سردار زمردیان: از بهم ریختگی وضع اقتصادی، نبُرید
۷۴۱۹۴۲
۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
۱۰۰۰۸
سردار زمردیان تاکید کرد: با دو روز بهم ریختگی وضع اقتصادی و نابسامانی، نبرید، به مو می‌رسد اما پاره نمی شود. آمادگی رزمی‌مان باید بالا باشد.

خبرگزاری ایلنا: دومین کنگره سراسری جامعه جوانان متحد اسلامی عصر امروز برگزار شد. در این مراسم سردار زمردیان از فرماندهان سپاه قدس و جمعی از اعضای حزب موتلفه اسلامی از جمله مصطفی میرسلیم، قدیری ابیانه و محمد نبی حبیبی حضور داشتند.

سردار زمردیان در این مراسم گفت: الان که چهل سال از انقلاب می‌گذرد ما سرباز بودیم و هستیم.

وی با بیان اینکه فروردین سال ۵۸ به عضویت سپاه درآمدم، گفت: شمخانی و محسن رضایی از فرماندهان ما در جنگ بودند. بعد از جنگ در اطلاعات سپاه مشغول شدم که تشکیلاتی داشت که روی نهضت‌های اسلامی کار می‌کرد و ما آنجا شروع به خدمت کردیم تا رسید به اینکه سپاه قدس تشکیل شد.

سردار زمردیان با بیان اینکه ما سرباز سردار سلیمانی هستیم و سلیمانی سرباز رهبر است، گفت: جوان‌ها اگر از کاری خسته و دلزده می‌شوند و تا سختی می‌بینند از دین برمی‌گردند این حیف است. جنگ کردستان واقعا سخت بود. ما در جبهه امنیت داشتیم و در تهران امنیت نداشتیم. منافقین در تهران ترور می‌کردند. وقتی رهبر دستور دادند مقابل داعش بایستید کار خود را آغاز کردیم.

وی با اشاره به برخی فنون جنگی گفت: شیمی و فیزیک و الکترونیک و محاسبات انفجار را داریم که گستردگی فراوان دارد. در سوریه از شهیدان از هر صد شهید نود نفر از آنها به خاطر تله‌های انفجاری شهید می شدند. قریب به پنج هزار تله انفجاری در شش ماه انجام دادیم و تعداد شهیدان ما به پنج درصد کاهش پیدا کرد.

سردار زمردیان گفت: به ما اطلاع دادند که وضعیت عراق نابسامان است. آن زمان هفتاد درصد عراق و نود درصد سوریه در دست داعش بود. اولین کاری که کردیم این بود که گفتیم جاده سامرا باید باز شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در عملیات عاشورا با فرماندهی قاسم سلیمانی داعش را ده کیلومتر عقب راندیم. ما بعد از چندعملیات پیروز شدیم. مبنای فتح را ما از آنجا شروع کردیم که اول غوطه غربی و شرقی را آزاد کردیم و کم کم بیشتر مناطق آزاد شد و آزادی عراق هم به برکت خون شهدای مدافع حرم بود.

سردار زمردیان خطاب به جوانان گفت: روحیه رزم جوانان باید بالا باشد. با دو روز بهم ریختگی وضع اقتصادی و نابسامانی، نبرید، به مو می‌رسد اما پاره نمی شود. آمادگی رزمی‌مان باید بالا باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج