یورونیوز: ترامپ و پوتین دنبال بازی برد - برد هستند
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۴۶۴۳۲
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
۳۶۴۵
شبکه تلویزیونی یورو نیوز گزارش داد: رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه در حالی امروز (دوشنبه) در هلسینکی فنلاند دیدار می کنند که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باورند آنان راهبرد بازی برد-برد در خاورمیانه را پیگیری می کنند.

خبرگزاری ایرنا: شبکه تلویزیونی یورو نیوز گزارش داد: رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه در حالی امروز (دوشنبه) در هلسینکی فنلاند دیدار می کنند که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باورند آنان راهبرد بازی برد-برد در خاورمیانه را پیگیری می کنند.

رسانه اروپایی افزوده است: چنین می نماید که دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین آرایش جدیدی را در خاورمیانه به نمایش بگذارد. همزمان نیز دیپلمات های اسرائیلی فعالیت خود را در آمریکا و اروپا افزایش بی سابقه ای داده اند و در این میان، سفرای اسرائیل در روسیه و آمریکا نقش بسیار پررنگی در این دیدار دارند.

گری کارن سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو روز شنبه در مصاحبه‌ای بار دیگر بر خروج ایران از سوریه تاکید کرد و گفت که تل آویو به هیچ عنوان حضور نظامی جمهوری اسلامی را در سوریه تحمل نخواهد کرد.

از سوی دیگر، ران درمر سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا نیز تصریح کرد که اگر واشنگتن و مسکو در مذاکرات هلسینکی برای خروج ایران از سوریه توافق کنند، برای منطقه خوب و مثبت است.

در ادامه گزارش آمده است: به نظر می‌رسد، مسکو نمی خواهد وارد مسابقه تسلیحاتی با آمریکا شود و از همین رو با تاکید بر منافع ملی خود در منطقه، به دنبال حل منازعات کرملین و کاخ سفید است.

ترامپ هم اعلام کرده در این دیدار در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز گفت وگو خواهد کرد. اگر این نکته را بپذیریم که مسکو تلاش کرده بود هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 شکست بخورد، این موضوع بیانگر آن است که بسیاری از منازعات و سیاست‌های اعلانی کاخ سفید و کرملین فرمایشی و به عبارتی دعوای زرگری است و اگر تعریف و تمجیدهای پوتین و ترامپ در دوران تبلیغات را نیز کنار این نکته قرار دهیم، به نظر می رسد روسیه و آمریکا در این ایام بیش از هر دوران دیگری همگرایی در سیاست‌های اعمالی دارند، اگر چه طبیعی است هر کشوری ملاحظات منافع ملی خود را در سیاست خارجی جست وجو کند.

ترامپ در شرایطی به دیدار پوتین می‌رود که سفر اخیر او به اروپا و شرکت در اجلاس سالانه سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که هفته پیش در بروکسل برگزار شد، موفقیت بیشتری از شرکت رئیس جمهوری آمریکا در آخرین اجلاس سران هفت قدرت بزرگ اقتصادی جهان یا جی 7 (ماه گذشته) در کانادا به همراه نداشت.

ترامپ به خاطر ادامه جنگ اقتصادی علیه اتحادیه اروپا، وضع تعرفه‌های فولاد، انتقاد از آلمان به خاطر تعامل با روسیه و خرید گاز از خط لوله «جریان آبی شمال-2» که گاز این کشور را از راه دریای سیاه به ترکیه و غرب اروپا منتقل می‌کند، انتقاد از دولت انگلیس به خاطر مدیریت خروج از اتحادیه اروپا و اجرای «برگزیت» حتی نزد همپیمانان سنتی واشنگتن محبوبیت لازم را ندارد و برای نمونه دیدار سه روزه وی از بریتانیا بزرگترین تظاهرات اعتراضی در این کشور را علیه یک رئیس دولت آمریکا به دنبال داشت.

یورو نیوز در ادامه نوشته است: اما در مقابل، پوتین با برگزاری موفق مسابقات فوتبال جام جهانی، استفاده از وضعیت انتقادی در مناسبات کشورهای دو سوی آتلانتیک، خروج آمریکا از توافق اتمی گروه 1+5 با ایران و همچنین استفاده از رقابت تهران و تل آویو در سوریه، انزوای سیاسی مسکو را که پیامد اشغال شبه‌جزیره کریمه در سال 2014 و اعمال تحریم‌های غرب شکل گرفت، پشت سر گذاشته و همچنین ضمن تثبیت موقعیت داخلی خود، بار دیگر نقش روسیه را در صحنه مناسبات جهانی فعال کرده است.

به گزارش رسانه اروپایی برخلاف دو دیدار قبلی پوتین و ترامپ در آلمان و ویتنام که کفه قدرت به نحو محسوسی به نفع واشنگتن سنگینی می‌کرد، ملاقات امروز سران در شرایطی متعادل و حتی تا حدودی برتری مسکو انجام می‌شود. پس باید منتظر نشست، اما مشخص است که روسیه و آمریکا خاورمیانه جدیدی را با منافع مشترک مبتنی بر یک بازی برد-برد دنبال می‌کنند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر