پیشنهادی که سردار سلیمانی به عراقی‌ها داد
۷۴۵۲۸۳
۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۹
۱۷۳۵۵ 
الحیات:
سردار قاسم سلیمانی پیشنهادی را به عراقی ها ارائه داده است که مخالفان، ان را نسخه ای از دولتهای سابق می دانند، اما در این میان اسم یک ائتلاف شیعی مطرح نشده و به جای آن ائتلافی اعلام می شود که تمام نیروهای پارلمان را در بردارد؛ تا اینکه صدر که پیش از این از خطوط قرمزی برای ائتلاف با نوری مالکی صحبت کرده بود، از آن خطوط دست کشیده یا اینکه به سمت مخالفت حرکت کند.

پایگاه خبری انتخاب: الحیات نوشت: با اینکه براساس اعلام نتایج انتخابات عراق، ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر پیروز شد، اما به نظر می رسد جوی که به صدر اجازه داد در قلب مذاکرات سیاسی قرار بگیرد، ظاهرا به تدریج تغییر کرده است، و صدر به سمت انتخاب دو گزینه برای پذیرش ائتلاف جمعی یا گرایش به سمت مخالفت می رود.

این روزنامه چاپ لندن در ادامه آورده است: منابع نزدیک به فضای مذاکرات سیاسی برای ایجاد تشکل بزرگتری که وظیفه تشکیل دولت عراق را دارد، بر این مساله تاکید می کنند که نیروهای سیاسی مختلف در این مورد اتفاق نظر دارند که باید دولت وحدت ملی تشکیل شود که همه احزاب را در خود جای دهد، مگر اینکه حزبی خود را از این جمع استثنا کند. اما صحبتهای صدر در مورد تشکیل دولتی متفاوت، مانعی برای رسیدن به توافق هایی در این باره شد.

به گزارش منابع آگاه، ائتلافهای اعلام شده با صدر که در ضمن انها ائتلاف او با هادی العامری قرار می گیرد، ائتلافهای نهایی نیست و بیشتر مذاکرات و پیامهای داخلی که صدر دریافت کرد، بر حرکت طبق طرح «5+4» ایران متمرکز است.

این طرح شامل توافق نیروهای شیعه پنجگانه، یعنی قانون، نصر، سائرون، فتح و الحکمه بر سر تشکیل ائتلافی غیر علنی برای انتخاب رئیس دولت اینده است که در ضمن آن اسم سه گزینه مطرح است.

بنابرادعای منابع اگاه الحیات، سردار قاسم سلیمانی پیشنهاد مذکور را به عراقی ها ارائه داده است که مخالفان، ان را نسخه ای از دولتهای سابق می دانند، اما در این میان اسم یک ائتلاف شیعی مطرح نشده و به جای آن ائتلافی اعلام می شود که تمام نیروهای پارلمان را در بردارد؛ تا اینکه صدر که پیش از این از خطوط قرمزی برای ائتلاف با نوری مالکی صحبت کرده بود، از آن خطوط دست کشیده یا اینکه به سمت مخالفت حرکت کند.

طبق اطلاعات، دو گروه کردی و سنی که شرط این نقشه اتحاد داخلی بین انهاست، هنوز با یکدیگر منسجم و هماهنگ نشده اند.

سخنگوی ائتلاف الفتح در گفتگو با الحیات گفت: حیدر العبادی، رئیس ائتلاف فتح، هادی العامری، و رئیس ائتلاف «دولت قانون»، نوری المالکی، در دیداری به تفاهم های جدی در خصوص ایجاد یک تشکل بزرگ دست یافته اند و تفاهم هایی با ائتلاف قوای سنی و کردی در این مورد، می تواند منجر به اعلام ائتلافهایی در روزهای آینده نیز شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1397/04/23
درود بر سردار غیور ایران حاج قاسم سلیمانی
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1397/04/23
هواسم نبود پایین کامنت قبلی بنویسم سانسور کن
سانسور کن
Iran, Islamic Republic of
07:11 - 1397/04/23
با این اوصاف دارن از عراق هم بیرونمون میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
خیلی وقت نقشه بیرون راندن ایران ازعراق کلید خورده
Germany
11:20 - 1397/05/10
شما از حضرت علی (ع) که بیشتر نمیدانید اینقدر از اهل عراق آزرده وناامید شد که در نهایت درحضور پیامبر اسلام نفرینشان کرد واعلان نمودندکه بعد از من کسانی براینان مسلط وحکومت کنند که نه مرا بشناسند ونه شما را مثل ؛ صدام وداعش وامثالهم خوب ببینید مقتدی صدر شیعه وخانواده شهید صدر بااینهمه الطفات وکمک سردار سلیمانی در بیرون راندن داعش وکمکهای بیشمارایران باز با التیماتوم وبی معرفتی میگوید سلیمانی باید از عراق برود باز به اینها بخاطر قبور امامان بزرگوار نظر مساعد داشته باشید .... هرگز با ایرانی خوب نمیشوند آنها به عربیت وپابند بودن به آن را از اسلام بیشتر مقید هستند وضد عجم هستند ۱۴۰۰ سال موید این است آزموده را آزمودن خطاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج