پوتین وعده «خروج ایران از سوریه» را به ترامپ می‌دهد؟
۷۴۱۹۳۲
۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
۸۱۰۴ 
روسیه امروز هم پیمان نظام اسد است، اما به هر یک از طرفهای حاضر در بحران سوریه تعهداتی می دهد که قادر به پایبندی به آن نیست. مسکو از یک سو هم پیمان ایران در چارچوب نشستهای آستانه است، به همراه آن برای کاهش تنش ها در سوریه تلاش می کند و وعده می دهد که برای تقویت دولت و نظام اسد در سوریه با ایران همکاری می کند. در همین حین، به آمریکایی ها و اسرائیلی ها می گوید که برای دور کردن ایران از سوریه تلاش می کند.

پایگاه خبری انتخاب: الحیات در مطلبی به قلم رندة تقي الدين نوشت: روسیه امروز هم پیمان نظام اسد است، اما به هر یک از طرفهای حاضر در بحران سوریه تعهداتی می دهد که قادر به پایبندی به آن نیست. مسکو از یک سو هم پیمان ایران در چارچوب نشستهای آستانه است، به همراه آن برای کاهش تنش ها در سوریه تلاش می کند و وعده می دهد که برای تقویت دولت و نظام اسد در سوریه با ایران همکاری می کند. در همین حین، به آمریکایی ها و اسرائیلی ها می گوید که برای دور کردن ایران از سوریه تلاش می کند.

در شمال سوریه هم روسیه به کردها می گوید: به حمایت ما اطمینان داشته باشید؛ برای وساطت میان شما و نظام، وارد عمل می شویم. به این شکل، روسیه پوتین از مدتها قبل تعهداتی را به طرفهای حاضر در سوریه داده است، بی آنکه به آن ملتزم باشد. یکی از مهمترین بندهای نشست آینده بین ترامپ و پوتین، درخواست ترامپ از روسیه برای اخراج ایران است. چگونه روسیه می تواند ایران را از سوریه اخراج کند، در حالی که رابطه محکمی با نظام بشار اسد و ایران دارد؟ بویژه آنکه قاسم سلیمانی کسی است که سهم زیادی در درخواست از روسیه برای دخالت نظامی اش در جنگ سوریه داشته است.

به گزارش انتخاب، در ادامه این مطلب آمده است: ایران با فشار روسیه از سوریه خارج نمی شود؛ چرا که گسترش نفوذ آن در سوریه، لبنان و عراق، به دلیل ضعف نیروهای داخلی در این کشورها و فساد منتشر شده در این مناطق صورت گرفته است؛ علاوه بر اینکه به دلیل سیاست آمریکا در دوران اوباما و نبود یک مقابله عربی قدرتمند، این نفوذ، افزایش یافته است.

در نشست هلسینکی، پوتین احتمالا در مورد خروج ایرانی ها از سوریه تعهد می دهد، اما نمی تواند چنین کند. در مقابل، ترامپ حضور نیروهای روسیه در منطقه را به رسمیت می شناسد و بقای اسد را قبول می کند. ترامپ توجهی به شرایط داخلی سوریه ندارد و ماندن یا رفتن اسد برای او بی اهمیت است. رئیس جمهور آمریکا قانع شده است که اسد پیروز شده و واگذاری جنوب به نظام اسد، برای ترامپ مهم نیست؛ چرا که اولویت او خارج کردن نیروهای آمریکا از جنوب سوریه است و می خواهد این نیروها را به کشورشان بازگرداند.

این در حالی است که به نظر می رسد اسرائیل آسوده خاطر است، به این دلیل که از مدتها پیش توافقی با نظام اسد دارد که بر اساس آن، اسرائیل از بقای اسد حمایت می کند. در واقع اسرائیل ترجیح می دهد نظام اسد باقی بماند، تا اینکه یک نظام اسلامی در سوریه روی کار آید که منافع اسرائیلی ها را در معرض خطر قرار دهد.

شاید نشست هلسینکی موفقیت آمیز باشد، از این جهت که روسیه متعهد می شود برای خروج نیروهای ایران از سوریه وارد عمل شود و آمریکا با باقی ماندن اسد حمایت می کند. اما در اینده ای نزدیک شکست این معامله اشکار خواهد شد؛ چرا که ایرانی ها هرگز از سوریه خارج نمی شوند، مگر زمانی که اسد از قدرت کنار رود و ایران با قدرت به حمایت از اسد ادامه دهد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/04/14
چند رقم حرف میزنن یابمانیدهمانجا یا امدین چه بگم مگه موقعی که رفته بودن کسی خبرداشت
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1397/04/14
ترکیه امریکا واسرایل چه میخوان
France
21:34 - 1397/04/14
روسیه همیشه نشون داده که هیچ وقت قابل اعتماد نیست
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1397/04/14
خوب حالا اون هر غلطی بکنه مگه ایران مستعمره اونه...اکثر مردم ایران به روسیه بی اعتمادن.
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1397/04/14
روسا کلا عادت دارن هم از پول دیگران خرج کنن و هم خون دیگرانو بمکن...در یک کلام زندگی انگلی دارن.
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/04/14
از روسیه جز خیانت نباید چیزی انتظار داست
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1397/04/14
حالا ایران بره چی گیره روسیه میادپوتین معلوم نیست اینورسکه هست یاانورسکه
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1397/04/14
روسیه همیشه از پشت به ما خنجر زده بعد عده ای ابله دل به روسیه بستند
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1397/04/14
امیدوارم درس عبرت برای مقامات ایران شود که روسها قابل اطمینان نیستند وایذا" اعراب
پس بجای هزینه در خارج از خانه درخانه هزینه کنید تا ملت کما فی السابق از شما حمایت کنند
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1397/04/15
خخخخخخ دیدید. واقعا اب پاکی را روی دست ایران خواهد ریخت
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1397/04/15
کارشناسان وزارت خارجه تمام رفتارهای روسیه و امریکا را رصد و از مشورت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی غافل نشن و از انها کمک بگیرند و بسیار با احتیاط و سنجیده عمل کنند و از مکر این دو کشور غافل نشن چون انها بر اساس منافع شون حرکت میکنن و نه بر اساس ارزشهای انسانی حقوق بشر واقعی تاریخ انها این مطلب را نشان داده قراداد ترکمنچای ظالمانه روسیه و تجزیه بخشهایی از ایران و همینطور حمابت های امریکا از جنگ و صدام و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران و کشتن بی گناهان و …
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1397/04/15
پوتین هم از دهنه میخور د هم از اخوره
United States
00:25 - 1397/04/15
پوتین خائن جیره خوار. مرگبر روسیه
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/04/15
مرگ بر این روسها که فقط دنبال منافع خودشون هستن ایران که اینقد تلاش کرده برا نابودی تروریسم و شهید داده حالا این پیره خر میخواد بیرونش کنه غلطهای بزرگتر از دهنش میخوره
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1397/04/15
پوتينو ولش كنيد ،بريم به سمت ترامپ
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1397/04/15
قبلاً وعده داده علاوه برآن با عدم پشتیبانی هوایی باعث خسارات زیادی در سوریه به ایران شده است پس باز هم خیانت خواهد کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج