ثبت نام به نرخ نجومی در مدارس غیردولتی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
استخدام_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۳۳۲۳۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
۵۰۷۶
این روزها ثبت‌نام فرزندان در مدارس و به ویژه در تغییر مقطع تحصیلی به یک هیولا برای خانواده‌ها تبدیل شده است.

خبرگزاری فارس: کوچک که بودم مادر دستم را می‌گرفت و به هر مدرسه‌ای که همان حوالی خانه بود می‌برد تا مرا برای شروع تحصیل ثبت‌نام کند. تنها دغدغه که زیاد هم مشکلی برای خانواده ایجاد نمی‌کرد، تهیه لباس مدرسه و کیف و دفتر بود و حتی کتاب را هم مدرسه در اختیار ما می‌گذاشت. اما این روزها ثبت‌نام فرزندان در مدارس و به ویژه در تغییر مقطع تحصیلی به یک هیولا تبدیل شده است.

ثبت‌نام به شرط منطقه

یک مادر جوان که قصد ثبت نام کودکش در مقطع ابتدایی را دارد با اشاره به طرح آدرس در این حوزه به خبرنگار فارس می‌گوید: در مدارس دولتی که از نظر سطح آموزش در جایگاه مطلوبی قرار دارند، اولویت با ساکنان همان منطقه قرار داده شده که البته برای تسهیل تردد دانش‌آموزان در سال تحصیلی خوب است، اما برای متقاضیانی که از مناطق دیگر برای ثبت نام می‌آیند، محدودیت ایجاد کرده است.

اشرفی ادامه می‌دهد: من نیز در ثبت‌نام فرزندم در مدرسه مورد نظر دچار همین مشکل شده‌ام و یکی از اقوام به من پیشنهاد داده که با تهیه یک اجاره نامه جعلی آدرس محل سکونت خود را در حوالی همین مدرسه اعلام کنم.

وی اضافه می‌کند: اما این کار هم از نظر من درست نیست و هم اینکه برای ارائه درخواست سرویس ایاب و ذهاب در سال تحصیلی مشخص می‌شود که این آدرس جعلی است.

این مادر جوان با تأکید بر مشکلاتی که در پی تعلل در انجام ثبت‌نام در محدوده سکونت افراد ایجاد می‌شود، بیان می‌کند: از خیلی‌ها شنیده‌ام که اگر برای ثبت‌نام در یک مدرسه دیگر که موافقت نمی‌کند زیاد هم اصرار کنم و وقت بگذارم، فرصت ثبت‌نام در همان مدرسه حوالی خانه خود را هم از دست خواهم داد که مرا نگران‌تر می‌کند.

کمبود ظرفیت

پدر دانش‌آموزی که برای ثبت‌نام در مقطع اول ابتدایی مراجعه کرده نیز اظهار می‌کند: با مواردی که از این و آن شنیده بودم از همان ابتدا برای ثبت‌نام به مدرسه نزدیک محل سکونت خود مراجعه کردم، اما همین حالا هم که تا شروع سال تحصیلی زمان زیادی مانده به من گفته شد که ظرفیت کلاس اول محدود بوده و پر شده است.

شیخی می‌افزاید: وقتی برای ظرفیت منطقه زیرساخت لازم مهیا نشده است چگونه به طرح آدرس اصرار می‌شود تا نتوانم فرزندم را به علت تکمیل ظرفیت در منطقه سکونت خود به مدرسه دیگری ببرم.

وی به ثبت‌نام چند نفر که در طرح آدرس نیز قرار نمی‌گیرند در مدارس مورد نظر خود اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: چندین نفر از دوستان و آشنایانم را دیده‌ام که با استفاده از سفارش آشنایان خود که در مدرسه مورد نظرشان نفوذی داشته‌اند به آسانی ثبت‌نام کرده‌اند، اما من و امثال من اندر خم یک کوچه مانده‌ایم در حالی‌که آموزش و دسترسی به ان اولین نیاز جامعه است.

ثبت‌نام به نرخ نجومی

عظیمی منفرد نیز که ثبت‌نام در مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی را آخرین راهکار برای بسیاری از والدینی می‌داند که دچار استرس و مشکل در این حوزه هستند، تبیین می‌کند: هزینه ثبت‌نام در مدارس غیر انتفاعی مطرح بسیار زیاد است و توان پرداخت آن از عهده بسیاری از والدین برنمی‌آید.

این پدر نگران ادامه می‌دهد: ضمن اینکه این مشکل نیز وجود دارد، هزینه ثبت‌نام در این مدارس سالانه افزایش می‌یابد و در هر مقطع تحصیلی خانواده تا چند سال بار این نوسان را باید بر دوش خود بکشد.

وی معتقد است: حتی پرداخت به صورت اقساط نیز دشوار است و هزینه سالانه فرستادن یک دانش‌آموز به مدرسه را از فرستادن یک فرزند دیگر به دانشگاه به مراتب افزایش بیشتری می‌دهد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/03/27
چرا قسمت سرگرمی برای من مطلبی نمایش نمیده؟؟؟؟؟؟؟ یکی جوابگو باشه
United Arab Emirates
21:34 - 1397/03/27
بله دیگر مساوی میشود با شهریه دانشگاه همین درس دولتیم میدن الان که دیگه همه چی بهانه شده کتاب وهزار برنامه رفته بالا حالا شهریه که جای خود داره اصلا باید به اینم نه گفت البته از نظر من
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/03/27
خداوند نابود کند احمدینزاد را که تمام مشکلات ریز ودرشت موجود به نوعی مربوط به دوران ناکارامد او است ،ریشه همین مشکل هم از سال هشتادونه به اینطرف شروع شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
آف دکور _فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2