فرستاده ترامپ خواستار عزل صائب عریقات شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۲۹۸۱۴
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۲
۱۲۷۳۳
نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات بین‌المللی و روند صلح خاورمیانه مدعی شد: لفاظی‌های نادرست، بی‌فایده و کذب رهبران فلسطینی از جمله صائب عریقات صلح به ارمغان نیاورده و نخواهد آورد و زمان آن رسیده است که صدای فلسطینی‌های دیگری را بشنویم که شجاعت رسیدن به صلح را دارند.

ایسنا: جیسون گرینبلات، دستیار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و نماینده ویژه واشنگتن در مذاکرات بین‌المللی و روند صلح خاورمیانه در روزنامه هاآرتص مطلبی علیه صائب عریقات، دیپلمات ارشد فلسطینی و رئیس هیأت فلسطینی مذاکره‌کننده عضو سازمان آزادی‌بخش فلسطین منتشر کرد. به اعتقاد گرینبلات، این نوشته در واکنش به یادداشت انتقادی شخص عریقات است که ۱۷ مه با عنوان "شرکای اشغالگری: ترامپ تحریک ضدفلسطینی تأمین کرد و اسرائیل گلوله" به رشته تحریر درآمد و این مقام ارشد فلسطینی در آن به انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس اعتراض کرد.

نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات بین‌المللی و روند صلح خاورمیانه نوشت: در حالی که درک می‌کنم عریقات از تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل خشمگین است، گمان می‌کنم بحث در مورد برخی از مسائلی که خواستار توجه فوری رهبران فلسطینی است و اول و مهم‌ترین آن کمک به فضای مناسبی برای صلح است، مفیدتر باشد.

این نماینده دونالد ترامپ ادعا کرد: متاسفانه لفاظی و ادعاهای عریقات در بسیاری از جهات کاملا نادرست است. اگر امید داریم که به صلح برسیم، باید به طور مشترک چنین لفاظی‌های غیرسازنده، بی‌فایده و ادعاهای غلط را رد کنیم. برای مدت طولانی، ایالات متحده گوش به چنین واژه‌هایی نداده است،اما نادیده گرفتن سخنان نفرت‌انگیز و نادرست، صلح را به ارمغان نیاورده و نخواهد آورد. این مورد درباره راهپیمایی‌های غزه هم صدق می‌کند.

وی مدعی شد: همان‌طور که شواهد به وضوح نشان می‌دهد، برخی از معترضان صلح‌آمیز و بسیاری از آنها کاملا خشونت‌طلبانه رفتار کردند. در حقیقت، طبق اذعان خود حماس، بیش از ۸۰ درصد از کشته‌ها از عوامل حماس بودند.

نماینده ترامپ در امور خاورمیانه نوشت: مهم است که در مورد صلح و برنامه صلح خودمان شفاف عمل کنیم. با انتقال سفارت آمریکا به پایتخت اسرائیل در قدس، ما مبنای واقعی برای مذاکرات مستقیم فراهم کرده‌ایم. این حرکت آن‌طور که دکتر عریقات ادعا کرد، بخشی از تلاش ایالات متحده برای به اجرا درآوردن توافقنامه دست‌نوشته اسرائیلی‌ها علیه فلسطینی‌ها نبود. برعکس، همان‌طور که رییس‌جمهور ترامپ در اعلامیه رسمی خود در دسامبر گذشته اعلام کرد، «مرزهای مشخصی از حاکمیت اسرائیل در قدس تحت مذاکره نهایی بین طرفین قرار دارد» و او تأیید می‌کند که «ایالات متحده همچنان به حمایت از وضعیت کنونی خود در کوه معبد (جبل الهیکل) که به نام حرم شریف هم شناخته می‌شود، ادامه می‌دهد.»

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی افزایش راکت‌پراکنی حماس و سایر گروه‌ها به سمت سرزمین‌های اشغالی شد و آن را "خطری آشکار از جانب حماس و آن گروه‌ها" توصیف کرد. او تصریح کرد: عریقات به این مساله اذعان دارد. این اقدامات حماس تنها موجب تشدید وضعیت بغرنج انسانی در غزه شده است. حملات هماهنگ حماس، کرم ابوسالم، اصلی‌ترین گذرگاه تجاری غزه را ویران کرده و همچنین خطوط حمل و نقل و سوخت که از طریق آن عبور می کنند، آسیب دیده است. شاید یکی از دلخراش‌ترین موارد شلیک یک موشک اشتباه و برخورد آن با یکی از معدود نیروگاه‌های فعال در غزه بود که باعث شد فلسطینی‌ها در معرض کمبود برق شدید قرار بگیرند.

او ادامه داد: رهبری فلسطینی نیازی ندارد خودش را به ناکامی حماس گره بزند. در واقع، این باید فرصتی برای تشکیلات خودگردان فلسطین باشد تا اقدام درستی را برای مردمی که رهبری آن را بر عهده دارد، انجام دهد. جامعه بین‌الملل به رهبری ایالات متحده بارها و بارها کمک‌هایی را ارائه کرده است و اخیرا هم در ماه مارس جلسه‌ای در کاخ سفید برگزار شد اما تشکیلات خودگردان فلسطین از حاضر شدن در آن خودداری کرد. وقتی عریقات و تشکیلات خودگردان نهایتا برای نپذیرفتن خشونت و دروغ حماس و همکاری با ما برای ایجاد تسهیلاتی برای غزه آماده شدند، آن زمان باور می‌کنیم که می‌توان پیشرفت واقعی رقم زد و اساس آینده‌ای روشن‌تر را ایجاد کرد. رهبری فلسطینی باید شرایط زندگی مردم را بهتر کند،؛ نه این که جان همان انسان‌ها را بابت دستور کار وحشت حماس فدا کند.

این نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات بین‌المللی در ادامه مطلب بی‌اساس خود نوشت: طی ۱۶ ماه گذشته شنیده‌ام که بسیاری از فلسطینی‌ها موافق عریقات یا رویکرد او نیستند. مسأله تاسف‌برانگیز این است که اکثر آنها علنی صحبت نمی‌کنند چون می‌ترسند. آقای عریقات، ما چندین دهه است صدای شما را شنیده‌ایم و حتی به آرمان‌های فلسطین یا توافق صلح جامع نزدیک نشدیم. سایر دیدگاه‌های فلسطینی ممکن است به ما کمک کند تا در نهایت به توافق جامع صلح دست یابیم و زندگی فلسطینیان و اسرائیلی‌ها را بهتر کنیم. اکنون زمان رهبری و مسئولیت‌پذیری است. وقت آن که مقام‌های دولتی همان نظرات گذشته را تکرار کنند، گذشته است. فلسطینی‌ها خواستار اقدام واقعی هستند. آنها صداقت، واقع‌بینی و راه‌های قطعی می‌خواهند. این تصور که اسرائیل از بین می‌رود یا قدس پایتخت آن نیست، یک سراب است. این تصور که ایالات متحده مخاطب واقعی برای روند صلح نیست، وهم است. واقعیت این است که فرصت صلح‌سازی وجود دارد و ترامپ و دولتش برای تسهیل صلح تلاش می‌کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر