جنگنده تایوانی ناپدید شد
۷۲۷۴۸۵
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
۷۴۱۳
وزارت دفاع تایوان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد یک فروند جنگنده اف 16 این کشور در حین شرکت در رزمایش نظامی در منطقه ای کوهستانی در اطراف این جزیره ناپدید شده است.

خبرگزاری ایرنا: وزارت دفاع تایوان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد یک فروند جنگنده اف 16 این کشور در حین شرکت در رزمایش نظامی در منطقه ای کوهستانی در اطراف این جزیره ناپدید شده است.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه خود آورده است که تیم های نجات رابرای جستجو روانه منطقه ای کرده که جنگنده در آن ناپدید شده است.

ارتش تایوان بزرگترین رزمایش سالانه خود را آغاز کرده است و ناپدید شدن جنگنده در زمانی اتفاق می افتد که چین هم در تنگه تایوان و مناطق مجاور آن بارها جنگنده بمب افکن هایش را به پرواز درآورده است.

جنگنده مذکور روز دوشنبه از پایگاه 'هوالین' در شرق جزیره تایوان ارتباطش را زمانی که قصد شرکت در رزمایش را داشت از دست داد.

سرویس خبری مرکزی تایوان گزارش کرده است ارتباط با این جنگنده در مناطق شرقی و تقریبا بر فراز تایپه مرکز تایوان به طور کلی قطع شده و جنگنده بتدریج در منطقه کوهستانی کیلونگ وارد شده است.

خلبان جنگنده 'وو تن تینگ' بوده است که بنا به همین گزارش پنج سال قبل در حادثه ای مشابه توانست خود را از جنگنده تایوانی به بیرون پرتاب کند و نجات یابد.

تایوان در حال برگزاری رزمایش 'هان کوانگ' است که نوعی تمرینات دریایی و هوایی و البته با حضور نیروهای زمینی ارتش به حساب می آید جنگنده مذکور یکی از 150 فروند جنگنده ای بوده که تایوان از آمریکا خریداری کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج