کاهش ۸۰ درصدی ظرفیت نیروگاه‌های آبی کشور
۷۴۳۸۱۲
۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
۶۴۸۵
بر پایه آماری که هدایت فهمی معاون مدیر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو می‌دهد ظرفیت نیروگاه آبی 50 تا 80 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

رویداد 24 نوشت: بر پایه آماری که هدایت فهمی معاون مدیر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو می‌دهد ظرفیت نیروگاه آبی 50 تا 80 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

این مقام مسئول می‌گوید: پیش‌بینی می‌شد امسال در ساعات پیک قادر به تامین انرژی نباشیم؛ از طرف دیگر به علت بالارفتن دما، میزان مصرف انرژی نسبت به دیگر ایام سال بالا می‌رود و این مسئله تامین برق را در تابستان با مشکل مواجه کرده که باید زودتر از رسیدن به فصل گرما برای آن فکری می‌شد.

کاهش ۸۰ درصدی ظرفیت نیروگاه‌های آبی کشور

فهمی، به برنامه وزرات نیرو اشاره و تصریح کرد: برنامه وزارت نیرو این است که تا حد ممکن از تلفات شبکه شهری و شبکه‌های آبیاری در مصارف غیرضروری کاسته شود. اگر در برخی از شهرها وضعیت مصرف به همین شیوه ادامه یابد قادر به تامین آب نخواهیم بود البته برنامه دولت دربخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خانگی این است که تجهیزات کاهنده را فعال کند تا به مقدار زیادی در میزان مصرف صرفه‌جویی شود.

معاون مدیرکل برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به تشکیل «کارگروه ملی سازگاری با کم آبی» گفت: اعضای کابینه، شامل وزیر جهاد کشاورزی، وزیرصنعت، وزیر کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان محیط زیست است و همچنین استانداران در این کارگروه مشارکت فعال دارند و اگر نیاز به منابع مالی باشد، از طریق وزارتخانه‌های متبوع تامین خواهد شد.

فهمی اظهارکرد: در کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی مسائل مختلفی از جمله اصلاح الگوی کشت، کاهش 30درصدی مصارف شهری، جلوگیری از کشت برنج به جز دو استان مازندران و گیلان، مدیریت مصرف و تقاضا در استان‌هایی که با چالش آب مواجهند مانند اصفهان و خوزستان، مطرح شده است.

معاون مدیرکل برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو خاطرنشان کرد: خشکسالی، تغییر اقلیم و مصارف بالای بخش خانگی، کشور را با بحران آب روبرو کرده است و اعتقاد دارم راهکار اصلی آن در کنار تامین آب، کاهش مصارف غیرضروری است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج