نیازی به استیضاح وزرای دولت نیست
۷۴۱۲۳۴
۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
۱۱۲۹۱ 
حسین نقوی‌حسینی در روزنامه اعتماد نوشت: در حالی که همه نمایندگان بر لزوم ترمیم تیم اقتصادی دولت تاکید دارند و ترکیب تیم اقتصادی در کابینه نیز کاملا مشخص است، به‌نظر می‌رسد مهم‌ترین اولویت برای تغییر و اعمال اصلاحات در سطح مدیریتی در بانک مرکزی دیده می‌شود.

حسين نقوي‌حسيني در روزنامه اعتماد نوشت: در حالي كه همه نمايندگان بر لزوم ترميم تيم اقتصادي دولت تاكيد دارند و تركيب تيم اقتصادي در كابينه نيز كاملا مشخص است، به‌نظر مي‌رسد مهم‌ترين اولويت براي تغيير و اعمال اصلاحات در سطح مديريتي در بانك مركزي ديده مي‌شود.

به‌اعتقاد قاطبه نمايندگان، بانك مركزي در اين مدت نتوانسته است آنچنان كه بايد و شايد نقش خود را در كنترل نقدينگي، مديريت بازار ارز، بحران موسسات مالي و اعتباري و مشكلاتي كه براي بانك‌ها به وجود آمده، ايفا كند. درنتيجه نمايندگان نگران هستند كه باوجود آنكه در آخرين روزهاي دوره مديريت فعلي بانك مركزي قرار داريم، از آنجا كه امكان تمديد اين دوره مديريتي وجود دارد، مبادا مدير فعلي ابقا شود.

با اين همه، نكته حايز اهميت آن است كه باتوجه به بيانات اخير رييس‌جمهوري و اظهار اينكه بايد مديراني تازه‌نفس براي هدايت اين كشتي پا پيش بگذارند و نيز نظر به آنكه همين چهارشنبه هفته قبل بيش از ١٨٠ نفر از نمايندگان در نامه‌اي خطاب به رييس‌جمهور خواستار ترميم تيم اقتصادي شدند، به نظر مي‌رسد نيازي به استيضاح وزرا نيست. درنتيجه نمايندگان ازجمله فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس تا زماني كه رييس‌جمهور راسا نسبت به اعمال اين اصلاحات در تيم اقتصادي اقدام نكند، به‌دنبال اقداماتي همچون استيضاح نيست.

رييس‌جمهوري اخيرا مسووليت وضعيت فعلي را به‌تنهايي پذيرفته و مي‌گويد كه نسبت به ٨٠ ميليون شهروند كشور احساس مسووليت كرده و معتقد است كه بايد افرادي تازه‌نفس در دولت فعال شوند و اين اظهارات به‌معناي آن است كه حتما برنامه‌اي دارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/04/13
بهتر است مدیرانی که دوره آنها به پایان میرسد دیگر ابقا نشوند از افراد تازه نفس وصاحب ایده بهر ه متد شویم این موضوع خوبست در مورد روسای بعضی از قوا هم صادق باشد وبیک رویه تبدیل شود
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/04/13
مجلس ما بدترین مجلس تاریخ بشریت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
لایک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
لایک، لایک، لایک،
United Arab Emirates
11:28 - 1397/04/13
حسینی چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.از مسافران خرده نگیر راننده ناشی است و مقصد را هم نمیداند.
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1397/04/13
وزیران که هیچ کل کابینه باتدبیروامیدباید عوض شود....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
لایک، لایک، لایک،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
لایک، لایک، لایک،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج