علت استعفای آیت الله موحدی کرمانی چه بود؟
۷۲۲۰۶۷
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
۱۵۸۳۵
حجت الاسلام محمدتقی رهبر، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره احتمال دبیرکل شدن حجت الاسلام تقوی و یا حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در این تشکل گفت: همه این آقایان در جامعه روحانیت مبارز مقبولیت دارند. آقای رئیسی از ایام انتخابات تا کنون در جلسات جامعه روحانیت شرکت نکرده اند؛ البته در این موضوع قهر و آشتی در میان نیست.

پایگاه خبری انتخاب: حجت الاسلام محمدتقی رهبر، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره احتمال دبیرکل شدن حجت الاسلام تقوی و یا حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در این تشکل گفت: همه این آقایان در جامعه روحانیت مبارز مقبولیت دارند. آقای رئیسی از ایام انتخابات تا کنون در جلسات جامعه روحانیت شرکت نکرده اند؛ البته در این موضوع قهر و آشتی در میان نیست. ایشان به خاطر مشغولیتی که در آستان قدس دارند، نتوانسته اند در جلسات شرکت کنند.

اخیرا حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز درباره جزئیات تغییر اساسنامه جامعه روحانیت و تفکیک صورت‌گرفته بین دبیرکل و رئیس شورای مرکزی این تشکل، اظهار داشت: قبلاً دبیرکل و رئیس شورای جامعه یکی بودند اما قرار است رئیس شورا همان آیت‌الله موحدی بماند. دبیرکل هم منتخب مجمع و مسئول اجرایی جامعه است.

حجت الاسلام رهبر در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب»، درباره این اظهارات و علت استعفای آیت الله موحدی کرمانی از دبیرکلی این تشکل و نیز گزینه های مطرح برای جانشینی او گفت: بحث استعفا فعلا در کار نیست؛ تا ز مانی که تغییرات در اساسنامه جامعه روحانیت اعمال نشود، آیت الله موحدی کرمانی همچنان دبیرکل خواهد بود.

او با بیان اینکه چند ماهی بود که در جلسات بر سر اساسنامه بحث می شد، گفت: قرار است قدری تشکیلات گسترده و فراگیر شود و از جمع کنونی فراتر برود. طبیعتا این وضعیت جدید فعالیت بیشتری می طلبد و تغییرات در اساسنامه نیز در همین راستا بود.

او با تاکید بر اینکه «آیت الله موحدی کرمانی هنوز دبیرکل جامعه روحانیت مبارز هستند»، درباره گزینه های مطرح برای دبیرکلی گفت: در این مورد به صورت مصداقی صحبتی نشده است.

او درباره احتمال دبیرکل شدن حجت الاسلام تقوی و یا حجت الاسلام ابراهیم رئیسی گفت: همه این آقایان در جامعه روحانیت مبارز مقبولیت دارند. البته آقای رئیسی از ایام انتخابات تا کنون در جلسات جامعه روحانیت شرکت نکرده اند؛ اما این موضوع قهر و آشتی در میان نیست. ایشان به خاطر مشغولیتی که در آستان قدس دارند، نتوانسته اند در جلسات شرکت کنند. اما در هر صورت، برای دبیرکلی هم مقبولیت دارند هرچند هیچ نامی تا کنون مطرح نشده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/03/04
دیگه دوبار بازنشست شده بود دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج