واکنش ابتکار به ماجرای مدرسه غرب تهران
۷۲۵۰۷۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
۷۱۹۷ 
معاون زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مجلس باید هر چه زودتر قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را در صحن علنی بررسی کند، گفت: علاوه بر قانون، به آموزش کودکان و نوجوانان در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیازمندیم.

خبرگزاری ایسنا: معاون زنان و خانواده ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مجلس باید هر چه زودتر قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را در صحن علنی بررسی کند، گفت: علاوه بر قانون، به آموزش کودکان و نوجوانان در زمینه آسیب‌های اجتماعی نیازمندیم.

معصومه ابتکار با اشاره به اینکه موضوع تعرض به دانش‌آموزان در یکی از مدارس غرب تهران در جلسه امروز دولت مطرح شد که دولت و وزیر آموزش و پرورش موضع خیلی محکمی در این زمینه داشتند، اظهار کرد: من هم در این باره صحبت کرده و دو راهکار معرفی کردم.

وی در ادامه افزود: معتقدم باید محکم و قاطعانه از مجلس بخواهیم قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را که بخشی از آن مربوط به جرایم کودک‌آزاری است و بحث بازدارندگی این جرم را تقویت می‌کند را به صحن علنی بیاورد. این قانون در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح و قرار بود به صحن علنی بیاید؛ دو ماه است که پیگیر این مساله هستیم ولی هنوز به صحن مجلس نیامده و مطرح نشده است.

معاون زنان و خانواده ریاست‌جمهوری همچنین افزود: باید در رابطه با موضوع کودک‌آزاری و آزار جنسی به کودکان و نوجوانان آموزش لازم را بدهیم. این موضوع هم در کتب درسی باید مطرح شود و هم باید مهارت‌های زندگی کودکان و نوجوانان را افزایش دهیم؛ رییس‌جمهور هم به تقویت مهارت‌های زندگی در مدارس تاکید کرد. خوشبختانه با حذف بخشی از آزمون‌های دوره ابتدایی، فضا برای مهارت‌های زندگی بیشتر باز می‌شود. افزایش مهارت‌های زندگی می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند، کودکان باید این مهارت‌ها را یاد بگیرند تا درگیر این آسیب‌ها نشوند.

ابتکار با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در این زمینه نقش مهمی دارند، خاطرنشان کرد: جمعیت امام علی در حوزه آسیب‌های اجتماعی اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و در حال آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان است. راهی جز آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان و جوانان نداریم.

وی با بیان اینکه موضوع حمایت از مداخلات اورژانس اجتماعی ۱۲۳ را در حوزه زنان و خانواده پیگیری می‌کنیم، گفت: اورژانس اجتماعی موثرترین روش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کودک‌آزاری است. عموم مردم باید بدانند یک اورژانس اجتماعی وجود دارد و اگر در جایی کودک‌آزاری، همسرآزاری و انسان‌آزاری اتفاق بیفتد، این اورژانس مداخله کرده و مانع اقدامات خلاف قانون می‌شود.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/03/09
سر شما سلامت.. هر چی شده به بچه های مردم در این سیستم آموزشی شما شده!!! الحمدوالله بچه های شما در بلاد کفر صحیح و سالم هستن ... مرگ بر آمریکا و انگلیس.
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1397/03/09
این ابتکارپیتم بازرگانی شده هردفعه یه چیزی میگه محیط زیست وخراب کردی دیگه چی میخواهی بروبازنشسته بشو برای بیکاری وفقرکم بودجگی کم ابی بی ابی خشکسالی نجومی چیکارکردی بیاحرف بزن برعکس۱۶ملیون افغانی پرکردین کشوربعدمیگین۲تا۳ملیون افغانی بیوانه کشوروازهیچی خبرندارین فقط رادیوگفت توورامین۳/۵ملیون هستن و۱۰ملیون شغل اشغال کردن ونمایندگان گفتن یعنی چه که بیش از۳ملیون شغل ساختمانی واشغال کردن وچندبرابران توشغلهای دیگه همه اینها درروزکم کم ۳۰لیتراب مصرف کنن میشوددرروز۵۰۰ملیون لیتراب مصرف میکنن توشغلهاشون توخوردوخوراک لبنیات وسبزیجات ومیوجات وگوشت ‌‌‌‌‌
ساختمان همه همه اب بایدبااب بتش وبدون اب نمیش اندازه ۱یک پنجم۵ جمعیت کطورابمون مصرف میکنن وضررهزینه۲۰۰سال به ایران وایرانی میزنن طبق گفته مسولین
Germany
16:30 - 1397/03/09
از پسرت تو آمریکا چه خبر ابتکار؟
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1397/03/09
تا بیاین یه کاری بکنین ما از نگرانی و استرس مردیم منی که دو تا پسربچه دبستانی دارم جرات ندارم تو تابستون هیچ باشگاه یا کلاسی ببرمشون از چند روز پیش که چهارچشمی مواظبشونم هم من هم اونا خسته و فرسوده شدیم
France
17:07 - 1397/03/09
مرگ بر آمریکا بگو و بچه هایت رو بفرست زندگی کنن، .....
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1397/03/09
اینجا معلوم میشه سند 2030 چقدر به درد میخوره
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1397/03/09
به خاطر همين ضعف اموزشي تو ايرانه كه اقازاده رو فرستادند بلاد كفر درس بخونه
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1397/03/09
ابتکارشما سلامت باشید گوربابای مردم هربلایی سرشون بیاد.میگن سوارازپیاده خبرنداره.این پیرزن چه خاصیتی برای مردم داره.پسرش توآمریکا ارپولهای بادآورده ....
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1397/03/10
یعنی میخوای این کارو علنی آموزش بدی همون سند۲۰۳۰ کثافتا شماها عادییش کردینچندمین باره این کارا رو‌ماست مالیکردین
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1397/03/10
ابتکارچه کاره هست که درهمه امورنظرمیده.بروبابادنبال بچه هات امریکا.هنوزداری ازاین مملکت بهره میبری ومیفرستی اونجا.لااقل درهمه موارداظهارنظرنکن.ای آگاه بتمام امور.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج