صیاد مثل قائدی، تیام مثل کاوه؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۲۴۶۰۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
۱۸۶۵۴
شرایط استقلال در نقل و انتقالات لیگ هجدهم شباهت زیادی به فصل گذشته دارد.

روزنامه گل: شرایط استقلال در نقل و انتقالات لیگ هجدهم شباهت زیادی به فصل گذشته دارد. علیرضا منصوریان منهای بازی برگشت مقابل نتیجه فاجعه باری که مقابل العین گرفت، نیم‌فصل دوم موفقی را با استقلال پشت سر گذاشته بود و به دنبال بستن تیمی قدرتمند و متفاوت برای قهرمانی و البته حضور موفق در لیگ قهرمانان آسیا 2018 بود. سرنوشت و وضعیت برخی از بازیكنان و ستاره‌های استقلال در آن مقطع شباهت جالبی با امروز دارد. هواداران استقلال منتظر اولین خرید تیم‌شان و شروع رسمی نقل و انتقالات هستند. تاخیر باشگاه در اعلام رسمی اولین بازیکن خریداری شده کم کم صدای هواداران را در آورده و حتی برخی در کمال تعجب صحبت از تئوری توطئه برای ناکام ماندن استقلال می‌کنند. شاید بررسی اولین خریدها و جدایی‌های بازیکنان استقلال در فصل گذشته به هواداران این تیم یادآوری کند که دست کم نسبت به فصل، در بازار نقل و انتقالات عقب نیستند.


اولین خرید 18 خرداد


اولین خريد استقلال برای لیگ هفدهم 18 خرداد بود. مهدی قائدی مهاجم زیر 18 سال ایرانجوان بوشهر که صحبت از حضورش در تیم رقیب یعنی پرسپولیس مطرح بود، یکشبه استقلالی شد و سایت رسمی باشگاه از پدیده لیگ یک در حالی که پیراهن استقلال را در دست داشت رونمایی کرد. امسال هم احتمالا نخستین خرید رسمی آبی پوشان تهرانی یک بازیکن زیر 18 سال است. الهیار صیاد منش مهاجم سابق تیم ملی نوجوانان و سایپا که باشگاه استقلال از مدت ها قبل به دنبال جذب او است. جالب این که نام صیاد منش اولین بار برای پرسپولیس مطرح شد.درست مثل قائدی! حالا باید دید بازهم اولین بازیکنی که رسما آبی پوش می‌شود یک فوتبالیست نوجوان است؟ هنوز 10 روز تا 18 خرداد باقی مانده است و افتخاری و توفیقی فرصت زیادی دارند تا رکورد اولین خریدشان برای استقلال را شکسته و چند روز زودتر این کار را انجام دهند.


خرید بزرگ در 21 خرداد


اولین خرید بزرگ و لیگ برتری استقلال در فصل گذشته، ساعت 30/21 یکشنبه 21 خرداد بود که حسن بیت‌سعید مهاجم 27 ساله استقلال خوزستان با قرارداد 2 ساله رسما آبی‌پوش شد. قبل از حسن بیت‌سعید که نخستین خرید اسم و رسم دار و بزرگ آبی‌پوشان بود فقط با جوان آینده دار و پایه دار و قائدی لیگ یکی قرارداد بسته بودند. دومین خرید بزرگ استقلال هم 3 روز بعد و بازهم حول و حوش ساعت 30/21 انجام شد که سجاد شهباززاده به استقلال برگشت و صاحب پیراهن شماره 10 شد. البته شیرینی خرید شماره های 7 و 10 دوام چندانی در کام استقلالی ها نداشت و چند ساعت بعد از انتشار خبر رسمی آمدن سجاد بود که در اینستاگرام یک خبر شوک آور و ناراحت کننده اردوی آبی‌ها در ناراحتی فرو برد. جالب اینکه شهباز‌زاده و بیت‌سعید با وجود اینکه نخستین خرید های لیگ برتری و سوگلی‌های نقل و انتقالاتی استقلال بودند فصل خوبی را پشت‌سر نگذاشتند و اولین بازیکنانی بودند که جدایی‌شان قطعی شده و در نیم فصل بدون گل زده تیم را ترک کردند.


شوک ستاره در 24 خرداد


دغدغه اصلی هواداران استقلال در این روزها ماندن یا رفتن مامه بابا تیام است. فصل گذشته هم کاوه رضایی که اتفاقا او هم از دست مدیریت باشگاه ناراحت بود شرایطی مشابه امروز مهاجم سنگالی داشت. منصوریان و مدیران استقلال با اطمینان از ماندن و تمدید قرارداد ستاره تیم خبر می‌دادند، اما کاوه 24 خرداد با انتشار پستی تلگرامی و خداحافظی ناگهانی از هواداران تیمش آنها را در شوک بزرگی فرو برد. سرمربی و مدیران باشگاه هم که انتظار جدایی رضایی، آن هم بدون اطلاع قبلی را نداشتند حسابی از دست شماره 9 عصبانی و خشمگین شدند. کاوه در اینستاگرامش نوشت: «هواداران عزیز و دوست داشتنی استقلال؛ از تمام محبت و حمایت‌های شما طی یک سال اخیر سپاسگزارم. این تصمیم برایم مهم، ناگهانی و سریع بود و برای پیشرفت فوتبالم می‌بایست فوتبال اروپا را هم تجربه کنم. به امید روزهای خوب و آفتابی استقلال و به امید روزی که دوباره برای استقلال بازی کنم. از همه متشکرم. از تمام دوستانم که یک سال برای استقلال در زمین جنگیدیم و از مربیانی که تا الان برایم زحمت کشیدند.» شاید همین تجربه تلخ باعث شده تا توفیقی دیگر با صراحت از حفظ مامه تیام حرف نزند. حالا باید دید تیام چه برنامه‌ای دارد خبر توافق و ماندنش به گوش هواداران می‌رسد یا قبل از پایان خرداد او هم در اینستاگرام از هواداران آبی خداحافظی می‌کند؟


تمدید ستاره‌ها در 30 خرداد


قرارداد وریا غفوری و امید ابراهیمی با استقلال تمام شده و وینفرد شفر بارها تاکید کرده باید هرچه زودتر قرارداد این بازیکنان تمدید شود. با وجود تاکید سرمربی تیم هنوز این اتفاق نیفتاده است. جالب این که فصل قبل هم این دونفر قرارداد نداشتند و باشگاه در فصل نقل و انتقالات با آنها تمدید کرد. وریا و امید هر دو نفر 30 خرداد پای برگه تمدید قراردادشان را امضا کردند و به شکل رسمی آبی‌پوش باقی ماندند. حالا باید دید باشگاه برای فصل آینده می‌تواند قرارداد وریا و ابراهیمی را تمدید کند و این اتفاق چه زمانی رخ می دهد. شاید استقلالی ها بتوانند و شانس این را داشته باشند که 30 خرداد یال قبل از ماندن وریا را نهایی کنند اما در مورد امید ابراهیمی با توجه به حضورش در جام‌جهانی این کار نشدنی است و در بهترین و سریع‌ترین زمان ممکن او 5 تیر از روسیه به تهران برمی‌گردد و این فرصت را خواهد داشت تا برگه تمدید قراردادش را امضا کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر