نباید حرف از تکرار مذاکره با آمریکا زد
۷۳۴۳۰۱
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
۹۱۷۴ 
بیانیه جبهه مردمی درباره تسلیم‌نامه اصلاح‌طلبان:
در بیانیه جبهه مردمی آمده است: از دیپلمات‌های انقلابی کشورمان انتظار می‌رود که با قاطعیت، هرگونه پیشنهاد مذاکره با آمریکا آن هم تنها چند هفته پس از توهین آشکار ترامپ به ملت ایران را رد کرده است.

خبرگزاری فارس: جبهه مردمی درباره تسلیم‌نامه اصلاح‌طلبان تندرو برای مذاکره با ترامپ بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: با وجود اتفاق نظر میان جریانات مختلف سیاسی و نیز نیروهایی که در متن جامعه مدنی، هویت خود را در ذیل نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف می کنند، درباره بدعهدی آمریکا در قبال توافق هسته ای موسوم به برجام و نیز ضرورت حفظ اتحاد داخلی برای مقابله با این عهدشکنی، اخیرا صدایی در میان برخی چهره ها شنیده می‌شود که به جای وحدت و همبستگی، سعی دارد بار دیگر گفتمان وابستگی را ترویج کرده و با وجود تجربه برجام، حرف از تکرار مذاکره با آمریکا به میان آورد.

در این بیانیه تصریح شده است: هنوز چند هفته بیشتر از نطق ضد ایرانی دونالد ترامپ و خروج او از توافق ایران و 1+5 نگذشته که چنین پیشنهاد عجیبی مطرح می شود و پیشنهاددهندگان به این پرسش پاسخ نمی دهند که چنین رئیس جمهوری که به معاهدات بین المللی و حتی به امضای مستاجر قبلی کاخ سفید پایبند نیست، چگونه ممکن است دیگر بار بتواند طرف مذاکره با دیپلماتهای کشورمان قرار گرفته و ظرفیت گفتگوی دیپلماتیک با چنین فردی فعال شود؟

این بیانیه می‌افزاید: دونالد ترامپ نه فقط در ارتباط با برجام، بلکه در قبال بسیاری از پیمان های جهانی موضعی استکباری اخذ کرده و با نمایش چهره واقعی ایالات متحده، حتی متحدان آمریکا را نیز نسبت به این کشور بدبین کرده است. در چنین شرایطی جای سوال دارد که چطور برخی نیروهای سیاسی داخلی حرف از مذاکره با ترامپ به میان آورده و هم صدا با اپوزیسیون خارج نشین، مُبلغ نزدیکی به واشنگتن می شوند؟

در این بیانیه آمده است: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بر این باور است که نویسندگان نامه مذاکره با آمریکا، ناامید از وفای اروپا به عهد خود و با عِلم به از بین رفتن کامل توافق هسته ای، می خواهند همچنان سرفصل مذاکره با آمریکا که از نظر آنها قابلیت مصرف سیاسی داخلی دارد را زنده نگه داشته و با استفاده از آن، هم شکست مذاکرات برجامی با اروپا را پنهان سازند و هم به افکار عمومی درباره حل مشکلات اداره کشور آدرس اشتباه دهند. هیچ بعید نیست که برای رسیدن به این هدف و اقناع و اجبار افکار عمومی برای حرکت ناخودآگاه در این مسیر دلخواه، گرانی های اخیر نیز تنها یک دسیسه و توطئه سازماندهی شده برای کسب نارضایتی عمومی و رسیدن به مقصد " مذاکره با آمریکا " باشد.

این بیانیه تاکید کرده است: طرح موضوع مذاکره با دونالد ترامپ آن هم همزمان با افزایش بی رویه نرخ ارز، گرانی خودرو و دلار و فشار معیشتی بر طبقات مختلف اقتصادی جامعه، نمایشی از فریب است که می‌ خواهد راه حل مسائل موجود کشور را نه در داخل، که در بیرون از مرزهای کشور نشان دهد.

در این بیانیه آمده است:‌ طنز ماجرا آنجاست که نویسندگان این نامه که پایه های استدلالی خود برای طرح موضوع مذاکره با آمریکا را سست یافته اند، دست به دامان مدل مذاکره کره شمالی شده و می خواهند با یک قیاس اشتباه، نتیجه ای اشتباه بگیرند. نویسندگانی که عمری نسبت به تبدیل ایران به کره شمالی هشدار داده و مدعی بودند منتقد سیاست هایی هستند که از جمهوری اسلامی ایران یک کره شمالی دیگر خواهد ساخت؛ حالا همین افراد می خواهند با شبیه سازی میان رفتار تهران و کره شمالی، نوعی دنباله روی دیپلماتیک را ترویج کنند! حال آنکه نه فقط شرایط ایران و کره شمالی و نیز نوع پیشرفت برنامه هسته ای این دو کشور یکسان نیست، بلکه اساسا پیونگ یانگ از قِبل این مذاکره چیزی به دست نیاورده است که برای ایران ترغیب کننده به مذاکره با دونالد ترامپ باشد.

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد سیاسی فعال در کشور نگران است که مبادا سکوت دولتمردان نسبت به پیشنهاد مذاکره مجدد با آمریکا، آغاز دور دیگری از تلاشها برای پیشبرد برجام 2 و 3 درباره مسائل هسته ای و غیرهسته ای باشد که رهبر معظم انقلاب پیش از این به وضوح آن را نفی کرده‌اند.»

این بیانیه می‌افزاید: از دیپلمات‌های انقلابی کشورمان انتظار می‌رود که با قاطعیت، هرگونه پیشنهاد مذاکره با آمریکا آن هم تنها چند هفته پس از توهین آشکار دونالد ترامپ به ملت ایران را رد کرده و تاکید کنند که کشورمان زیر فشار سیاسی و تحریم های واشنگتن برای امتیازگیری موشکی و منطقه ای از تهران، تسلیم نخواهد شد.

«بی تردید درصورتی که هشدارهای رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات هسته ای و غیرهسته ای و موضوع تضمین گرفتن از دولت های خارجی برای هرگونه توافق، بار دیگر نادیده گرفته شود و با غوغاسالاری و فشار سیاسی نوع تازه ای از وابستگی به کشور تحمیل شود، نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی سکوت نخواهند کرد و واکنش مناسب به هرگونه تلاش برای استحاله نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان خواهند داد.»

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/03/29
هر مذاکره که تسلیم نیست. مذاکره بهتراز تنش است
United Arab Emirates
20:34 - 1397/03/29
جیبت یا پر دلار یا مغزت پر کاه
یا گرانی های اخیر کار خود دولت است یا بی عرضه گی دولت است
یا کوری یا خم شدن کمر ملت کورت کرده
یا ایرانی نیستی یا غیرت نداری
من خواهان مزاکره با آمریکا نیستم ولی با هشتاد درصد خواسته های آمریکا موافقم از جمله:
دخالت در کشورهای همسایه
حمایت تمام قد از حزب الله و لبنان و فلسطین نه اینکه به عنوان یه مسلمان دلم به حالشون نسوزه ولی بیشتر از آنها دلم برای وطنم. ملتم. خانوادم و دوربریام میسوزه
و خیلی چیزای دیگه
امید وارم روزی نور به قلبت رو کنه
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1397/03/29
مردم باید از گشنگی بمیرن تا شما باورتون بشه که تحریم های امریکا نفس کشور رو گرفته
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1397/03/29
بله .به شرط اینکه اگر جنگ شد اگر گرسنگی بیداد کرد اگر اگر ...شما هم مثل مردم عادی زندگی کنید
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1397/03/29
از اول و آخرش دشمنی با آمریکا اشتباه بوده است.
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1397/03/29
کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می زنند باید محاکمه و مجازات شوند
اینها کسانی هستند که .....
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1397/03/29
باید اسم افرادی که با این شرایط تقاضای مذاکذه با امریکا را داده اند منتشر کرد تا سابقه هر کدام را بررسی کنند تا ثابت شود چقدر خائن هستند
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/03/29
آقا چند نفر نظرشان را گفتن خوب شما هم نظرتون را بفرمائید دیگه اینقدر جیغ و داد و آسمون ریسمون کردن و تهمت زدن نداره که
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1397/03/29
عه عه عه . جنگ بهترین پاسخ به آنها خواهد بود .
خدایا جنگ را نزدیک بفرما .
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/03/29
زیر تحریم نرویم و جنگ بهترین گزینه است .
یا زنگی با رومی .
United Kingdom
21:35 - 1397/03/29
ایناجیره خورآمریکاهستندستون پنجم دشمن
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/03/29
باید درس عبرتی ب این صد نفر بدهند چرا فقط سکوت که بعد هم بشه اقتشاش مذاکره بی مذاکره این اشغال های امریکایی کودک کش حتی ب کودکان خود هم رحم نمیکنن اونوقط خدا رو فراموش کردین خیرتون رو از این حیوانهای پست ادم نما میخایید واقعا باید برخورد جدی بشه با این صد نفر
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1397/03/29
الان مهمه نظر ما چیه یا نه ؟! کاش رفراندوم بذارن ،
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1397/03/29
دوستان انقلابي ي زماني ادم باكسي حريف و سر شاخ ميشه كه تقريبا اندازه خودش باشه حالا كه انقدر تو خيابون ا داد زديد مرگ بر امريكا حريف شما رو به مبارزه رو در رو طلبيده بسم الله بجنگيد
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1397/03/29
مردم جواب داده اند شما یا نمیفهمید یا از رندی خودتان را زدید به نفهمیدن ۲۴ملیون را به روحانی و ۱۸ملیون حاضر نشدن پای صندوق حرفشان را گفته اند شما خودتان را زدید بخواب و بیدار نخواهید شد باید با تیپا بیدار کنند
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1397/03/29
متحجران وتفکرات قرون وسطی ای شان این کشور رو در ورطه نابودی انداخته است خدا ازشان نگذرد.
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1397/03/30
ایکاش در اداره کشور بی عیب بودید انوقت حتما امریکا هیچ غلطی نمیتوانست بکند اما الان ....
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1397/03/30
نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی شما تا حالا برای مقابله با این وضع گرانی چه کرده اید.و فشار و ضعف تولید داخلی چه کرده اید.
دوستان عزیز اگر ما مجبور به مذاکره با آمریکا شویم همه مقصریم.
ولی برجام یک موفقیت بود و خروج از آن واقعا برای کشور مسئله ساز است. مذاکره با آمریکا خواه ناخواه یک راه حل است. اما این که ما در این مذاکرات کم نیاریم. در بحث دیگری است.
Iran, Islamic Republic of
02:46 - 1397/03/30
نباید حرف زد باید عمل کرد مذاکره با آمریکا اگر به نفع کشور و مردم باشد اشکالی ندارد
Iran, Islamic Republic of
05:23 - 1397/03/30
ای ناقلاها ای کاسبان تحریم ای شیطون بلاها.
Iran, Islamic Republic of
05:43 - 1397/03/30
بیاید تو دل جامعه با حقوق وزارت کاری زندگی کنید کرایه خونه نجومی و این قیمتارو حس کنید بعد حرف بزنید
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1397/03/30
معنی مذاکره تسلیم شدن نیست اوج مقاومت است..جامعه دانا واگاه دایما در حال مذاکره است وجامعه نااگاه درحال جنگ وکشتار است....به مردم توهین نکنید ..باید ادم های زبردست رو برای مذاکرات طولانی ودقیق انتخاب کرد و فرستاد ..این کاملا درراستای منافع ملی است....
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1397/03/30
اگر مذاکره به نفع هر دو کشور باشد مثل کره شمالی بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد کرد،مگر نه با اجرایی شدن دو تا از تحریمهای امریکا که در تیرماه و 13 آبان است،90%مردم ایران از نظر اقتصادی با بحران شدید مواجه خواهند شد و هزاران خانواده از هم خواهد پاشید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج