گمانه زنی درباره لیست قلعه‌‌نویی در سپاهان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۲۱۶۱۴
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
۱۲۳۶۰
امیرقلعه نویی از همین حالا لیست بازیکنان مورد نظر خود را در اختیار مدیران باشگاه سپاهان قرار داده است.

ورزش سه: سپاهان فصل گذشته در ادامه ناکامی ها لیگ های پانزدهم و شانزدهم که رتبه های یازدهم و پنجم را کسب کرده بود، رتبه اش به رتبه چهاردهم تقلیل پیدا کرد تا بدترین نتیجه پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر در این رقابت ها رقم بخورد.

اگرچه مدیران سپاهان 6 هفته مانده به پایان مسابقات لیگ شانزدهم، با کرانچار پروژه ای جدید را آغاز کرده بودند، اما در هفته بیست و یکم لیگ برتر و در شرایطی که این تیم رتبه سیزدهم را در اختیار داشت، تیم را پس از شکست یک بر صفر برابر فولادخوزستان به منصور ابراهیم زاده سپردند و این مربی از 8 دیداری که به عنوان سرمربی فعالیت کرد 9 امتیاز کسب کرد و در رتبه چهاردهم فصل را خاتمه داد.


از همین رو بلافاصله پس از پایان لیگ و با توجه به نمایش های خوب ذوب آهن با امیرقلعه نویی مدیران سپاهان به فکر بازگرداندن این سرمربی به سپاهان افتادند که اتفاقا هواداران هم روی سکوها نظر مثبتی روی او داشتند و در نهایت نیز این سرمربی شب گذشته به عنوان مربی فصل آینده سپاهان قراردادی دو ساله با این تیم امضاء کرد.

سپاهان طی لیگ های هفدهم و شانزدهم بیشترین تغییرات را در لیست نفرات خود ایجاد کرد و حالا سوال این است که امیرقلعه نویی با توجه به ضعف های فصل گذشته سپاهان در چه نقاطی به بازیکنان جدید نیازمند است؟

در زیر با توجه به شناختی که از امیرقلعه نویی و سبک بازی او وجود دارد، سعی بر معرفی پست ها و البته بازیکنانی داریم که مدنظر قلعه نویی باری ساختن تیمی قدرتمند هستند.

یک دروازه بان شش دانگ


قلعه نویی طی سال های گذشته و در هر تیمی بوده، همواره دروازه بانان مطمئنی نظیر رحمتی، اخباری و مظاهری را در اختیار داشته. سپاهان فصل گذشته در این پست مشکلات زیادی داشت ولی با اضافه شدن ابراهیم عالمه گلر ملی پوش سوریه بسیاری از نگرانی های هواداران رفع شد و این دروازه بان به چهره ای محبوب در اصفهان تبدیل شد. حالا اما قلعه نویی باید بین حفظ عالمه و یا به خدمت گرفتن دروازه بانانی که در فصل گذشته شرایط خوبی داشتند و شرایط پیوستن به سپاهان را دارند، اقدام کند، تا فصل آینده طلایی پوشان مشکلی در این پست سرنوشت ساز نداشته باشند.

یک مدافع مرکزی خشن و قلدر


سپاهان در حال حاضر عارف غلامی، مهدی رحیمی، سیاوش یزدانی و عزت پورقاز را در قلب خط دفاعی در اختیار دارد ولی به خدمت گرفتن یک دفاع میانی قلدر و سرزن از اولویت های قلعه نویی خواهد بود. سرمربی فصل گذشته ذوب آهن در پنجره زمستانی لیگ هفدهم، خالد شفیعی را از اف سی سئول کره جنوبی به خدمت گرفت تا این مدافع تنومند که در پرتاب اوت های دستی نیز به کمک تیم می آید، پس از تراکتورسازی بار دیگر شاگرد امیر شود. به احتمال فراوان خرید بازیکنی از جنس شفیعی برای مرکز خط دفاعی طلایی پوشان، یکی از اولویت های قلعه نویی خواهد بود تا سرمربی جدید طلایی پوشان به خط دفاعی تیم فصل آینده خود استحکام ببخشد.

تدبیر قلعه نویی برای دفاع راست


حسن جعفری فصل گذشته از تیم فوتبال پدیده به سپاهان بازگشت، اما شرایط سپاهان اجازه نداد این بازیکن نیز روزهای خوب خود در پدیده را تکرار کند. مهدی شیری بازیکنی بود که سپاهانی ها به دنبال عقد قرارداد با او بودند ولی قلعه نویی علاقه ای به این بازیکن نشان نداد و شیری راهی پرسپولیس شد؛ حالا باید ببینیم این سرمربی که از نیمه دوم خرداد ماه تمرینات خود را با سپاهان آغاز می کند به حسن جعفری و توانایی هایی که در پدیده نیز آنها را نشان داده تکیه می کند یا به فکر استخدام یک بازیکن جدید در این پست خواهد بود تا به همراه جعفری شرایط خوبی در این پست ایجاد کند.


ترمیم اصلی ترین ضعف سپاهان


تیم فوتبال سپاهان پس از خداحافظی نویدکیا هنوز نتوانسته جانشین خوبی برای این بازیکن در این پست پیدا کند؛ طالب ریکانی، رافائل کریولارو، ادون حسنی و حتی رسول نویدکیا طی این مدت برای سپاهانی ها در پست هافبک بازیساز به میدان رفتند و حتی گاهی از علی کریمی نیز در این پست استفاده شد، اما هیچ یک از این راه حل ها نتوانستند، مشکل اصلی سپاهان به خصوص در فصل گذشته را که باز کردن گره بازی در شلوغی پشت محوطه جریمه حریفان بود را باز کند؛ در واقع سپاهان تا یک سوم دفاعی حریف شرایط بسیار خوبی به خصوص در دوران حضور کرانچار داشت ولی عدم خلاقیت در این منطقه مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کرد. همین حالا اسم های متفاوتی برای پیوستن به سپاهان در این پست حساس مطرح شده اند و در نهایت باید ببینیم مدیران سپاهان کدامیک را می توانند در اختیار سرمربی جدید خود قرار دهند.

یک مهاجم نوک بلندقامت با شرایط فیزیکی مناسب


قلعه نویی در تمام تیم هایی که حضور داشته، بازیکنانی با فیزیک بدنی خوب و بلندقامت را در اختیار داشته؛ رضا عنایتی، امین منوچهری، سیدصالحی، فرزاد حاتمی و استنلی کی روش بازیکنانی بودند که طی سال های اخیر یکی از یازده نفر اصلی تیم ژنرال را تشکیل می دادند و به نظر می رسد انتخاب مهاجمی با همین ویژگی ها که مورد نیاز سبک به خصوص قلعه نویی است، از اولویت های دیگر این مربی باشد. البته قلعه نویی در این پست مهدی شریفی، مسعود حسن زاده و ساسان انصاری را نیز در اختیار دارد و می تواند با اضافه کردن یک گزینه دیگر شرایط بسیار خوبی را در این پست برای سپاهان رقم بزند.

تیم سازی با تکیه بر قدیمی ها


در نهایت سپاهان علیرغم تمام ضعف هایی که به آنها پرداخته شد، از بازیکنان خوبی نظیر سیاوش یزدانی، علی کریمی، عزت پورقاز، سعید آقایی، میلاد سرلک، مهرداد محمدی، رضا میرزایی، جلال علی محمدی، رضا دهقان و سه مهاجم خوب یعنی شریفی، انصاری و حسن زاده و البته رسول نویدکیا که با پایان دوره نقاهت به تیم اضافه خواهد شد، برخوردار است و قلعه نویی با جذب نفرات مورد نیاز خود می تواند تیمی قدرتمند را آماده لیگ هجدهم کند.

جذب بازیکن چند پسته


در این میان جذب بازیکنی چند پسته نظیر آنچه بوحمدان برای قلعه نویی در ذوب آهن انجام می داد، می تواند برای این سرمربی خالی از لطف نباشد. قلعه نویی با خرید بازیکنی با این ویژگی ها می تواند تیم خود را از گزند محرومیت ها و مصدومیت هایی که گاها سبب خروج بازیکنی مثل سعید آقایی از تیم می شود، حفظ کند.

ادامه تغییرات زیاد یا ایجاد تغییرات ضروری


سپاهان فصل گذشته مشکلات زیادی در پست دروازه بان، مدافع مرکزی و هافبک نفوذی به علاوه یک بازیکن بلندقامت برای استفاده از ضربات سر در نوک پیکان تیم داشت، که به نظر می رسد امیرقلعه نویی باید برای حل مشکلات تیم برنامه ویژه ای برای رفع این ضعف ها داشته باشد. ضمن اینکه سرمربی باتجربه سپاهان باید این نکته را نیز در نظر داشته باشد، که در لیگ های شانزدهم و هفدهم تغییر مداوم بازیکنان، لطمه های جبران ناپذیری به سپاهان زد و قلعه نویی برای قرار نگرفتن در چنین شرایطی باید از ایجاد تغییرات غیرضروری تا حدامکان خودداری کند و تیمی را راهی میدان کند که به زمان زیادی برای هماهنگی نیاز نداشته باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/03/02
زنده بادطوفان زردآسیاوسرورهرچی لنگ وکیسه
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/03/03
اهای طوفان اسیا...یادت باشه همیشه تاج کبیر سرورته....اگر قهرمانی کسب کردید ازصدقه سر قلعه نویی وتاجی هااست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر