جنگ سرد یا صلح گرم در جام جهانی روسیه؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
دکتر استرکی_3
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۳۰۹۶۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
۳۰۵۹
صادق زیباکلام کماکان روی ایده‌اش در مورد تیم ملی فوتبال ایران پافشاری می‌کند.

فرهنگستان فوتبال - احسان محمدی: صادق زیباکلام کماکان روی ایده‌اش در مورد تیم ملی فوتبال ایران پافشاری می‌کند. شاید کمی هم لجبازانه. او دیروز در گفتگو با روزنامه سازندگی حرف‌های شش‌ماه قبلش را تکرار کرد. اینکه دوست ندارد تیم ملی ایران در جام جهانی پیروز شود چون «وقتی در فوتبال برنده می‌شویم احساس کاذبی به ما دست می‌دهد و درباره جایگاه و وضعیت خودمان از حقیقت و واقعیت دور می‌شویم.»

او معتقد است که این پیروزها باعث می‌شود بخشی از حاکمیت تا مدت‌ها بر موج آن سوار شود و فراموش کنیم که چه کاستی‌های بزرگی در کشور وجود دارد. فارغ از اینکه با او هم عقیده باشید یا نه، نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد که بیشتر ما به «سه امتیاز» در «سه بازی» نگاه می‌کنند، به آن ۹۰ دقیقه‌ها و بس!

این درحالی است که ماجراهای مهم اتفاقاً در سایه رخ می‌دهند، جایی که دوربین‌ها کمتر توان نشان دادنش را دارند، جایی که اقتصاد خودش را بر بدنه ورزش چنان تحمیل کرده که گویی تمام «بازی‌های» جام جهانی بخش حاشیه آن است. همان زاویه‌ای که عادت کرده‌ایم یا عادتمان داده‎اند چندان به آن توجه نکنیم! اما شما این روزها به اخبار حاشیه‌ای جام جهانی دقت کنید، زیر پوست این «بازی‌ها» اتفاقاً «بازی‌های» واقعی‌تری در جریان است.

آمار منتشره در خصوص کشورهایی که بیشترین تعداد بلیط را برای تماشای بازی‌های جام جهانی روسیه خریده‌اند جالب توجه است. بعد از روس‌های میزبان که به صورت طبیعی بیشترین بلیط‌ها را خریداری کرده‌اند، این آمریکایی‌ها هستند که در رده دوم قرار گرفته‌اند!

آمریکا! مردمی که حتی کشورشان در این مسابقات حضور ندارد و شهره‌اند به اینکه «فوتبال» ورزش محبوبشان نیست و بیشتر شیفته بسکتبال و البته «فوتبال آمریکایی» هستند. آنها اینجا چکار می‎کنند؟ برزیل، کلمبیا، آلمان، مکزیک، آرژانتین، پرو، چین، استرالیا و انگلیس در رتبه‌های بعدی این جدول قرار دارند.

آمریکا و روسیه سال‌ها در جنگ سرد علیه هم تبلیغ کردند. خرس علیه عقاب. قهرمان‌های صورت سنگی و بی‌رحم روسی علیه اسطوره‌های مهربان و سخت‌کوش آمریکایی. راکی و رمبو! جنگ فضایی، رقابت در سفینه‌ها، در روزنامه‌ها، در گروکشی کشورها، در تشکیل بلوک شرق و غرب، جاسوسی علیه هم و …. حالا آمریکایی‎ها پا روی سنگفرش‌های خیابان‌های مسکو می‌گذارند. مک دونالدو و کوکاکولا همه جا را فتح کرده‌اند و …

این البته به معنی پایان تمام تخاصم‌ها نیست. حتی وقتی دو کشور گفتند موشک‌هایشان را دیگر به طرف هم نشانه نمی‌روند و دو دوست به شمار می‌روند. با این همه کسی باور نمی‌کند که زیر نقاب مرموز ولادمیر پوتین و ماسک دونالد ترامپ همه‌چیز دوستانه و با لبخند پیش برود. دو ابرقدرت هیچ‌وقت نمی‌توانند دوستان دائم، وفادار و قابل اعتماد هم باشند اما با احتیاط به هم نزدیک می‌شوند و از لقمه هم نان برمی‌دارند.

اینکه آمریکایی‌ها برای لذت بردن از جام جهانی و حاشیه‌های آن به روسیه می‌آیند برخلاف شعارهایی که صرفاً مصرف داخلی دارد نشانه دیگری از رونق اقتصادی و البته سبک زندگی این مردم برای شاد زیستن است. طبعاً نگران افزایش قیمت دلار! نیستند و خیلی هم وارد مناقشه‌های سیاسی حتی در داخل کشورشان هم نمی‌شوند، می‌خواهند از فرصت کوتاه عمر لذتی ببرند.

این روزها به اخبار حاشیه‌ای جام جهانی بیشتر از رد و بدل شدن توپ از خطر دروازه‌ها، آفساید و امتیاز دقت کنیم!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2