عبدی: اصلاح‌طلبان، روحیه منفعت‌طلبی پیدا کرده‌اند
۷۴۶۲۶۱
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
۲۴۸۸
عباس عبدی در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» تاکید می‌کند: رقیب امروز اصلاح‌طلبان خودشان هستند، نه براندازان. وی افزود: بخش‌هايي از اصلاح‌طلبان به دليل ورود به قدرت، روحيه منفعت‌جويي پيدا كرده و در مقاطعي دست بالا را يافته‌اند و اين به نفع اصلاح‌طلبان نيست.

عباس عبدي در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» تاکید می کند: رقيب امروز اصلاح‌طلبان خودشان هستند، نه براندازان.

عبدی: رقیب اصلاح طلبان، جریان برانداز نیست

در ادامه بخشی از گفتگو با وی را بخوانید:

با توجه به نامه اخير جوانان اصلاح‌طلب به رهبر اصلاحات و تاكيدي كه بر ضرورت استفاده از نيروهاي متعهد‌تر داشتند، راديكال شدن مي‌تواند موجب تقويت پايگاه اجتماعي جريان اصلاحات شود؟

نيروهاي اصلاح‌طلب در شرايط كنوني از نظر مديريتي با دو مشكل مواجه هستند؛ يكم نتوانسته‌اند بخش‌هاي جوان‌تر را جايگزين نيروهاي قديمي كنند. بخش‌هايي كه در گذشته جوان بودند، فعاليت خود را ادامه داده و هنوز هم توان كار دارند اما اين كار درستي نيست كه چون هنوز توان دارند به صورت تمام قد در عرصه بمانند و به ديگران فرصت داده نشود كه وارد ميدان شوند. اصلاح‌طلبان بايد نسل بعد از خود را خيلي سريع‌تر وارد ميدان كنند و اجازه دهند كه آنها پرچم اصلاحات را در دست گرفته و با درك، فهم و بينش خودشان آن را جلو ببرند. طبيعي است كه بخش‌هايي از نيروهاي قبلي نيز در كنار آنها خواهند ماند.

نكته دوم اين است كه بخش‌هايي از اصلاح‌طلبان به دليل ورود به قدرت، روحيه منفعت‌جويي پيدا كرده و در مقاطعي دست بالا را يافته‌اند و اين به نفع اصلاح‌طلبان نيست. البته اصل ورود به قدرت ايرادي ندارد و مثبت است. ولي مساله اين است كه اصلاح‌طلبان بايد به اصلاح‌طلباني كه نگاه مردمي‌تر دارند بيشتر توجه كنند تا اصلاحات ايده‌ها و برنامه‌هاي خود را پيش ببرد. البته اين به معناي آن نيست كه با نيروهايي كه در سطح قدرت فعال بودند، قطع رابطه كنند اما مي‌خواهم بگويم كه شرايط گذشته تغيير كرده و اصلاح‌طلبان بايد ساختار و سازماندهي و همچنين تغيير نيروهاي جديدي را در دستور كار قرار دهند.

آقاي حجاريان اخيرا در گفت‌وگويي گفته بودند كه رقيب اصلي اصلاح‌طلبان، براندازان هستند، به نظر شما راديكال‌تر شدن مي‌تواند به اصلاح‌طلبان در مواجهه با اين رقيب كمك كند؟

رقيب اصلي اصلاح‌طلبان به نظر من خودشان هستند. آنها نبايد در درجه اول خيلي به حكومت، براندازان يا افراد ديگر نگاه كنند. البته بايد در تحليل‌هاي خود آنها را وارد كرده و واقعيت‌هاي آنان را ببينند اما مشكل اصلي اصلاح‌طلبان خودشان هستند و بايد يك بازسازي جدي در درون خود صورت دهند. يك بازسازي همه‌جانبه به لحاظ تشكيلاتي، نيروي انساني و ايده‌ها و تاكتيك‌هايي كه براي تحقق آن ايده‌ها بايد پيش بگيرند. اصلاح‌طلبان بايد يك تعريف جديد از وضعيت خود در داخل و ارتباط‌شان با ساختار حكومت ارايه كنند تا اعتماد همه جلب شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1397/04/25
اصلاح و اصول همه منفعت طلبند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
وقتی ماچشم بسته میریم به لیستشون رای می دیم . بدون دردسر همشون و می فرستیم مجلس به عنوان نماینده منم بودم فکر می کردم وااای چقدر ما بلدیم
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1397/04/25
در ایران واقعا فاصله ای بین چپ و راست نیست، چپهای دیروز راستهای امروز شده اند و برعکس... و جالب اینه که همه منفعت طلب (تر) شده اند
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1397/04/25
عبدي ديگه كيه؟
آقاي عبدي تو خودت زاده اصلاحات هستي...واقعا فكر ميكني ژورناليست هستي؟بي خيال تو خودت از اصلاحات بدتري
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1397/04/25
یه خودکار و یه عینک و تصویر پشت زمینه از کتابخانه شما را با سواد جلوه نمی دهد آقای دکتووور
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/04/25
والله دیگه عبدی و الله کرم برای ما فرقی نمیکنه...حجاریان و کریمی قدوسی .و احمد و ممد خاتمی هم روش...
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1397/04/25
یعنی قبلا محض رضای خدا کار میکردن؟!!!
Netherlands
09:41 - 1397/05/01
مثل خودت نون به نرخ روز. راستی ماجرای سوسه امدن برای امیر انتظام یادته.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج