گزارش عملکرد ۷ ماهه وزارت ارتباطات و فناوری
۷۱۹۱۱۴
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
۷۳۲۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طی هفت ماه گذشته ظرفیت ارتباطات بین‌الملل کشور دو برابر و ظرفیت ارتباطات داخلی سه برابر شد، گفت: با تغییر مدل تعرفه‌ها در مجموع شاهد رشد 16 درصد تولید محتوا در داخل کشور بودیم‌.

روزنامه جهان صنعت: به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ویژه گفت‌وگوی خبری به مناسبت روز جهانی ارتباطات، درباره عملکرد هفت ماهه این وزارتخانه در دولت دوازدهم گفت: در طول مدت هفت ماه گذشته موفق شدیم پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه را دو برابر کنیم به‌طوری‌که در ابتدای دولت دوازدهم 50 درصد شهرهای ما پوشش نسل سوم و چهارم داشتند اما اکنون همه شهرها این پوشش را دارند‌.

وی با اشاره به تعریف شاخص ارتباطات روستایی در قالب اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه افزود: در ابتدای دولت دوازدهم معادل 35 درصد کل روستاها دارای ارتباطات کامل بودند که در این مدت به رشد 57 درصدی در توسعه ارتباطات روستاها رسیدیم‌.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه موفق شدیم بیش از 53هزار کیلومتر از جاده‌های کشور را تحت پوشش خدمات نسل سه و چهار ببریم که در نوروز امسال برای مردم قابل لمس بود، اظهار کرد: همچنین در برخی از شاخص‌های دولت الکترونیک ما رشد چهار برابری داشتیم مثل میزان شاخص مشارکت در توسعه دولت الکترونیک که ابتدا 4 درصد بود و امروز به 16 درصد رسیده که البته باید به بالای 60 درصد برسیم‌.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید از راه‌اندازی دولت همراه به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دولت الکترونیک خبر داد و گفت: چهارشنبه گذشته از اپلیکیشن دولت همراه رونمایی کردیم که از طریق کافه‌بازار و اپ‌استورهای داخلی قابل دسترسی است که بر این اساس ارتباط مردم با دولت به صورت اختصاصی می‌شود تا ضمن ارتباط با دستگاه‌ها، همه اطلاعات را تجمیع شده داشته باشیم‌. به عنوان مثال در حوزه وزارت ارتباطات وقتی وارد اپلیکیشن می‌شوید مشخصات تمام سیم‌کارت‌ها، خطوط ثابت و اشتراک‌های خود را می‌توانید ببینید و قبوض آنرا پرداخت کنید یا تغییر نشانی‌ها را انجام دهید‌.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با تاکید بر تکمیل سرویس‌های ارائه شده در دولت همراه به لزوم پیوستن همه دستگاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای پروژه‌هایی که در هفته ارتباطات افتتاح شد، ظرفیت ارتباطات بین‌الملل کشور دو برابر و ظرفیت ارتباطات داخلی از همان چیزی که از ابتدا تا الان ایجاد شده بود، سه برابر شد‌. به عبارتی از 4/6 ترابیت ظرفیت قابل استفاده از شبکه داخلی به ظرفیت 2/18 ترابیت رسیدیم‌.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حوزه اینترنت نیز 2/1 ترابیت ظرفیت نصب شده بود که به 4/2 ترابیت ارتقا پیدا کرد، گفت: در این مدت براساس مدل شبکه ملی اطلاعات و تعریف جدید مدل تعرفه‌ها، باعث شد با رشد چهاربرابری تولید محتوا به‌خصوص در حوزه محتوای صوتی و تصویری روبه‌رو شویم که مجموعا محتوای داخلی نسبت به قبل رشد 40 درصدی و در مجموع 16 درصدی داشت که عدد قابل توجهی است‌.

وی با اشاره به شکل گرفتن چارچوب‌هایی برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپایی که در فضای مجازی فعال هستند، افزود: با دستور رییس‌جمهور کمیته‌ای تشکیل شد و طرحی با نام طرح نوآفرین شامل کلیه مشکلات کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های تامین منابع مالی، جذب مالی، بیمه، مالیات و مشکلات اینچنینی تدوین شد که ان‌شاءالهه چهارشنبه آینده مصوب می‌شود که گام بزرگی است‌.

آذری‌جهرمی همچنین با اشاره به راه‌اندازی 22 مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا در مراکز استان‌های کشور، اظهار کرد: یکی از کارهای خوب مبارزه با قاچاق تلفن همراه بود که این پروژه نشان داد اگر عزم داشته باشیم، می‌توانیم با قاچاق مقابله کنیم که فازهای این پروژه کامل شده بعد از تثبیت به مرحله نگهداری رسیده است که کار سخت و طاقت‌فرسایی بود‌.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج