تلاش آمریکا برای محاصره ایران با کشورهای عربی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۲۷۳۸۴
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
۱۸۰۱۳
تحلیلگران آمریکایی نزدیک به دولت ترامپ انتظار نداشتند که قطر از دولتهای چهار گانه خلیج فارس چشم پوشی کند. آنچه برای واشنگتن اهمیت دارد آن است که دوحه در خط گرایشهای آمریکا قرار گرفته و در مسیر تحقق استراتژی های محاصره ایران از کمک آن برخوردار باشد.

پایگاه خبری انتخاب: القدس العربی چاپ لندن در تحلیلی به قلم رلى موفّق نوشت: با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا تحولات ریشه ای مهمی در منطقه اتفاق افتاده است. چه کسی گمان می کرد که ایران پس از 8 سال آزادی که در زمان اوباما داشت ممکن است توسط ترامپ اینطور تحت فشار قرار گیرد؟ چه کسی انتظار داشت که نزاع عربی اسرائیلی به این حد از چالشها برسد و رئیس جمهور جدید آمریکا در خطاب تبلیغاتی اش از انتقال سفارت کشورش به قدس سخن بگوید؟ از اینجاست که بحث پیرامون افق بحران خلیج فارس آغاز می شود.

این رسانه عرب زبان ادامه داد: آنچه وزیر خارجه امریکا در مورد ضرورت اتحاد خلیج فارس برای تضمین امنیت منطقه گفت، پیش از اعلام خروج ترامپ از توافق هسته ای با ایران بود.

دولتهای شورای همکاری خلیج فارس و ایالات متحده در سال گذشته نشستی در ریاض برگزار کردند که طی آن پیش نویس تفاهمی برای تشکیل یک مرکز مقابله با تامین مالی تروریسم را امضا کردند که در حال حاضر در معرض امتحان سختی قرار گرفته است و اعضای آن قصد دارند تحریمهای آمریکا علیه موسسات و افراد را إعمال کنند. در این میان قطر نیز در پی اجرای این تحریمهای آمریکایی است تا از تمجید و حمایت آن برخوردار شود.

تحلیلگران آمریکایی نزدیک به دولت ترامپ انتظار نداشتند که قطر از دولتهای چهار گانه خلیج فارس چشم پوشی کند. آنچه برای واشنگتن اهمیت دارد آن است که دوحه در خط گرایشهای آمریکا قرار گرفته و در مسیر تحقق استراتژی های محاصره ایران از کمک آن برخوردار باشد.

فراهم کردن شرایط لازم برای محاصره ایران در ابتدا ایجاد دریچه ای از سوی قطر را می طلبد، که با وجود نیازش به رابطه با ایران، امروز چاره ای جز این کار ندارد. ایران از بحران خلیج فارس استفاده کرد اما در صورتی که استراتژی آمریکا بخواهد موفق شود، این بهره گیری ایران از اوضاع بحران بین دولتهای خلیج فارس نمی تواند ادامه داشته باشد.

آمریکا قصد دارد ایران، نیروهای وابسته به آن و منابع مالی تقویت کننده این نیروها را از دروازه تحریمهای اقتصادی و مالی کنترل کند و این مساله نیازمند تدابیر و اقدامات سخت گیرانه ای است که می تواند به حد بستن دریچه ها با ایران و اعمال تحریم در حق دولتهایی برسد که از تحریمها سرپیچی کنند.

راه حل بحران دولتهای خلیج فارس با قطر تنها از گذرگاه واشنگتن عبور می کند. اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر درخواست آمریکا از پادشاه کویت مبنی بر دوری از پرونده مصالحه؛ صلحی که حتی در صورت وقوع منجر به بازگشت آبها به مسیر سابقش نمی شود. رابطه عربستان و قطر که از چند دهه پیش بی اعتمادی به آن راه یافته است، مانند رابطه بین برادر بزرگتر و کوچکتر است که به دلیل تجاوز برادر کوچکتر از حدود خود و گذشتن از خطوط قرمزی که برادر بزرگتر برای آن تعیین کرده بود، متشنج شده است.

حل بحران بین دولتهای عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر، بر پرونده های مورد اختلاف بین آنها و بعد سیاسی آن متمرکز شده و پیامدهای این اختلافات بر شورای همکاری های خلیج فارس را بررسی می کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1397/03/14
چرا بعد از برجام ایران پیشنهاد آمریکا راجب به کنار گذاشتن خصومت و رابطه دوستانه را رد کرد و آرزوی کشورهای عربی همسایه ایران رو براورده کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
ازبس مسعولین نادونی داریم.اینبار تحریم ها ضررات زیادی به ما خواهد زد
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/03/14
بهترین کار اینه که ماهم پاتک بزنیم و همه رو محاصره کنیم

خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/03/15
امریکا این کاروخواهد کرد چون ترامپ هرحرفی پشت تریبون زده اونو عملی کرده ..مطمعنا علاوه برخروج ازبرجام .اروپا نیزازترس تحریم امریکا ازبرجام خارج گردید.کشورهای عربی نیز شدیدا ایران رادرمحاصره اقتصادی قرارخواهند داد چون دنباله روامریکا هستن .تواین وسط ملت بدبخت ایران فوقالعده ضعیف وبیچاره خواهند شد ومسعولین درکمال ارامش شبی ۶۰۰۰پورشه ومازراتی وارد خواهند کرد مردم فقیر دنبال یه نان بربری هستن...من کشور عزیزم بااینهمه مسعولین خوش تیپ که شب وروز برای ملت زجرمیکشن واینکه ما دررفاه کامل هستیم دوست دارم.....تحریم پشت تحریم فقط نمیدانم چرا فقط ایران تحریم کسی علت کار ازکجاست نمیگه‌....علی برکت ا....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
ازماست که برماست
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/03/15
ایران شکست خواهد خورد یک کلام و تمام.. یک ادم روستایی هستم از صدتا کارشناس هم بیشتر عقلم میکشه. ایزانیا لحباز پرغرور هشتاد میلیون ادمو بدبخت خواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1397/03/16
بخدا راست ميگه، چند آدم تندرو بخاطر منافع خودشون هشتاد میلیون آدم را بدبخت کردن و رفت، آخرش هم جنگ خونین در میفته همه را نابود میکنه. خدا اون روزو نیاره که اما خیلی طول نمیکشه ترامپ دیونه جنگ را به راه میندازه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر