آذری: یک باشگاه خاص، قیمت بازیکنان را گران کرد!
۷۲۴۶۱۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰
۱۲۸۴۱
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: یک باشگاه خاص بازار نقل و انتقالات را دچار هیاهو و آشفتگی کرده است.

خبرگزاری فارس: سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با وجود آنکه امیر قلعه‌نویی از تیم ذوب‌آهن جدا شد اما همچنان در تلاش است که تیمی آماده مهیای مسابقات فصل آینده بکند و با توجه به حضور ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا در تلاش است تا با کمترین هزینه باشگاهش بهترین عملکرد را در فصل نقل و انتقالات داشته باشد.

* بازیکن لیگ یکی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد

سعید آذری در مورد وضعیت نقل و انتقالات ذوب‌آهن گفت: باشگاه ذوب‌آهن عجله‌ای برای نقل و انتقالات ندارد و هواداران باشگاه نگران نباشند زیرا باشگاه ذوب‌آهن در یک حرکت منطقی بازیکنان مورد نظرش را جذب خواهد کرد. اکنون یک باشگاه خاص بازار را داغ کرده است و شاهد بازاری آشفته در نقل و انتقالات هستیم، به‌طوری که بازیکنی که در لیگ یک حضور داشته اکنون به باشگاه‌های لیگ برتری پیشنهاد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی می‌دهد.

* یک باشگاه خاص باعث گرانی بازیکنان شده است

وی افزود: وقتی یک باشگاه خاص با ورودش به بازار نقل و انتقالات باعث افزایش قیمت بازیکنان شده یاد ۷-۶ سال پیش در فوتبال ایران می‌افتیم که چنین اتفاقی افتاد و قیمت بازیکنان به صورت نجومی بالا رفت، اما ذوب‌آهن دچار این هیاهوی بازار نخواهد شد. ما بازیکنانی را جذب می‌کنیم که با بودجه باشگاه همخوانی داشته باشند در حال حاضر یک باشگاه خاص باعث گران شدن فوتبالیست ها شده است.

* اسکلت اصلی ذوب‌آهن حفظ می‌شود

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به بازیکنان اصلی تیمش گفت: فصل آینده رشید مظاهری، مرتضی تبریزی، محمدرضا حسینی، هادی محمدی، محمدرضا عباسی، قاسم حدادی‌فر، نژاد‌مهدی، درخشان‌مهر و محمد ستاری حفظ می‌شوند و به هیچ عنوان عجله‌ای هم برای خرید بازیکن نداریم به خصوص اینکه قیمت بازیکنان بالا رفته است. ما در این بازار حساب‌شده عمل خواهیم کرد.

* ۳-۲ بازیکن خوب اما ارزان خارجی جذب می‌کنیم

آذری در مورد زمان حضور امید نمازی در ایران گفت: امید نمازی پنجشنبه به ایران می‌آید و بعد از جلسه‌ای که با او خواهیم داشت، جزئیات برگزاری نشست خبری و همچنین زمان آغاز تمرینات را از طریق باشگاه اطلاع‌رسانی می‌کنیم. نمازی ۳-۲ بازیکن خوب خارجی با قیمت‌های بسیار مناسب هم به باشگاه خواهد آورد. بازیکنانی که قیمت‌شان حتی از بازیکنان خارجی که فصل گذشته داشتیم بهتر خواهد بود.

* کی‌روش بازیکن آزاد بود

وی در مورد اینکه منظورش بازیکنی ارزان‌تر از استنلی کی‌روش است، گفت: نه، من به کی‌روش کاری ندارم. او بازیکن آزاد بود و به تیم دیگری رفت. ما بازیکنان دیگری هم داشتیم که بازیکنان جدید و خارجی که به تیم ما می‌آیند قیمت‌شان پایین‌تر از بازیکنان فصل گذشته هستند.

* بازیکن یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری وارد بازار ایران شده است

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه منظورش از باشگاه خاص برای ریخت و پاش تیم سپاهان است یا باشگاه دیگری، گفت: من اسمی از هیچ تیمی نمی‌برم اما می‌گویم یک باشگاه خاص چنین کاری کرده است. برای باشگاه‌ همشهری‌ام هم که مخاطبان زیادی دارد به عنوان یک اصفهانی آرزوی سالی خوب و پر از موفقیت می‌کنم اما توجه داشته باشید که در لیگ ایران اکنون بازیکنی با قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار وارد شده است. در چنین شرایطی تیم‌های دیگر باید حساب دستشان بیاید و بدانند قرار است با چه تیم‌هایی رقابت کنند.

*‌ این قیمت‌ها فوتبال ایران را نابود می‌کند

آذری در مورد اینکه منظورش از تیام مهاجم استقلال است، گفت: من اسمی از هیچ بازیکن یا باشگاهی نمی‌آورم، اما با چنین ریخت‌وپاش‌هایی و چنین قیمت‌هایی فوتبال ایران نابود می‌شود. زمانی می‌گفتند باشگاه‌های صنعتی، بازیکنان گرانقیمت می‌خرند، اما ذوب‌آهن هیچ‌وقت در بازار نقل و انتقالات ریخت و پاش نمی‌کند و وارد چنین بازاری نمی‌شود. ما نمی‌خواهیم بازیکنانی بگیریم که لطمه‌اش به تیم‌هایی مثل نساجی، سپیدرود رشت و نفت مسجدسلیمان بخورد. شاید یک راهکار برای کنترل قیمت استفاده از سهمیه بازیکنان زیر ۲۳ سال و امید تیم‌ها باشد تا باشگاه‌ها به پرداخت پول زیاد به بازیکنان سوق پیدا نکنند.

* رجب‌زاده فصل آینده هم در ذوب‌آهن است

وی در مورد شایعه جدایی رجب‌زاده از باشگاه ذوب‌آهن گفت: رجب‌زاده سرمایه فوتبال و باشگاه ذوب‌آهن است و من وظیفه دارم که از تلاش‌های مهدی که همواره در شرایط مختلف در کنار باشگاه ذوب‌آهن بوده تشکر کنم. او بیش از یک دهه است که برای ذوب‌آهن زحمت کشیده است. رجب‌زاده فصل آینده هم در ذوب‌آهن می‌ماند.

* بازیکن، مربی و مدیرعامل ذوب‌آهن کم‌خرج هستند

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد اینکه قیمت کادر فنی ذوب‌آهن در این فصل نسبت به فصل گذشته بسیار کمتر شده گفت: ذوب‌آهن نه‌تنها در بحث مربی بلکه در بحث بازیکن و حتی مدیرعاملش هم بسیار کم‌هزینه است. من را با مدیران دیگر باشگاه‌ها مقایسه کنید. ما همواره سعی کرده‌ایم با کمترین هزینه بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی در مورد اینکه هدف‌گذاری ذوب‌آهن با وجود صرفه‌جویی اقتصادی تغییر خواهد کرد یا نه،‌گفت: هدف اصلی ما این است که روند موفقیت‌آمیزی که تاکنون داشته‌ایم را ادامه بدهیم و این فرآیند ۵ ساله همچنان حفظ شود.

* تبریزی را به هیچ تیمی نمی‌فروشیم

آذری در مورد جدایی بازیکنان ذوب‌آهن گفت: هیچ بازیکنی از تیم ما جدا نمی‌شود مگر اینکه پیشنهاد عالی خارجی داشته باشد. خطاب من مرتضی تبریزی هم هست. او یک فصل دیگر با باشگاه ذوب‌آهن قرارداد دارد و فصل گذشته نیز یکی از بهترین بازیکنان لیگ و باشگاه ما بود. به باشگاه‌هایی که خواهان تبریزی هستند می‌گویم تبریزی فروشی نیست و از طریق خبرگزاری فارس اعلام می‌کنم که دلال‌ها و باشگاه‌ها اطراف بازیکنان ما حاضر نشوند، زیرا آنها فروشی نیستند.

*‌ با محسن مسلمان تلفنی صحبت کردم

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد احتمال جذب محسن مسلمان اضافه کرد: ما بازیکنی را می‌خواهیم که با تمام وجودش با باشگاه ذوب‌آهن عشق بورزد. محسن مسلمان محصول آکادمی باشگاه ذوب‌آهن بوده و اگر به ذوب‌آهن بیاید قدمش روی چشم. من ۳-۲ مرتبه با محسن مسلمان صحبت کردم، اما تصمیم‌گیری را به خودش واگذار کردم. بودجه باشگاه ذوب‌آهن برای جذب بازیکن یک بودجه منطقی است، از سوی دیگر هم فوتبالیست‌ها جزو اقشاری از جامعه هستند که نه تحصیلات عالیه دارند و نه بیمه. دو پا و یک مغز دارند، گاهی مغزشان دچار وسوسه می‌شود و هر لحظه هم ممکن است پاهایشان از کار بیفتد، بنابراین حق دارند هرجا پول بیشتری به آنها می‌دهد بروند، هرچند پول بیشتر تضمین‌کننده ادامه فوتبال نخواهد بود. ممکن است بازیکنی در یک باشگاه پول کمتری بگیرد، اما شرایط بهتری داشته باشد، هم از نظر محیط باشگاه و هم با رفتارهای مناسب‌ترین مواجه شود.

وی افزود: ضمن اینکه بازیکنان در برخی باشگاه‌ها به چشم غریبه دیده می‌شوند و همواره برادر ناتنی محسوب می‌شوند، اما من با محسن مسلمان صحبت کرده‌ام، به خواسته و تصمیمش احترام می‌گذارم. او روحیات سعید آذری را می‌شناسد، ضمن آنکه عنصر پول در نقل و انتقالات حرف اول و آخر را می‌زند اما من می‌گویم ما محسن مسلمان را می‌خواهیم که او با تمام وجودش باشگاه را دوست داشته باشد، ضمن آنکه به محسن هم حق انتخاب می‌دهم و اینکه او حق دارد که به فکر مسائل مالی‌اش باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/03/08
قلعه نویی .. ذوب اهن میخواهدجام باشگاههای اسیا بازی کنه چرا بازیکناش ومیبره باخودش
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1397/03/08
استفراغ و شله زرد قیمتهارو بالا میبرند
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/03/08
دروغ که نمیگه استقلال از کجا داره ساپورت میشه ؟ با دلار 6000 تومن بخوای حساب کنی واسه یک فصل برای تیام باید 9 میلیارد پول بده اصلن همچین چیزی منطقی نیست اسپانسر استقلال و پرسپولیس یک شرکته ولی چطوری استقلال همچین کاری میتونه انجام بده در حالی که از سامانه هواداری پرسپولیس درامد ییشتری داره جز اینکه دولت داره یه سری کارها میکنه که بعد چند سال یه جام به استقلال بدن بی خلاقی توی این فوتبال داره بیداد میکنه
United Arab Emirates
01:08 - 1397/03/09
تو خوبی
پاسخ ها
لالی خوزستان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
تیم کثیفلنگپولیسه با اینکه از نقل انتقالات نحرومه میره دست میزاره روی بازیکنایی که تیمهای دیگه میخان وقیمتها بالا میبرن
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1397/03/12
تیمی نیست جز کیسه کشها با پول ملت دارن ولخرجی میکنن همش هم سوم میشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج