ساماندهی اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۴۱۱۸۵
۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
۳۱۱۸
سیدمحمد بطحایی در روزنامه ایران نوشت: امسال ساماندهی اوقات فراغت در ۵ محور مهارت‌های ارتباطی معرفتی، هویتی و بصیرتی، مهارت‌های فرهنگی، هنری و فعالیت‌های نشاط‌آور و شادی‌بخش، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های اقتصادی و اشتغالزایی و مهارت‌های ورزشی و سلامت تدوین شده است و تعداد آن از ۲۲ هزار پایگاه در سال گذشته، به ۳۲ هزار پایگاه رسیده است.

سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در روزنامه ایران نوشت: حجم وسیع و گسترده برنامه درسی رسمی در طول سال تحصیلی همواره موجب گلایه مربیان پرورشی است چرا که مجال اجرای فعالیت‌های تربیتی را سلب می‌کند. در این اثنا، برنامه‌های فشرده درسی و انبوه امتحانات و... آغاز دوره تابستان و تعطیل شدن کلاس‌های درس رسمی بهترین فرصت برای جبران مافات را فراهم می‌کند.

آغاز فرآیندی جدید از یاددهی و یادگیری که ضرورت آن اگر بیشتر از برنامه رسمی نباشد، کمتر نخواهد بود.

روز شنبه در کانون فرهنگی پرورشی سلمان فارسی در منطقه ۱۰ تهران مراسم افتتاحیه فعالیت‌های تابستانی آموزش و پرورش برگزار شد. این مراسم نمادین، فارغ از محل آن که در یک منطقه مرکزی شهر - و نه سالن‌های زیبای شمال شهر- برگزار شد، یک نکته مهم و ارزشمند داشت؛ همگرایی تمامی تشکل‌های دانش‌آموزی و جلوگیری از اجرای برنامه‌ها به‌صورت جزیره‌ای و من بسیار خوشحالم که در سال ۹۷ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی، جمعیت جوانان هلال احمر، سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کنار هم و باهم برای سازماندهی این برنامه‌ها فعالیت می‌کنند.

امسال ساماندهی اوقات فراغت در ۵ محور مهارت‌های ارتباطی معرفتی، هویتی و بصیرتی، مهارت‌های فرهنگی، هنری و فعالیت‌های نشاط‌آور و شادی‌بخش، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های اقتصادی و اشتغالزایی و مهارت‌های ورزشی و سلامت تدوین شده است و تعداد آن از ۲۲ هزار پایگاه در سال گذشته، به ۳۲ هزار پایگاه رسیده است.

انس و الفت با مدرسه و همدلی بین دانش‌آموزان و تمرین مهارت کارگروهی و جمعی از جمله اهداف پرورشی است که فرصت پرداختن مفصل به آن در تابستان است زیرا مدرسه محل زندگی دوم دانش‌آموز است و باید به سمتی برویم که حضور در مدرسه با احساس شادمانی برای فرزندانمان همراه باشد.

همه ما خوب می‌دانیم که با رها شدن بچه‌ها در کوچه و خیابان و سرگردانی در پارک‌ها و محیط‌های عمومی غیر ایمن در کنار نبود امکانات تفریحی و سرگرمی و ده‌ها عامل دیگر نه تنها حدود ۴ ماه از بهترین ایام عمر کودکان و نوجوانان ما را به بطالت می‌گذراند بلکه زمینه‌های بسیار خطرآفرینی را برای ابتلا به آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌آورد.

خانواده‌ها نیز باید با هوشمندی و مسئولیت‌پذیری برای تعطیلات تابستانی فرزندانشان برنامه‌ریزی کنند اما نه آنچنان پر حجم که لذت بازی و تعطیلات از کودکان گرفته شود و نه بی‌هدف و بدون برنامه.

تابستان برای وزارت آموزش و پرورش نیز دوران متفاوتی است. دوران برنامه‌ریزی برای سال تحصیلی آینده و بررسی سال تحصیلی گذشته، تلاش برای رفع کاستی‌ها و اجرای برنامه‌های جدید و حرکت به سمت تحول نظام آموزشی.

در ایام پیش رو سعی می‌کنم گزارش کاملی از وضعیت سال تحصیلی گذشته و سپس برنامه‌های سال تحصیلی آتی را از طریق رسانه‌های جمعی به اطلاع هموطنان عزیزم برسانم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر