قدیری ابیانه: از اروپا برای ما آبی گرم نمی‌شود
۷۴۵۲۴۸
۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹
۹۰۸۰
کارشناس مدیریت استراتژیک با اشاره به ارائه برنامه جامع پیشنهادی مقابله با آثار تحریم‌ها به رئیس جمهور، گفت: تاکید بر مقابله با تحریم‌ها نشانه این است که متوجه شده‌اند با برجام به جایی نمی‌رسند و از اروپا برای اقتصاد ما آبی گرم نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مدیریت استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به ارائه 12 بسته اجرایی به رئیس جمهور در قالب برنامه جامع پیشنهادی مقابله با آثار تحریم‌ها، گفت: این برنامه‌هایی که الان به صورت تیتروار مطرح شده در انتخابات سال 92 نیز مطرح و در سال 96 هم تکرار کردند و عناوین پرطمطراقی است.

وی افزود: اما اینکه اصل این برنامه‌ها چیست باید منتظر ماند تا از محتوای آن مطلع شد. به هر حال با مشاهده این عناوین مشاهده کردیم که چیزی راجع به شفاف‌سازی و مبارزه با مفاسد و رانت‌خواری و مقابله با حقوق‌های نجومی که لازمه کسب اعتماد عمومی است وجود ندارد.

قدیری ابیانه تأکید کرد: رئیس جمهور می‌گوید شرایط به گونه‌ای است که همه نیروها باید با هم همراه شوند اما می‌بینیم که برنامه‌ای راجع به نحوه تعامل با نیروهایی که توسط دولت به دلیل انتقاد از برجام طرد شده بودند ارائه نشده است، لذا خوب بود برنامه‌ای برای همکاری با نهادهایی که به خاطر انتقاد از برجام کنار گذاشته شده بودند ارائه شود.

این کارشناس مدیریت استراتژیک اظهار داشت: اینکه بر مقابله با تحریم‌ها تأکید می‌کنند نشانه این است که متوجه شده‌اند با برجام به جایی نمی‌رسند و از اروپا برای اقتصاد ما آبی گرم نمی‌شود لذا باید به نیروهای خودمان اتکا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: جای یک برنامه هم خالی است و آن در رابطه با کوچک کردن دولت، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف سرمایه‌ها در کشور است.

قدیری ابیانه در پایان گفت: در هر حال باید در این برنامه‌ها صراحتاً به اقتصاد مقاومتی هم اشاره می‌شد و برنامه‌ای برای تنظیم و مدیریت واردات به نحوی که جلوی واردات کالاهای غیرضروری گرفته شود هم ارائه می‌‌شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1397/04/22
ببخشیدا از کجا برامون گرم میشه شما بفرمائید تا با همونا مذاکره کنیم...
با این سیاست خارجی ولنگ باز و بی سروته که ماداریم معلوم نیست کی تصمیم گیر نهاییش هست چطور میشه با دنیا مراوده کرده؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1397/04/22
من مانده ام تنهای تنها
من مانده ام تنها میان درد و غمها.
زنده یاد بسطامی
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/04/22
دقیقا از کی آبی گرم میشه؟ روسیه ؟ سوریه ؟
United States
23:19 - 1397/04/22
کار دیگری نمی توانید بکنید.چاره ای ندارید.
Singapore
23:41 - 1397/04/22
بابا شما کی استراتژیست شدی که ما خبر نداریم شما خودتان را نمی توانید جمع کنید برو دنبال کارت
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/04/23
آقای کارشناس شما تازه فهمیدین بقالی سر کوچه ما ۹۰ روز پیش فهمید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج