عضو فراکسیون امید: تغییر در کابینه ضروری است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۴۰۴۳۵
۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
۱۰۳۲۴
پس از التهاب‌های اخیر در بازار و همچنین افزایش قیمت‌ها به ویژه نرخ ارز و سکه، برخی نمایندگان مجلس هفته گذشته با امضای نامه‌ای به رئیس‌جمهور، خواستار ترمیم کابینه شده و اعلام کردند، در صورت ترمیم نشدن کابینه از سوی روحانی، خود دست به کار خواهند شد.

تابناک نوشت: پس از التهاب‌های اخیر در بازار و همچنین افزایش قیمت‌ها به ویژه نرخ ارز و سکه، برخی نمایندگان مجلس هفته گذشته با امضای نامه‌ای به رئیس‌جمهور، خواستار ترمیم کابینه شده و اعلام کردند، در صورت ترمیم نشدن کابینه از سوی روحانی، خود دست به کار خواهند شد.

 هفته گذشته، استیضاح بیژن زنگنه، وزیر نفت به تصویب کمیسیون انرژی رسید و به هیأت رئیسه مجلس اعلام شد تا در جلسه علنی اعلام وصول شود. از سوی دیگر، برخی نمایندگان مجلس، به دنبال جمع کردن امضا برای استیضاح برخی وزرا از جمله وزیر کار، وزیر اقتصاد و وزیر صنعت هستند.

البته به نظر می‌رسد، اجماع کاملی بر این استیضاح‌ها نیست و نمایندگان مجلس با توجه به فشار‌های خارج از صحن و عموما مردم عادی، امضا جمع آوری کرده اند، به گونه‌ای که حتی علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز در مورد انفعال نمایندگان برای جمع آوری امضا انتقاد کرده است.

به گفته یکی از نمایندگان، لاریجانی پیش از جلسه علنی روز گذشته، از نمایندگان خواسته برای استیضاح وزرا هماهنگ عمل کنند، زیرا اگر این بار استیضاح وزرا رأی نیاورد، به ضرر مجلس است و شأن و آبروی مجلس زیر سؤال می‌رود.

این نماینده مجلس ادامه داد: رئیس مجلس با استیضاح وزرا مخالفتی نداشته و فقط معتقد است این استیضاح‌ها باید نظام‌مند و دقیق باشد که رأی نمایندگان را جلب کند.

علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: البته باید از خود استیضاح کننده‌های وزرا پرسید، چرا تصمیم دارند، این استیضاح‌ها شکل بگیرد؛ البته بحث ما این است که تغییرات در کابینه به هر حال لازم است، ولی باید با برنامه باشد.

این نماینده مجلس گفت: هرچقدر استیضاح‌ها برنامه ریزی شده و جدی و با امضای بالا‌تر باشد، بهتر نتیجه می‌دهد و برعکس هر چقدر انشقاق و بی برنامگی در کار باشد، شکست و بی نتیجه شدن استیضاح‌ها را رقم خواهد زد.

متأسفانه آنچه امروز در مجلس با آن مواجه هستیم، استیضاح‌هایی است که حمایت‌های فراکسیونی و جناحی را با خود ندارد و در واقع، نه وجهه فراکسیونی دارد و نه حتی در فراکسیون‌های غیر سیاسی روی این موضوع توافقی دارند و همه اقدامات تقریبا شخصی و بر اساس نظر شخصی نمایندگان بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: هم اکنون یک نوع به هم ریختگی خاص در مطرح شدن استیضاح‌ها دیده می‌شود و بیشتر قائم به اشخاص است تا اینکه جناحی و سیاسی باشد. تجربه نشان داده که مجلس به گرایش‌های فردی و گروهی اهمیت کمتری داده و بنابراین، معمولا به نتیجه مشخصی نخواهد رسید.

این نماینده مجلس در پاسخ به این که آیا فراکسیون امید وارد موضوع استیضاح وزرا و تغییرات کابینه خواهد شد یا نه، گفت: فراکسیون امید هنوز تصمیمی در این باره نگرفته و احتمالا در روز‌های آینده نشستی در این باره داشته باشیم، اما این موضوع رسما مطرح نیست.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با توجه به اوضاع کنونی کشور، بسیاری از نمایندگان احساس تکلیف می‌کنند و دوست دارند مجلس را از حالت انفعال خارج کنند؛ البته احساس تلکلیف کردن نمایندگان ارزشمند است. ارزش آن زمانی بیشتر نمود پیدا می‌کند که به یک حرکت جمعی تبدیل و در قالب فراکسیون یا اجماع کامل مجلس مطرح شود.

وی گفت: استیضاح به هر حال برای کشور مفید خواهد بود، به شرطی که با اهداف مشخصی صورت گیرد، البته همه چیز به گزینه‌های جدید که معرفی می‌شود، بستگی دارد و باید فردی معرفی شود که بتواند شرایط موجود را به کنترل خود درآورد.

همچنین محمدرضا بادامچی، با اشاره به اوضاع اقتصادی کشور و درخواست برخی از نمایندگان برای استیضاح بعضی از وزرای کابینه، با تأکید بر این که رئیس‌جمهور باید سکوت را کنار گذاشته و مشکلات و موانع پیش روی خود و دولت را با مردم در میان بگذارد، گفت: متأسفانه طیفی وجود دارد که تنها رئیس‌جمهور را مسبب مشکلات و معضلات جامعه می‌داند و می‌خواهد وی را ناکارآمد جلوه دهد، در حالی که این موضوع از واقعیت به دور است و ما نمی‌توانیم تمام مشکلات را به گردن رئیس‌جمهور بیندازیم.

این عضو فراکسیون امید در خصوص درخواست نمایندگان مجلس از دولت برای ترمیم کابینه هم گفت: معتقدیم در صورت محقق شدن این خواسته، کمک بزرگی به حل مشکلات خواهد شد و اگر رئیس‌جمهور با توجه به التهابات اقتصادی ـ که در چند ماه اخیر در جامعه به وجود آمده ـ بپذیرد که در همکاری با برخی اعضای تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کند، این می‌تواند تأثیر مطلوبی بر جامعه داشته باشد و این پیام را دارد که رئیس‌جمهور برای حل مشکلات مصمم است. البته نباید این گونه باشد که برخی افراد که اهداف دیگری را دنبال می‌کنند، با تحت فشار قرار دادن دولت، به خواسته‌های خود برسند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1397/04/11
یعنی خودشون نمیفهمند گند زدن وباید بیرون بروند ...حتما باید استیضاح بشوند . خب بشوند
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1397/04/11
تغییر فایده نداره. میخان سرگرممون کنن
روحانی باید عزل بشه چون تفکر مربی باعث هدایت تیم میشه.
پس دل خوش نکنین به تغییرات وزرا
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1397/04/11
عجب شما خوبی حرفی برای گفتن نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر