چندصدایی در اردوگاه منتقدان برجام
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
استخدام_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۸۶۷۶
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
۴۸۰۲
این روزها هرچند صدای منتقدین بر سر دولت و تیم مذاکره کننده بلند و فرصت را برای تسویه حساب‌های سیاسی مغتنم شمرده‌اند اما گویا این فضا مطلوب همه منتقدین نیست و مطالبه عذرخواهی رئیس جمهور جرقه اختلافی در این اردوگاه انداخته است.

خبرآنلاین: این روزها هرچند صدای منتقدین بر سر دولت و تیم مذاکره کننده بلند و فرصت را برای تسویه حساب‌های سیاسی مغتنم شمرده‌اند اما گویا این فضا مطلوب همه منتقدین نیست و مطالبه عذرخواهی رئیس جمهور جرقه اختلافی در این اردوگاه انداخته است.

همه چیز از هفته پیش شروع شد وقتی ترامپ خود را مقابل دوربین رسانه ها قرار داد تا ماحصل دولت پیش از خود را پنبه کند. ترامپ با صدور یک فرمان از برجام خارج شد.(اینجا) فارغ از جنجالی که در دنیا به پا شد اما در درون مرزهای کشور، مخالفانی که زمانی در مجلس به هر ترفندی دست زدند تا مانع از تصویب برجام شوند این روزها که برجام با چالش مواجه شده است اگر نگوییم بر طبل شادمانه می کوبند حداقل سخت در شیپور اختلافات می دمند؛ وقتی صحبت از وحدت می شود می گویند روحانی عذرخواهی کند. سوال اینجاست که آیا این عقیده همه جناح راست و منتقد دولت است؟ آیا تصویب برجام یک تصمیم یکجانبه از سوی دولت بوده که تنها عذرخواهی یک نفر شرط وحدت شده است؟

کشمکش بر سر بیانیه خبرگان

اما درخواست عذرخواهی روحانی از کجا کلید خورد؟ چند روز بعد از آنکه ترامپ خروج از برجام را اعلام کرد مجلس خبرگان بیانیه ای را در محکومیت این اقدام با امضای ایت الله جنتی صادر کرد البته این بیانیه تنها رفتار آمریکا را محکوم نکرد و از روحانی نیز خواست تا عذر خواهی کند

این بیانیه واکنش های متفاوتی داشت از جمله علی مطهری به عنوان نایب رئیس دوم مجلس نسبت به این بیانیه موضع گرفت و در نامه ای خطاب به آیت الله جنتی نوشت: در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است و از طرف دیگر از رییس‌جمهور خواسته‌اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیا این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به مقام رهبری نیست؟همچنین گفته‌اید در صورت اخذ نشدن تضمین‌های جدی و محکم از اروپایی‌ها، خروج از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی خواهد بود.

البته اینکه مطهری به این بیانیه واکنش نشان دهد خیلی جای تعجب ندارد اما وقتی احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان لب به سخن باز کرد و آن را بیانیه آیت الله جنتی خواند این تلقی پیش آمد که حتی در میان منتقدین نیز وحدت نظر وجود ندارد. خاتمی در نشست خبری اش در روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت:تعجیلی در ابتدا صورت گرفت که سایت خبرگان بیانیه را به نام خبرگان رهبری در این سایت درج کرد ولی بلافاصله اصلاح شد که این بیانیه مربوط به رئیس مجلس خبرگان رهبری است.

خاتمی ادامه داد: مجلس خبرگان زمانی که بیانیه‌ای صادر می‌کند بر بند بند آن نسبت به موضع خود تصریح می‌کند ولی در بیانیه اخیر کلمه‌ای از مجلس خبرگان نیامده و تنها ریاست مجلس خبرگان به عنوان یک صاحب نظر بیانیه صادر کرده‌اند.

البته خاتمی نسبت به اظهارات علی مطهری هم واکنش نشان داد و گفت: انتظار بر این بود کسانی که می‌خواستند اظهارنظر کنند اصلاحات را هم در نظر می‌گرفتند ولی برخی افراد به دنبال تخریب خبرگان بودند تا بیانیه‌ای که از سوی این نهاد نیست به نام آن تمام کنند و سرمایه نظام را بکوبند.طبق قانون اساسی در کشور همه افراد در مسائل جزئی و کلی کشور حق اظهارنظر دارند و رئیس مجلس خبرگان رهبری هم اظهارنظر دارد و این که گفته می‌شود مجلس خبرگان دخالت در دیپلماسی کرده سخن شایسته‌ای نیست.

خروج آمریکا را پتک برای داخل نکنیم

وقتی پای صحبت دیگر منتقدان دولت می نشینیم برخی از انها مانند امیرابادی نماینده قم گرچه از نقدهایش کوتاه نمی آید اما برخلاف برخی دوستانش که اصرار دارند همچنان در مسیر تندروی بدوند جانب اعتدال را رعایت می کند. او به خبرانلاین می گوید اینکه رئیس جمهور لب به عذرخواهی باز کند بد نیست و می تواند باعث تقویت فرهنگ عذرخواهی شود، این مسئله در دنیا مرسوم است. او در ادامه اما این را هم می گوید که «برجام با تمام نقایصش قراردادی بود که مجلس تصویب کرد و در شورای عالی امنیت ملی با افزودن بندهایی به تایید مقام معظم رهبری رسید لذا اینکه ما به دنبال مقصر بگردیم و تلاش کنیم همه چیز را به گردن آن بیندازیم کمکی به کشور ما نمی کند و فقط انسجاممان را زیر سوال می برد.»

امیر آبادی با بیان اینکه شاید در مقطعی بهتر بود روحانی به حرف منتقدانش گوش میداد گفت: اما حالا اینکه بخواهیم امروز را پتکی کنیم بر سر تیم مذاکره کننده زیبنده ما نیست.

عذر خواهی را قبول ندارم

حشمت الله فلاحت پیشه از جمله نمایندگانی است که سابقه حضور در حزب موتلفه اسلامی را دارد حزبی که یکی از قدیمی‌ترین احزاب جناح راست محسوب می شود. او درباره موضع گیری های منتقدین نسبت به برجام و حسن روحانی به خبرآنلاین گفت: برجام تصمیم نظام بود و امروز هم هر تصمیمی گرفته می شود تصمیم نظام است و نمی توان آن را متوجه یک گروه بدانیم.

او ادامه داد: من هنوز هم معتقدم تصمیم تصویب برجام بهترین تصمیم بود؛ چرا که اگر این کار انجام نمی شد ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار می گرفت و این مسیری بود که مارا به به جنگ و تحریم می رساند. و اتفاقا آمریکایی ها خیلی تمایل دارند این موضوع اتفاق بیفتد و ایران از بر جام خارج شود

فلاحت پیشه گفت: اینکه در درون کشور برخی عنوان می کنند دولت باید عذرخواهی کند من اصلا این موضوع را قبول ندارم چرا که دولت توانست تا حدودی بحران را عقب براند و کشور را به پیش ببرد.

او با انتقاد از صحبت‌های منتقدین گفت: امروز وقت این حرف ها نیست ما در بسیاری از کشورها شاهد این هستیم که گروه ها پای اشتباهات دولت هایشان می ایستند درحالی که ما خلاف آن را در کشور خود شاهدیم آن هم در شرایطی که اشتباهی هم صورت نگرفته و امضای برجام یک تصمیم خوب بود.

نگاه به پشت سر تصادف به بار می آورد

از اعضای هیات رئیسه کمیسیون امنیت است و مردم فسا را در مجلس دهم نمایندگی می کند محمدجواد جمالی که برخاسته از جناح راست و ساکن فراکسیون مستقلین است به خبرانلاین گفت : برجام از ابتدا مخالفان و موافقان داشت که هر دو محترم است.

او گفت : از همان روز برجام به منافع ملی ما گره خورده بود لذا همانطور که در آمریکا علی رغم اختلافات یک صدا از درون بلند می شود ما نیز اختلافات را کنار بگذاریم چرا که امروز به هیچ عنوان امروز وقت شماتت همدیگر نیست. امروز باید منعکس کننده یک صدا باشیم اینکه دائم بگوئیم "دیدید گفتیم" قطعا این کاری نیست که در نهایت منافع ملی را تامین کند و ثمره اش را دشمن مصادره خواهد کرد. لذا این صحبت ها که چه کسی مقصر بوده یانبوده و با چه کسی باید عذر خواهی کند مهم نیست مهم این است که امروز باید چه کارکنیم.

او در پایان گفت دوستان فراموش نکنند در لحظه رانندگی اگر زیاد به پشت سر نگاه کنیم این خود موجب تصادف می شود. ما رو به جلو حرکت می کنیم هرچند گاهی لازم است به پشت سر هم نگاه کنیم اما عمده توجه با به سمت جلو باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/02/28
معلوم شد که دلواپسان حرف درستی میزدن.
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/02/28
مشکل اب خوردمونم میخواست حل بس
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/02/28
چرا اینقدر پیچیده می کنید.یه عذر خواهی ساده از طرف رئیس جمهور که شر می خوابه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آف دکور _فوتر