وزیر کشور: نشاط اجتماعی نباید در جامعه کم شود
۷۳۵۳۲۶
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
۳۰۷۱
وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان بر روی حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی کار می کنند، گفت: پیشگیری پایه و اساس در مساله کاهش آسیب های اجتماعی و عاملی مهم و تاثیرگذار در این زمینه است.

خبرگزاری ایلنا: عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گلستان در گرگان افزود: این پیشگیری در حوزه های مختلف باید اولویت بندی شده و اجرای امور مطابق با تاکیدات مورد نظر رهبر معظم انقلاب، هدفگذاری شود تا دارای نتیجه خوب و تاثیرگذار باشد.

وی با بیان این که میانگین آسیب های اجتماعی در ایران کمتر از میانگین جهانی است، ادامه داد: راه اصلی در مساله پیشگیری این است که باید صیانت قوی از مردم داشته باشیم و در مساله کاهش آسیب های اجتماعی، آن را به یک خواسته اجتماعی با حضور و کمک مردم تبدیل کنیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: بحران های اجتماعی با برگزاری جلسات کارشناسان، کارمندان، رییسان و وزرا، حل نمی شود و معتقدیم تا زمانی که مردم به عنوان یک مطالبه اجتماعی کاهش آسیب های اجتماعی را نخواهند، تصمیمات ما اثرگذاری قوی نخواهد داشت.

وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به هجمه ای که از سوی دشمنان برای گسترش آسیب های اجتماعی ایجاد شده، باید کاری کرد تا مردم از آن مصون باشند، اما با برنامه ریزی هایی که دشمنان نظام در این زمینه انجام می دهند، مشخص نیست این کار چه زمانی جواب می دهد.

وی تصریح کرد: اصلی ترین کانون کاهش آسیب های اجتماعی که می تواند مساله پیشگیری را رواج دهد، آموزش و پرورش است و اولویت آن از خانواده نیز بالاتر می باشد، زیرا فرد برای اجتماعی شدن وارد آموزش و پرورش می شود و محیط خانواده یک فضای بسته است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر این که ۵۰ درصد منابع مالی باید در مساله پیشگیری از کاهش آسیب های اجتماعی هزینه شود، یادآور شد: پایه های آسیب های اجتماعی لیبرالیسم و منفعت طلبی مالی است و گردش مالی مواد مخدر در دنیا به عنوان یک آسیب اجتماعی ۵۰ میلیارد دلار است و حتی به مساله سکس نیز به عنوان یک تجارت جهانی نگریسته می شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مساله پیشگیری باید اثرگذاری بالایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: معتادین جمع آوری شده برای ترک مواد مخدر پس از سه ماه از دست ما بیرون می روند و بسیاری از آنها بازگشت مجدد به این آسیب اجتماعی دارند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده سالانه حدود ۷۰۰ هزار نفر معتاد برای درمان به معرفی می شوند، اما تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد پاک می شوند و بقیه دوباره به مواد گرایش نشان می دهند.

وی عنوان کرد: تقویت اعتقادات دینی و اخلاقی در جامعه با روش های مختلف اولویت اول در پیشگیری است که این روش ها باید امتحان شود.

وزیر کشور افزود: یکی دیگر از روش های کاهش آسیب های اجتماعی مساله ایجاد نشاط و امید در جامعه است که با روش های مختلف از جمله رسانه ملی، نشریات و فضای مجازی می توان اقداماتی انجام داد.

رحمانی فضلی با بیان این که امید موجب حرکت، پویایی، حیات و بقا در جامعه می شود، اظهار کرد: امید و نشاط اجتماعی نباید در جامعه کم شود، ما روزانه پنج میلیون مراجعه کننده به دستگاه های دولتی داریم که بسیاری از مردم ناراضی از آنجاها خارج می شوند که این خود نشاط و امید را از مردم می گیرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/04/01
دست شما درد نکنه لطف کردین
بسمون دیگه
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1397/04/01
جناب فضلی شماکاملادرست می فرماییداما خودتان بهترمیدانیدفقروبیکاری دوعامل مهم گرفتن نشاط درجامعه مامی باشدکه درکناران فاصله عمیق ایجادشده طبقاتی مانع نشاط در بین مردم می باشد هیچ انسانی باشکم گرسنه وجیب خالی نمیتواندبانشاط باشد
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1397/04/01
نباید کم شود!!!آقا نیست اگه میدونی کجاست آدرس بده
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/04/01
عزیز دل برادر جناب اقای رحمانی چه کسی باید نشاط را در جامعه تزریق کنه شماها که داخل کاخهای مرمرین نشستید و سوار بهترین خودورو و بهترین خوردوخوراک را ارتزاق میکنید اصلا میدونید بی پولی یعنی چی ،کرایه مسکن ، انواع قبوض رنگارنگ ووووووو همه هم که شعار میدن در عرصه عمل هم که هیچکس نیست ، هی تقصیرات را گردن این و اون بیندازید
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1397/04/01
مگه نشاط اجتماعی هم داریم اصلا کی کجا چه نامحسوس چه ناملموس
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/04/01
نشاط مگربرای شماهامانده باشه وگرنه بقیه که ناامیدشده ایم
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1397/04/01
برو بابا مردم به ستوه اوردید
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1397/04/01
ایران غمگین ترین کسور دنیا....چی میگی حاجی
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/04/01
آیا به نظر شما گرسنه میشود رقصید.
.مردم بیکار اجاره خانه عقب افتاده در خانه چیزی نیست در این حالت اگر کسی خوشحالی کند حتما دیوانه است...؟
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1397/04/01
مگر رمقی برای نشاط مانده مردم دارند فقط نفس میکشند دیگه نای زنده ماندن هم ندارند.
United Arab Emirates
10:39 - 1397/04/01
برو بابا ...فقرو کردن تون خونه های مردم انتظار نشاط هم دارن
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1397/04/01
فقظ شماهاراکه درقدرت وثروت می بینیم کلی نشاط می کنیم خوش بحالمون میشه شمازنده باشیدماهیچی
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1397/04/01
اقای وزیرمگه نشاطی هم باقی مونده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج