اتاق اصناف: تک نرخی شدن ارز جواب نداد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۴۶۰۴۹
۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
۴۹۷۹
رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اعلام اینکه تک‌نرخی شدن ارز جواب نداد و برخی از آن سوء‌استفاده کردند، گفت: نگرانی مردم برای گرانی‌ها به حق است، اما به بازاریان ربطی ندارد. از سوی دیگر با ۱۲۰۰ بازرس بدون حقوق در اصناف نمی‌توان بازاری را که بیش از چهار میلیون کسبه دارد، بازرسی کرد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اعلام اینکه تک‌نرخی شدن ارز جواب نداد و برخی از آن سوء‌استفاده کردند، گفت: نگرانی مردم برای گرانی‌ها به حق است، اما به بازاریان ربطی ندارد. از سوی دیگر با ۱۲۰۰ بازرس بدون حقوق در اصناف نمی‌توان بازاری را که بیش از چهار میلیون کسبه دارد، بازرسی کرد.

 با وجود اولویت بندی دولت برای تخصیص ارز با نرخ‌های مختلف کالاها و محصولات متعدد در گروه‌های یک تا سه و شفاف سازی دولت در راستای انتشار لیست دریافت کنندگان ارز دولتی، همچنان بازار با افزایش قیمت، گرانی و گرانفروشی مواجه است و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که به زیان مردم به عنوان مشتریان و مصرف کنندگان تمام می شود که البته علی فاضلی - رئیس اتاق اصناف ایران - در این باره گفت: در زمینه کالاهای استراتژیک و اساسی هیچ مشکلی برای تامین، توزیع و کنترل و نظارت بر بازار آنها وجود ندارد اما برخی از کالاهای تولید صنعتی دچار مشکل شده‌اند که هیچ ارتباطی به اصناف و بازار ندارد به عنوان مثال گوشت گوسفند، گوشت مرغ یا یک کالای صنعتی در بازار با افزایش قیمت و گرانی مواجه شده که هیچ ارتباطی به اصناف و بازار ندارد، چراکه یک تولید نهایی صنعتی به شمار رفته و اتاق اصناف هیچ نقشی در قیمت‌گذاری و بازار آنها ندارد.

کسبه حق ۱۲ درصد سود دارند؛ نه بیشتر

وی با بیان اینکه اگر در حوزه بازار و اصناف کسانی که در حلقه آخر توزیع کالاها هستند، عامل گرانی و افزایش قیمت باشند، مرتکب تخلف شده و با آنها برخورد می‌شود، افزود: به عنوان مثال کسبه و بازاریان حق دارند ۱۲ درصد سود نهایی روی کالاهای مختلف برای خودشان اضافه کنند و اگر بیشتر از این میزان باشد، تخلف است.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: برخی از کالاها که در گروه دو و سه اولویت‌بندی برای تخصیص ارز قرار گرفته‌اند، با مشکل قیمت و بازار مواجه شده‌اند اما تخصیص ارز ارتباطی به اتاق اصناف ندارد و هیچ ارزی به بنگاه صنفی برای واردات یک کالا یا مواد اولیه ارزی دریافت نکرده‌اند. بلکه برخی شرکت‌ها آن را وارد کرده‌اند که این مسئله هم در حیطه وظایف و اختیارات اتاق اصناف نیست که چه میزان ارز گرفته و تا چه حد کالا وارد کرده‌اند.

تک‌نرخی شدن ارز جواب نداد و برخی سوء‌استفاده کردند

فاضلی با اشاره به اینکه دشمن آشفتگی را با تحمیل برخی شرایط به وجود آورده است، گفت: نباید در شرایط امروز از هم بپاشیم و دچار آشفتگی بیشتر شویم. گرچه تک نرخی شدن ارز جواب نداد و برخی از آن سوء استفاده کردند، اما شاید برخی سیاستگذاری‌ها مانند اولویت‌بندی برای تخصیص ارز به موقع انجام نشد، اما هم اکنون در حال اصلاح ساختار هستیم. البته وضعیت امروز را هم پیش بینی نکرده بودیم.

وی اظهار کرد: بیش از چهار میلیون عرضه کننده، بنگاه خرد و کوچک و دستفروش در بازار وجود دارد اما همه ساختار نظارتی در مجموع اصناف ۱۸۰۰ نفر بوده که ۳۰ درصد آنها ستادی هستند و نمی‌توان با حدود ۱۲۰۰ نفر این بازار گسترده را مدیریت کرد که حتی آن ۱۲۰۰ نفر هم حقوق ندارند.

رئیس اتاق اصناف ادامه داد: همه بنگاه‌داران و کسبه بازار عاری از تخلف نیستند و هیچ کس نمی‌تواند این ادعا را مطرح کند اما با تخلف چند نفر نمی‌توان همه چیز را به پای کلیت بازار نوشت. حتی اگر بر اساس نرم جهانی هم بخواهیم سه درصد از بازاریان را در نظر بگیریم که تخلف مرتکب شده‌اند، به حدود ۸۰ هزار نفر می‌رسیم که تعداد بسیار زیادی است. بنابراین نباید بازار را متخلف قلمداد کنیم. البته زمینه تخلف فراهم شده است، چرا که درست مدیریت نکرده‌ایم.

نگرانی مردم برای گرانی‌ها به حق است، اما به بازاریان ربطی ندارد

فاضلی تصریح کرد: برای بازاریان و اصناف چه کاری انجام داده‌ایم که حالا توقع داریم همه کار را انجام دهند. آنها خودشان با سرمایه‌گذاری شخصی اشتغال ایجاد کرده‌اند و بدون هیچ امکاناتی از آنها می‌خواهیم بازار را کنترل کنند. گرچه همه نگرانی‌های مردم برای بازار را تایید می‌کنم اما نباید آن را به پای اصناف و فروشندگان ریخت. البته با کارگروه‌ها و جلسات متعددی که با مسئولان برگزار کرده‌ایم امیدواریم هر چه زودتر این مشکلات حل شود.

وی همچنین در خصوص شفاف سازی دولت برای دریافت کنندگان ارز و اولویت بندی کردن کالاها اعلام کرد: باید اولویت بندی کالاها و تخصیص ارزهای متفاوت به آنها شکل می‌گرفت، چرا که در تک نرخی شدن آن برخی سوء استفاده کردند و نتیجه آن را دیدیم. البته از همان روز اول اولویت بندی ارز را پیشنهاد دادم اما برخی بی توجهی کردند و باید گفت که امروز زمان اولویت بندی نیست و دیر شده است اما باید آن را انجام دهیم چرا که در جنگ اقتصادی امروز که امریکا و دوستانش برای ملت ایران توطئه چیده‌اند، شاید نتوانیم با آن ارزی که مدنظر است، برسیم. بنابراین باید بیشتر توجه کنیم.

رئیس اتاق اصناف ادامه داد: شفاف سازی باید در جای دیگری انجام شود. برخی کالاها نباید ارز دولتی دریافت می کردند و برخی از واردکنندگان، کننده این کار نبودند. البته شفاف سازی در زمینه اینکه چه کسانی برای واردات چه کالاهایی و از چه میزان از منابع ارزی کشور استفاده کرده‌اند، به خودی خود نکته مثبتی است و می‌تواند برای دستگاه‌هایی مانند اتاق اصناف که متولی بازار است، کمک کننده باشد تا در مواردی که به عنوان مثال کمبود یا مشکلی در بازار یک کالا به وجود می‌آید، بتوان آن محصول را وارد بازار کرد و بنگاه‌ها نیز بدانند که این کالا به اندازه کافی وجود دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1397/04/24
حقیقت این است که افسار اقتصاد از دستشان در رفته چه ارز تک نرخی بشه چه چند نرخی.کار اینها نیست.
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/04/24
مشکل در تک یا چندنرخی ارز نیست بلکه وجود قانون فساد در سیستم اقتصادی خودتونه.به این معنا که فساد در کشور قانون است در نتیجه جرم محسوب نمیشود.شما نرخ ارز را برای همه یک قمیت در نظر بگیر واجازه بده هرکسی بخواهد کالا وارد کندبعد ببین رقابت پیش میاد یا رانت.
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1397/04/24
کدام کار مسئولین جواب داده که این دومیش باشه !اونا فقط بلدن دنبال تعطیلی کنسرت. ورفتن خانما به استادیومهای مردانه و اپخش اشعار فلان خواننده از صدا سیما وقت بز ارن ِوبرای برخی کارای دیگه نه ارادهای دارن ونه تخصصی !!!!!!
France
22:49 - 1397/04/24
اعتراف کنید یه ترکمون تمام عیار بودمن فکر کنم این تیم تصمیم گیرنده غیر اقتصادی رو از توی لپ لپ در اورده بودن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر