کلاهبرداری در پوشش شرکت بازرگانی
۷۱۶۶۵۱
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۶
۵۰۸۶
سرهنگ محمد نادربیگی از دستگیری شخصی خبر داد که در پوشش یک شرکت بازرگانی با نام پیام گستر تیرداد اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی کرده است .

خبرگزاری مهر: سرهنگ محمد نادربیگی از دستگیری شخصی خبر داد که در پوشش یک شرکت بازرگانی با نام پیام گستر تیرداد اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی کرده است .

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: در تاریخ ۱۴ اردیبهشت پرونده ای به شکایت تعدادی از مالباختگان تحت عنوان کلاهبرداری، پس از دستگیری متهم پرونده به نام "پیام . د" توسط کلانتری ۱۰۳ گاندی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد" .

شیوه و شگرد متهم در کلاهبرداری :

سرهنگ نادربیگی در توضیح شیوه و شگرد کلاهبرداری افزود : "در بررسی شکایت تعدادی از شکات و مالباختگان مشخص شد که متهم با تبلیغ گسترده از طریق انتشار آگهی در جراید کثیرالانتشار و همچنین فضای مجازی مبنی بر اینکه از طریق تأسیس شرکتی قادر به تهیه تسهیلات بانکی در مبالغ مختلف با شرایط بسیار مناسب در زمینه اخذ و بازپرداخت به متقاضیان می باشد ، شکات را ابتدا به دفاتر این شرکت در دو منطقه میرداماد و جمالزاده دعوت کرده و در ادامه پس از حصول توافق اولیه و طرح این ادعا که خود شرکت ضمانت و وثیقه لازم را تأمین خواهد کرد ، متقاضیان را تشویق و ترغیب به پرداخت هزینه های اعلامی از سوی شرکت جهت دریافت وام های مورد تقاضایشان می کرده و در ادامه به بهانه های مختلف از قبیل انجام امورات اداری ، تأمین تضمینات لازم و ... مبالغ مختلفی را در مراحل مختلف از آنها اخذ نموده و سپس با دادن وعده های دروغین و کذب ، اقدام به خرید زمان می کرده و نهایتا یکباره و به صورت ناگهانی از محل کار خود متواری شده است " .

یکی از شکات و مالباختگان نیز در توضیح شکایت خود به کارآگاهان گفت : " از طریق آگهی روزنامه ... با آقای پیام . د آشنا شدم ؛ جهت دریافت وام ۹۰ میلیون تومانی اقدام کرده و مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز در مراحل مختلف به شرکت پرداخت نمودم اما پس از گذشت بیش از ۹ ماه ، زمانیکه شرکت به تعهدات خود عمل نکرد درخواست بازگشت پول خود را نمودم ؛ ابتدا با آقای پیام . د درگیری لفظی پیدا کردم اما در ادامه وی با چرب زبانی درخواست زمان بیشتری برای انجام تعهدات شرکت را نمود تا اینکه پس از گذشت یک هفته از این ماجرا اطلاع پیدا کردم که شرکت اساسا تعطیل شده و ایشان نیز پاسخگوی تماس های تلفنی بنده و سایرین نبود " .

بررسی سوابق شرکت :

همزمان با آغاز تحقیقات از متهم ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی اسناد و مدارک شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده با توجه به سابقه قبلی ، ابتدا اقدام به ثبت شرکت به نام همسر خود نموده است ؛ برابر اساسنامه ی ثبت شده ، شرکت بازرگانی صرفا مجاز به فعالیت در زمینه پخش مواد شیمیایی بوده اما "پیام . د" بدون اخذ هرگونه مجوز قانونی از بانک مرکزی اقدام به انتشار آگهی در زمینه تأمین تسهیلات بانکی به متقاضیان در سطح روزنامه های کثیرالانتشار و همچنین فضای مجازی کرده است .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر عنوان داشت : با توجه به شناسایی بیش از ۲۰ مالباخته از زمان آغاز تحقیقات در پایگاه سوم پلیس آگاهی و با توجه به احتمال افزایش تعداد فقرات کلاهبرداری از سایر شهروندان و مالباختگان ، هماهنگی های لازم با بازپرس محترم شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۶ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و یا توسط شرکت مذکور (شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد) مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند ؛ همچنین از شهروندان محترمی که از دیگر اقدامات مجرمانه ی متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۴۹ در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند " .

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1397/02/24
پس عکسش کجاست؟؟؟!!
ضمنا هر آگهی که در روزنامه کثیر الانتشار چاپ میشه یه قوانینی داره.شرکتی که آگهی میده باید مجوزشو بفرسته روزنامه.اون روزنامه ها هم مقصرن که به خاطر پول هر آگهی رو منتشر میکنن.خصوصا در صفاحات اصلی که حتما باید مجوز باشه تا چاپ بشه.کلا مملکت بی صاحاب شده هر کی هر کاری دلش میخواد میکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج