را قوی کنیم.

این عضو فراکسیون اجتماعی با بیان اینکه موضوعات ریز خانواده را رصد کردیم و بررسی آن را در دستور کار قرار دادیم، گفت: مواردی مانند طلاق، کودک‌آزاری، حقوق خانواده‌ها، زنان ‌سرپرست خانوار را مورد بررسی قرار دادیم و از مشاوران دانشگاه‌ها مانند دانشگاه تهران و از طریق مرکز پژوهش‌ها وارد عمل شدیم.

وی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس هم در این مورد با ما همکاری خوبی را داشت. رئیس مجلس از گزارش‌هایی که ارائه کردیم بسیار رضایت داشتند و گفتند شما موضوعات را به طور ریشه‌ای بررسی کرده‌اید. ایشان گفتند باید قوانین مربوط به کودک‌آزاری، زنان مطلقه، آسیب‌های اجتماعی و زنان سرپرست خانوار از حمایت ویژه‌ای برخوردار شوند. آقای لاریجانی از گزارش‌های ما استقبال کردند و گفتند هر جا که لازم باشد از آنها حمایت خواهند کرد.

ساعی در خصوص شرایط ازدواج بدون اذن پدر، گفت: این موضوع آن‌طوری که بیان می‌شود، نیست بلکه برای مواردی است که پدر اجازه نمی‌دهد، فوت کرده و یا صلاحیت لازم را ندارد؛ در موارد در قانون هم اشاره که دختر می‌تواند به دادگاه مراجعه کند و اجازه بگیرد که یک پروسه طولانی را باید طی کند.

وی خاطرنشان کرد: طولانی بودن این پروسه باعث می‌شود افرادی که می‌خواهند وارد زندگی مشترک شوند با مشکلاتی مواجه شوند، دوستان پیشنهاد دادند که این پروسه زمانی کوتاه‌تر شود.

ساعی تاکید کرد: چنین قوانینی برای مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پدر صلاحیت را نداشته باشد و یا در قید حیات نباشد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1397/02/23
من شرایطشو دارم ولی خواستگار ندارم راهکارتون چیه؟
Iran, Islamic Republic of
01:57 - 1397/02/24
آقایون محترم مطلب را خلاصه بنویسید و مفید آخه منظورتون چیه؟ آدم حتی خوابش میبره و هیچی نمیفهمه
Iran, Islamic Republic of
04:39 - 1397/02/24
خب الان مثلا فامیلمن دختر چند سال پیش پدرش فوت کرده خب حالا قرار رای گیری بشه اخی شما به فکرجوان مردمی من مورد خوندم اخه مگه استخدام میخواد بشه مگه ادم از حرکات شما در حیرت میمونه
Iran, Islamic Republic of
04:50 - 1397/02/24
آیا شرع اسلامی هم بااین مسله موافق هست فکر نکم
United Kingdom
10:54 - 1397/02/24
چنان میگیدحمایت اززنان سرپرست خانوارکجاحمایت میشه من سرپرست دوتابچه ام چندسال کمیته امدادقراره یک وام کارآفرینی بده که به لطف مسئولین هنوزخبری نشده وقتی خبردارن که ضامن وچک وکوفت ودردنمیتونیم جورکنیم کاری نمیکنن شعاردادن وهرروزیه قانون میزارن یک فکری هم برای ایم مسئله کنن اگه ادعای حمایت دارن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج