جاسوس دوجانبه روس از بیمارستان مرخص شد
۷۱۸۸۵۴
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
۷۴۸۰
پس از شکست جنجال آفرینی های لندن درباره دخالت مسکو در مسمومیت جاسوس روس‌تبار، وزارت بهداشت انگلیس امروز از ترخیص وی از بیمارستان خبر داد.

خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت بهداشت انگلیس امروز جمعه اعلام کرد: «سرگئی اسکریپال» جاسوس پیشین روس از بیمارستانی در منطقه سالبزی ترخیص شده است.

وزارت بهداشت انگلیس این اقدام را به دلیل بازگشت سلامتی و رفع بیماری وی اعلام کرد.

گفتنی است تنش‌ها از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت «سرگئی اسکریپال» جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت.

جاسوس روسی از بیمارستان انگلیس مرخص شد

انگلیس با نشانه گرفتن انگشت اتهام خود به سمت روسیه، ضمن تعلیق روابط دیپلماتیک در سطوح بالا، ۲۳ دیپلمات روس را اخراج کرد- اقدامی که ساعاتی بعد با مقابله‌به‌مثل مشابه مسکو همراه بود.

در ادامه، برخی از کشورها نیز به تبعیت از انگلیس به اقدام مشابه دیپلماتیک پرداختند که مقابله‌به‌مثل مسکو در این خصوص را نیز در پی داشت.

این در حالیست که آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس چندی پیش اعلام کرده بود که نمی تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.

رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرده بود که کارشناسان نمی توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت «سرگئی اسکریپال» جاسوس روس‌تبار و دختر وی را مشخص کنند.

«گری آیتکِن‌هد» (Gary Aitkenhead) رئیس اجرائی آزمایشگاه علوم و فنون انگلیس (DSTL) در «پُرتن دَون» با علام این گفت که بر این اساس نمی توان اعلام کرد که عامل اعصاب مورد استفاده در قتل «سرگئی اسکریپال» در روسیه ساخته شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج