ضرورت گرفتن تضمین لازم از اروپا در مورد برجام
۷۲۵۷۴۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
۳۸۹۶ 
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به شروطی که مقام معظم رهبری برای اروپا در خصوص برجام قائل شدند، گفت: باید به این شروط توجه کرد تا تجربه خروج آمریکا از برجام اتفاق نیفتد. باید تضمین‌های لازم از اروپا گرفته شود.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به شروطی که مقام معظم رهبری برای اروپا در خصوص برجام قائل شدند، گفت: باید به این شروط توجه کرد تا تجربه خروج آمریکا از برجام اتفاق نیفتد. باید تضمین‌های لازم از اروپا گرفته شود.

یحیی کمالی‌پور با اشاره به شروطی که مقام معظم رهبری برای اروپایی‌ها در خصوص برجام قائل شدند، گفت: ما همه مسئولین نظام وظیفه داریم که در جهت رعایت مصلحت نظام و مردم عمل کنیم و این مصلحت در کلام مقام معظم رهبری با شروطی که تعیین کردند، خلاصه می‌شود.

وی افزود: با توجه به بدعهدی‌های آمریکا و با توجه به اینکه اگر به آن مواردی که مدنظر مقام معظم رهبری در حوزه برجام بود، به نحو صحیح عمل می‌شد و تضمین‌های لازم و کافی از آمریکا گرفته می‌شد، آمریکا امروز به سادگی نمی‌توانست از برجام خارج شود و حداقل تعهداتی برایشان قائل می‌شدیم و مکلف می‌شدند که خسارت ملت ایران را پرداخت کنند.

وی افزود: امروز هم نگاه مقام معظم رهبری همین است که اگر ما با کشورهای اروپایی می‌خواهیم مذاکره کنیم، باز به دام دیگری گرفتار نشویم و تجربه خروج آمریکا از برجام برایمان تکرار نشود. راه این است که بر اساس همان مواردی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند تضمین‌های لازم و کافی را از اروپایی‌ها در حوزه‌های مختلف اخذ کنیم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: اگرچه این موضوع مطرح است ولی بعید به نظر می‌رسد که کشورهای اروپایی، ایران را به منافع خودشان در رابطه با آمریکا ترجیح دهند ولی با این حال برای اینکه بهانه‌ای به دست آنها داده نشود و فضای حاکم بر جامعه ملتهب نشود گفته شد ایرادی ندارد، اگر می‌خواهید مذاکره کنید، مذاکره کنید ولی در صورتی به توافق برسید که آنها به این شروط تن دهند.

کمال‌پور در پایان تاکید کرد: اگر این شروط رعایت شود مطمئنا اگر روزی اروپاییان بخواهند برجام را نادیده بگیرند و مثل آمریکا از آن خارج شوند، حداقل باید خسارت ایران را متحمل شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1397/03/11
کو گوش شنوا کدوم مسولین به فرمایشات امام توجه میکنه از این گوش میشنون و از گوش دیگه خارج میکنن وگرنه امروز کشورمون اینطور نبود و فشار اقتصادی رو مردم
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/03/11
من که یک شهروند عادی هستم بعداز این کشمکشهای اتفاق افتاده در مورد برجام متوجه شدم که درواقع اروپاییها نقش مهمی دربرجام ندارن و آنهاهم تحت نفوذ.وفرمان آمریکاهستن والآن این آمریکاست که.مسیر سیاست وحرکت اروپا رو مشخص میکنه.ولی ماهنوز دنبال گرفتن تعهد وتضمین از.اروپاهستیم !!!!
بعضیها میگن باید دربرجام قراردادها رامحکمتر میبستیم اولااگربرجام به نفع آمریکابودکه الآن نمیزدزیرش ثانیا آمریکا با هیچکس حتی دوستان نزدیکش صادق نیست چه برسه به ما.ازاول نبایدبا آمریکا توافق میکردیم.شورای امنیت ملی ومجمع تشخیص نبایداجازه مذاکره میدادن.
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/03/11
بابا اروپا خودش هم زیرفشار امریکاست چگونه تضمین بدهد؟ مگرعقل ندارید شما به ملت کفتید برجام همه چیزا درست کرده کو کجا کی چی شد حالا اروپا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج