درخواست نمایندگان برای دیدار با موسوی و کروبی
۷۱۹۳۱۲
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
۱۱۱۹۲
یک عضو فراکسیون امید مجلس از ارائه درخواست مجوز کمیته رفع حصر برای دیدار با کروبی، موسوی و زهرا رهنورد به شورای عالی امنیت ملی خبرداد.

اعتماد آنلاین: یک عضو فراکسیون امید مجلس از ارائه درخواست مجوز کمیته رفع حصر برای دیدار با کروبی، موسوی و زهرا رهنورد به شورای عالی امنیت ملی خبرداد.

عبدالرضا هاشم‌زایی نماینده تهران و عضو کمیته رفع حصر با تاکید بر اینکه حصر به ضرر منافع ملی است، گفت: در ابتدای مجلس به ما نصیحت داده می‌شد که شما موضوع رفع حصر را رسانه‌ای نکنید اما من این موضوع را قبول ندارم چون ما هیچ ابزاری به‌جز افکار عمومی نداریم. دلیل آن‌هم این است که ما حصر را به ضرر منافع ملی می‌دانیم و به همین دلیل جامعه و افکار عمومی باید مسئولین را تحت تأثیر قرار بدهد که تصمیم عاقلانه و درستی بگیرند.

این نماینده مجلس در خصوص برخی اظهارنظرها مبنی بر تأثیر نامه کروبی در به تأخیر افتادن رفع حصر، گفت: هیچ فضایی برای رفع حصر باز نشده بود که این نامه در این روند تأثیر داشته باشد. به دلیل صلاحدید شورای امنیت ملی می‌توان یک ماه یا حداکثر دو ماه حصر را اعمال کرد نه 8 سال. کسی که در زمان حصر رییس جمهور بوده؛ در حال حاضر آزادانه همه‌چیز را زیر سؤال می‌برد، تحصن می‌کند، اطلاعیه و سخنرانی می‌کند و آزاد است. اما دو نفر از مسئولین قبلی نظام که مورد اعتماد حضرت امام (ره) هم بودند در حصر هستند.

هاشم‌زایی معتقد است که با توجه به اوضاع جهانی و اوضاع منطقه و اتحادهایی که علیه ما در منطقه و دنیا با محوریت آمریکایی‌ها شکل‌گرفته؛ در داخل باید اختلاف‌سلیقه‌ها و اختلافاتمان را کم کنیم و اتحاد محکمی را به وجود بیاوریم که حافظ منافع ملی باشد. البته این موضوع ابزار می‌خواهد. یکی از ابزارهای ایجاد اتحاد، این است که در داخل فضا را امنیتی نکنیم هم برای دانشجویان و هم برای رسانه‌ها و حصر را هم برداریم.

وی ادامه داد: زمانی که جاسوسی برخی از افراد مطرح می‌شود وزارت اطلاعات که اداره تخصصی ضد جاسوسی دارد، اعلام می‌کند که این‌ها جاسوس نیستند و من اطلاعی ندارم. اما نهاد امنیتی دیگر می‌گوید این‌ها جاسوس هستند.

این عضو فراکسیون امید تاکید کرد: در صورتی اتحاد در جامعه ایجاد می‌شود که همه ما یک حرف بزنیم. تصمیم باید متمرکز باشد اما نظرسنجی، نظرخواهی و کارشناسی می‌تواند متعدد باشد و اگر مراکز تصمیم‌گیری متعدد باشد در هر زمینه‌ای به ضرر منافع ملی است.

هاشم زایی با اشاره به دیدارهای اخیر کمیته رفع حصر، گفت: معمولاً هرچند وقت یک‌بار با خانواده آقای کروبی دیدار می‌کنیم.

وی از ارائه درخواست مجوز برای دیدار با آقایان کروبی و موسوی و خانم زهرا رهنورد به شورای عالی امنیت ملی خبر داد و گفت: حداقل باید به افراد قدیمی که با محصورین کارکرده‌اند اجازه دیدار بدهند. من علاوه بر اینکه در مجلس دوم با آقای کروبی همکار بودم در زمان نخست‌وزیری آقای موسوی نیز استاندار ایشان بودم. حداقل توقع داشتیم که ما بتوانیم با محصورین ملاقات داشته باشیم چون ما امتحان خودمان را پس داده‌ایم و جزو نیروهای اول انقلاب هستیم و حداقل شکی به اینکه ما طرفدار نظام هستیم و نمی‌خواهیم نظام آسیب ببیند، نیست.

این عضو کمیته رفع حصر خاطرنشان کرد: ما یک درخواست به شورای عالی امنیت ملی دادیم که بتوانیم با آقای کروبی و آقای موسوی ملاقات کنیم اما هنوز جوابی داده نشده است.

هاشم زایی ادامه داد: چون حکم قضایی در خصوص حصر نداشتیم درخواستمان برای ملاقات با محصورین را تنها به شورای عالی امنیت ملی دادیم. اما اگر یک دادگاه عادلانه‌ای تشکیل می‌شد و حکم می‌داد؛ قوه قضاییه مسئول بود و با آنجا می‌توانستیم صحت کنیم. درهرصورت چون می‌گویند تصمیم حصر با شورای امنیت ملی بوده- البته ما اطلاع دقیقی نداریم- ازآنجا درخواست مجوز کردیم.

وی در خصوص زمان ارائه درخواست به شورای امنیت ملی، گفت: بیش از دو- سه ماه است که درخواست را به شورای عالی امنیت ملی داده‌ایم اما هنوز جوابی نداده‌اند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:56 - 1397/02/29
باز هم فریب مردم . این قسمت دکل نوردی
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1397/02/29
بزارین تو حصر باشن این دیگه خواسته مردم نیست! اونام از خودتونن اینقدر فیلم بازی نکنین! مردم 9 سال پیش احمق بودن که دنبال اینا راه افتادن! همینطور 20 سال پیش که دنبال فریبا خاتمی رفتن!
Italy
15:30 - 1397/02/29
یه ذره به فکر اقتصاد و بیکاری باشید. خدا همین دنیا جوابتون بده بشین درس عبرت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
اینا عـــــــــــمـــــــداً میخان ایران رو ویران کنند.
United States
15:32 - 1397/02/29
حالا که تحریمها شروع شدن و دنیا به شماها گیر داده،یاد فقیر و فقرا و اوضاع داخلی شدین
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1397/02/29
اسم فراکسیون امید برابر شده با تزویر و فریب.
تنها کاری که این فراکسیون انجام میده پرت کردن حواس مردم از افتضای برجامه.با اون سلفی معروفشون با موگرینی
پاسخ ها
جهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
خدالعنتتان کنداگرمردم به فکررفع حصرهستندبرویدبه فکر کاربرای جوانان وتقویت اقتصادی کنید وقلب رهبررااذیت نکنیدخدالعنت کنداحمدی نژادراکه به دامن حیوانی مثل مشای افتادولی ایشان زحمت کشید وزحمتهای ایشان مندگاراست وهمه مردم اورادوست دارندبه شرط اینکه ازاین فرقه شایطین جداشود
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/02/29
تمام مشکلات ریز و درشت مملکت به کنار،مهمترینشون شده رفع حصر!!!اینا نون و آب و کار و حقوق و مسکن و رفع خطر تحریمو و جنگ و تخم مرغ و سیب زمینی پیاز و جالبتر از همه کله پاچه دستی صدهزارتومان!!!!نمیشه.به خدا نمیشه.حالا بگو باز فراکسیون امیدوامیروسعیدورحیم....
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1397/02/30
خداروشکر ک مامسئولانی رو داریم ک بفکر جیب خودشون نیستن فقط بفکر منافع ملت هستن از کی رفع حصر ب نفع منافع ملت هس اینا مثل خودتون جاسوسن وباید توحصر باشن چرا بفکر حاشیه هستین ب داد مردم بدبخت برسید ک ب نان شب محتاجن خدا ازتون نگذره میخایید اینارو آزاد کنید باز براانتخابات بعدی ب دردتون میخورن والا شما بفکر منافع ملی نیستید مردم رو چی فرض کردید ان شاءالله امام زمان ظهور کنه گردن تک تک شما گردن کلفتهای اختلاسگر رو بزنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج