تحلیل روس ها: روسیه نباید به ایران خیانت کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۴۸۱۱۹
۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
۸۴۸۴
خوشبینی تازه ای در مسکو در مورد تمایل دونالد ترامپ برای دستیابی به درکی مشترک با روسیه، به وجود آمده است.

دیپلماسی ایرانی: دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روز دوشنبه در هلسینکی با یکدیگر دیدار کردند. در میان نخبگان سیاست خارجی روسیه، حس خوش بینی محتاطانه ای نسبت به نشست وجود دارد. بسیاری بر این باور هستند که دو رئیس جمهور می توانند راهی برای کاهش تنش ها بیابند. برای درک بهتر انتظارات روسیه، من با تعدادی از سیاستمداران برجسته و دانشگاهیان در مسکو صحبت کرده ام.

در روسیه، بسیاری معتقد هستند که روابط آمریکا با روسیه، در پیچ و تاب خطرناکی افتاده است. کنستانتین زاتولین، که یکی از رهبران ملی گرای حزب متحد روسیه ی پوتین است، هشدار داده است که " روابط امروزه آمریکا با روسیه، در پایین ترین سطح خود از زمان بحران کارائیب، قرار دارد." نگرانی زاتولین در دیدگاه های برخی از مخالفین نیز دیده می شود.

ماکسیم شوشنکو، روزنامه نگار برجسته ی چپ گرا، می گوید: "آمریکا و روسیه در خاورمیانه بیش از حد به یکدیگر نزدیک شده اند." وقتی از او در مورد تلاش های دولت ترامپ برای متقاعد کردن مسکو به منظور کمک به کم کردن نفوذ ایران در خاورمیانه سوال کردم، این گونه پاسخ داد: "غیر ممکن است، این راه به جنگ ختم می شود. ... بدون گفتگوی مستقیم با ایران، هیچ توافقی به سرانجام نمی رسد. .... من به شخصه معتقد هستم که روسیه نباید به ایران خیانت کند. ... درست نیست موضعی در قبال خاورمیانه اتخاذ شود که فقط حامی اسرائیل باشد."

با این وجود خوشبینی تازه ای در مسکو در مورد تمایل دونالد ترامپ برای دستیابی به درکی مشترک با روسیه به وجود آمده است. آندرانیک میگرانیان، استاد موسسه روابط بین الملل مسکو و مشاور غیر رسمی ریاست جمهوری، معتقد است که ترامپ نمی تواند در اولین سال ریاست جمهوری اش، روابط آمریکا با کرملین را بهبود دهد چون "او می بایست به مردم امریکا و مخالفان سیاسی اش نشان دهد که می تواند نسبت به روسیه سختگیر باشد و به هیچ وجه به روسیه وابسته نیست."

موفقیت های اخیر اقتصاد آمریکا، پشتوانه ای برای ترامپ شده و اکنون اعتماد به نفس او برای رسیدن به توافق با پوتین بیشتر شده است. برای مسکو، محدودیت های داخلی ترامپ بر سر ایجاد روابط با روسیه، نسبت به سال گذشته کم رنگ تر شده است.

اهداف مسکو از نشست هلسینکی چیست؟ به عقیده ی ساسلوو، معاون رئیس مرکز مطالعات جامع اروپایی و بین المللی در دانشکده اقتصاد، طرف روسی، سه هدف اصلی دارد. اول اینکه، کرملین قصد دارد خطوط ارتباطی قویتری با همتایان خود در دولت ترامپ برقرار کند و مذاکراتی را در مورد موضوعات امنیتی، از امنیت سایبری گرفته تا سلاح های هسته ای، آغاز کند.

دوم اینکه، از واشنگتن می خواهد که اعمال فشار بر کشورهای ثالث، مانند هند و ویتنام که به دنبال حفظ روابط اقتصادی و نظامی با روسیه هستند را کم تر کند. نهایتا اینکه، کرملین معتقد است ممکن است بتوان به توافقی با ترامپ رسید، کسی که نسبت به اوباما اصرار چندانی به برکناری اسد از قدرت در سوریه ندارد.

تحلیلگران روسی معتقد هستند تا زمانی که مسئله ی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا پایان نیابد، دستیابی به هرگونه پیشرفت معنی داری در روابط آمریکا با روسیه، محقق نخواهد شد. ساسلوو گفت: "اگر روسیه این کار را نکند، ما نخواهیم توانست هیچ کاری در قبال آمریکا انجام دهیم." او به راه حل های ممکن برای امنیت سایبری اشاره کرد. اولین راه، توافقی است که محدودیت هایی را بر اجرای جنگ سایبری بین دو کشور تعیین می کند. به علاوه روسیه می تواند از شدت عملیات سایبری اش علیه آمریکا بکاهد و در مقابل در زمینه های دیگر از آمریکا امتیاز بگیرد.

مسئله ی دیگری که کرملین ممکن است بخواهد بر سر آن نرمش نشان دهد، ایران است. میگرانیان اعتقاد دارد که مسکو ممکن است ببیند که تهران آیا مایل به مذاکره ی مجدد بر سر جنبه های خاصی از توافق هسته ای که ترامپ با آنها مخالفت کرده، هست یا نه.

ساسلوو همچنین این ایده را مطرح کرد که روسیه می تواند به آمریکا، در کاهش حضور نظامی ایران در سوریه کمک کند و در مقابل آمریکا نیز از روند صلحی که اسد را در قدرت نگه می دارد، حمایت کند. همچینین او به این مسئله نیز اشاره کرد که روسیه احتمالا مجبور خواهد شد همکاری اش را با ایران در زمینه های دیگر افزایش دهد تا با این متحد خاورمیانه اش دشمن نشود.

تحلیلگران روس با علاقه ای وافر به افزایش تنش ها بین آمریکا و متحدان اروپایی اش توجه می کنند. ساسلوو از این موقعیت به عنوان فرصتی برای روسیه به منظور نزدیک تر شدن به اروپایی ها یاد می کند. با این وجود وی بر این مسئله تاکید می کند که "کاملا مشخص است که روسیه نخواهد توانست به طور کامل اروپایی ها را به سمت خود بکشاند." در حالی که روس ها بسیار علاقه مند به دیدار با ترامپ هستند و امید به ایجاد روابط بهتر با واشنگتن دارند، اما به خاطر رفتارهای غیر قابل پیش بینانه ی ترامپ، در مورد رویکردی که دولتش ممکن است نهایتا اتخاذ کند، نگران هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/04/29
کدام، روس سیاسی یا روس عام؟
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1397/04/29
روسیه احمقه اگر بخاطر ایران خودش رو جلوی آمریکا بندازه. تو سوریه ایران و روس همکاری کردن تمام شد . روسیه برد . این دیگه به معنی خواهر برادر ی نیست.
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/04/29
روس هیچ وقت قابل اعتماد نیست حالا دور یا زود وقتی ایران براش سودی نداشته باشد به راحتی به ما پشت خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1397/04/29
دست خوذش نیست بنده خدا ..اقتضای طبیعتش اینست...
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1397/04/29
یعنی توبه کرده ؟؟!! برو گمشو که خیانتت رو ملت خوب فهمیدن اونایی هم که خودشون رو به نفهمی زدن ایرانی نیستن خاینین بدتر از روسها هستن
United States
20:54 - 1397/04/29
حتما!!!!!!!!
تاریخ نشون داده که همیشه روسیه به ایران خیانت کرده
بدترین دشمن ایران روسیه بوده و هست
هر کسی هم که انکار کنه یا نادانه و یا خائن
پاسخ ها
بینام
United States
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
دقیقا نیش غغرب نه از سرکینه است ....... اقتضای طبیعت اش این است حتما نیشش را میزنه !!!!
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/04/29
روسها به پدر و مادر خودشون هم خیانت میکنند.
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1397/04/29
اتفاقا خیانت ریشه در ژن روس هاست ...
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1397/04/30
تاریخ ثابت کرده است اینهاکلا اینکاره هستند.
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1397/04/30
روسها خودشونم به خوبی میدونن که چه عوضی هایی هستن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222