مطهری: نتایج فوق‌العاده‌ای با پیکان گرفتیم
۷۲۲۱۸۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
۵۷۱۰
مربی تیم فوتبال پیکان گفت: در دو فصل اخیر نتایج فوق‌العاده‌ای گرفتیم اما نباید توقعات از این تیم بالا برود.

خبرگزاری فارس: مربی تیم فوتبال پیکان گفت: در دو فصل اخیر نتایج فوق‌العاده‌ای گرفتیم اما نباید توقعات از این تیم بالا برود.

حمید مطهری در خصوص وضعیت تیم پیکان در فصل آینده لیگ برتر گفت: ما از نظر بودجه و مسائل مالی نمی‌توانیم با چند تیم رقابت کنیم. البته ما علاقمند هستیم که بتوانیم بازیکنان و داشته‌های خودمان را حفظ کنیم. اما متاسفانه آنقدر اوضاع بازار فوتبال ایران بلبشو و به هم ریخته است که برخی از بازیکنان قیمت‌های نجومی ارائه می‌دهند. اگر بازیکنی واقعا حقش باشد که چنین پولی بگیرد کسی با آن مشکل ندارد اما برخی بازیکنان قیمت‌های بیخود و بی‌جهت ارائه می‌دهند که این موضوع کار را برای باشگاه‌ها سخت می‌کند.

مربی تیم فوتبال پیکان در ادامه صحبت‌های خود افزود: ما هر سال سختی و زحمت زیادی می‌کشیم و با بودجه کم جوانان زیادی را به فوتبال ایران معرفی می‌کنیم اما برخی باشگاه‌ها آن را تاراج می‌کنند. مطمئنا نتیجه‌گیری در فوتبال خیلی مهم است اما مربیان باید در بخش بازیکن سازی هم به فوتبال خدمت کنند.ما این کار را در باشگاه پیکان انجام می‌دهیم و بازیکنانی را به فوتبال ایران معرفی کردیم که 2-3 سال آینده اسم‌های بزرگی در فوتبال خواهند بود. همانطور که در زمانی که در سایپا بودیم بازیکنانی را به فوتبال معرفی کردیم که الان مسافر جام جهانی هستند. ما دوست نداریم در ترکیب تیمی‌مان تغییراتی انجام دهیم و به بازیکنان خودمان اعتقاد و اعتماد کافی داریم. فکر می‌کنم در صورت حفظ بازیکنانمان و اضافه شدن 4-5 بازیکن دیگر بتوانیم تیم قدرتمندی را روانه مسابقات کنیم اما به هر حال یکسری مسائل دست ما نیست و از عهده ما خارج است.

وی افزود: وقتی بازیکنی قرارداد ندارد می‌رود و این موضوع دست ما را خالی می‌کند اما در فوتبال حرفه‌ای دنیا این اتفاقات رخ می‌دهد ما از نظر مالی نمی‌توانیم با برخی باشگاه‌ها رقابت کنیم و به هر حال یکسری باشگاه‌ها با پیشنهادات بهتر آنها را جذب می‌کنند. من یک توصیه به بازیکنان تیم خودمان انجام دادم و آن اینکه اولویت تصمیم‌گیری آنها پیشرفت فوتبالی باشد نه مسائل مالی. البته قبول دارم که پول در فوتبال مهم است اما نباید در اولویت تصمیم‌گیری بازیکنان باشد. آنها قبل از هر چیز به پیشرفت در فوتبال فکر کنند و نگاه‌شان رو به جلو باشد.

مطهری در خصوص عملکرد پیکان در دو فصل اخیر و اینکه آیا این تیم در فصل آینده می‌تواند سهمیه آسیایی بگیرد، تصریح کرد: دو فصل قبل که ما به پیکان آمدیم این تیم همیشه بین لیگ برتر و لیگ دسته اول در رفت و آمد بود. و ما در وهله اول این تیم را به ثبات رساندیم. در فصل اول به عنوان ششمی رسیدیم و فصل گذشته هم تا روز آخر در کورس کسب سهمیه آسیایی بودیم.امسال می‌خواهیم تیم محکمی داشته باشیم اما ما نشان دادیم که تیمی نیستیم که به یک نفر وابسته باشیم و به معنای واقعی وحدت تاکتیکی و تیمی داریم. ما در دو فصل گذشته فوق‌العاده بودیم و جوانان زیادی را به فوتبال ایران معرفی کردیم. این در حالی است که نتایج خوبی هم گرفتیم. یک چیز را صادقانه می‌گویم و آن اینکه با توجه به شرایطی که اشاره کردم نباید انتظارات از پیکان زیاد باشد. به هر حال رقابت سختی بین تیم‌ها وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم بهترین نتایج را بگیریم و هیچ گاه امیدمان را از دست نخواهیم داد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با امضای قرارداد مجید جلالی با او هم قراردادی امضا شده یا خیر،‌افزود: آقای جلالی قراردادش را با پیکان بست و به من پیشنهاد همکاری داد اما هنوز قراردادی امضا نشده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج